Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai tizenévesek mennyire...

A mai tizenévesek mennyire veszik ki a részüket a házimunkában?

Figyelt kérdés
Maguktól, vagy kérésre, esetleg csak pénzért?
2009. aug. 17. 12:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Szia!Én 16éves koromtől főzök,mosok,takarítok teljesen ingyen és bérmentesen:)))

Most 20 vagyok.

2009. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Pénzért?! Válság van, van, hogy 3000 forintból kell megélnünk egy hónapban.. Egyébként éppen takarítottam, lemostam a gázt, poroltam, felsöpörtem, felmostam, mosogattam, és még tervezem, hogy mosok, elpakolom a tiszta ruhákat, felporszívózok és rendet rakok a szobámban, meg kitakarítom a fürdőt. Senki sem kért rá. 15/l
2009. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

Az enyémek részt vesznek.

egész kis koruktól együtt pakoltunk el a szobájukban, később a ruháikat is már egyedül kellett elpakolni, olyan 10 éves koruktól mindegyik maga takarította a szobáját. (portörlés, porszívózás, elpakolás, mosott ruhák elpakolása. Olyan 14 éves koruktól már az ablakpucolás is az övék, be se megyek a szobáikba.

A lakás többi részét én csinálom, de ott játék, füzet, könyv nem maradhat, azt elpakolják, az edényeket maguk pakolják a mosogatógépbe, ha főznek, akkor elpakolnak utána, a ruháikat kiviszik a mosásba.

Tanulnak, edzésre járnak úgy gondolom ennyi elég.

2009. aug. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Mosok,vasalok,mosogatok,porszívozom,ablakot pucolok,garnitúrát sikálok,pakolok,sofixozom a parketát.Egyedül takarítom a 135 nm-es lakást.Persze ingyen,töbnyire kérésre,de azért ha nagyon zavar valami magamtól is meg megcsinálom.Persze ingyen.


14/f

2009. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Amennyire rájuk parancsolsz ha ez szükséges...


Szerintem a mai fiatalok nagyon elvannak kényeztetve és jobb minél előbb rászoktatni gyerekeidet a rendre jónak tartom a házirendet hogy melyik nap ki mit csinál tehát igen nagyon fontos hogy a gyerek besegítsen a szülőnek!

2009. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

Csak 2,5 éve kezdtem el a házimunkát. Előtte a szobámat anyukám takarította. Amikor az első komoly kapcsolatom lett, és azt akartam hogy itt alhasson, nekem kellett takarítanom. Előtte senki nem kényszerített rá. (Ennek azért örülök, mert én azóta imádok takarítani, a bnőim akiket kényszerítettek rá, utálnak, és heti 1x MUSZÁJBÓL takarítanak). 19 éves leszek, naponta porszívózok, havi 1x vagy 2x szekrénysort törlök, ablakot mosok.

Persze van amikor valami szívességet kérek cserébe, hogy felmossak vagy elmosogassak, de nem állandóan. És nem pénzért.

19L

2009. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos nálunk elég ritkán vesznek rész, és inkább csak unszolásra
2009. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Mai fiatalok? Párom öccse 25 éves és SEMMIT nem csinál maga után, a széket se tolja be, mindent az asztalon hagy, ha evett, az anyja és én pakolok el utána. Ugyanúgy az apjuk is, pedig már 50 elmúlt és ő se pakol el maga után...


Én 20 vagyok, és elég régóta mosok, takarítok, amit kell, nem sorolom. :D Persze ingyen. De ha kapok érte valamit, elfogadom.

2009. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

13 éves vagyok.Pont most megyek takarítani.

Lakás: 1 nagy fürdőszoba,1 kis wc,1 nagy konyha,4 elég nagy szoba,1 hosszú folyosó,egy kocka előszoba,egy 5 szögű télikert,1 nagy nappali,és egy kis rész este az állatoknak a házban.Szóval ilyenkor elég nagy lendületett kell vennem,hogy összepakoljam,utána jön a kert locsolás,fűnyírás,és a 2 garázs.Egyedül a szobámat nem szeretem pakolni az öszes többit összepakolom a szobámat meg csak este összedobom utána kidíszítem.Most még a kutyahűzat is kikell takarítanom meg a macskaalmot.Most éppen meglepesés gyanánt pakolom össze a házat,de álltalában magamtól szoktam.Kérésre:annyit,hogy pakoljak bele a mosogató gépbe meg egyebek,de azt is megcsinálnám magamtól,mert anyu este 5-kor jön haza és reggel8-kor megy el utána így már csak eszik,lefekszik aludni meg olvas,de ha még takarítani is kéne neki akkor :(.Szóval vagy segítek neki vagy egyedül megcsinálom :)

2009. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

porszívózok, mosogatok, takarítok, rendet rakok, portalanítok, asztalt pucolok, törölgetek az egész lakásban. nem kell szólni, hogy csináljam.


17/f

2009. aug. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!