Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukák feladata a betegápolásb...

Apukák feladata a betegápolásban. Nálatok kiveszik a részüket?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyerekünk van. A helyzet eddig is adott volt, de most vált tarthatatlanná, mert hetek óta betegek vagyunk. Elmúlt éjszaka egy órát tudtam szundítani, miután egyik gyerektől a másikig rohangáltam. Párom meg fejére húzza a takarót és alszik. Soha nem kelt még fel egyik gyerekhez se éjjel, hétvégén sem, ha megkérem azt mondja oké, de végül sose kel fel hozzájuk. Egyébként sem segít ápolni őket, egyszer sem maradt még itthon, hogy ne szakadjak meg, pedig most én is nagyon beteg vagyok. Szerintetek ez normális? Van egyáltalán olyan apuka, aki kiveszi a részét a teendőkből, vagy el se várjam?

2013. febr. 5. 12:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nálunk igen, kiveszi a részét, sőt, sokszor ő marad itthon (egyetemre járok, nappalin, van, hogy többet már nem hiányozhatok, mert akkor buktam a kurzust, ilyenkor ő marad itthon). Éjjel meg mondjuk szerencsére ritka, hogy fel kell kelni, de ő is ugyanúgy fel szokott kelni és megy, ha valamit csinálni kell.
2013. febr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy az én férjem is inkább azóta segít, mióta én is 8 órában dolgozom.

Szerencsére meg tudja oldani, hogy 1-1 napot itthon legyen, ne mindig én menjek táppénzre, ha beteg a 3 évesünk.

Éjszakánként csak akkor kel fel, ha hallja, hogy nem tudom elcsitítani egyedül, vagy ha kiabálok neki, hogy gyorsan hozzon valamit, mert én az ordító stb. gyerek mellett vagyok. A hajnal fél 3-as hűtőfürdőt is közösen csináltuk, de kb. 80%-ban én kelek éjjel.

Amíg otthon voltam, inkább a házon kívüli teendőket vette át (Patika piac stb), és megelégedett ebédre (mondjuk) egy sajtos tésztával, amit végső esetben ő is el tud készíteni (mondjuk nem ez a jellemző, tényleg csak végső esetben).

2013. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!