Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai tizenévesek mennyire...

A mai tizenévesek mennyire veszik ki a részüket a házimunkában?

Figyelt kérdés
Maguktól, vagy kérésre, esetleg csak pénzért?
2009. aug. 17. 12:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%

12:24es vagyok.

Miért lettem lepontozva?! Pff...

2009. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%
Felsöprök, port törlök, összerakodok a szobámba, mivel az anyum korán megy dolgozni így a szüleim szobájában is én rakodok össze.Nemrég mostam el a koszos poharakat, tányérokat, evőeszközöket amiket a drága bátyám és az apum szép rendesen ott hagynak!Pár perc és megáll a mosógép és megyek tergetni!!!Teljesen ingyen!!És nálunk olyan sincs hogy köszönöm!!!16/L
2009. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%

Én is rengeteget segitek, van amikor rám jön, hogy takaritani akarok, de amugy is megcsinálom. Jobb, ha most hozzászokik a gyerek, mert utána majd ugy is neki kellesz. Épp most füvet kaszálok :D Miota párkapcsolatban élek, azota majdnem mindent én csinálok.

17/L

2009. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%

Már semmit se csinálok.


Amikor elmosogattam, anya mondta, hogy ez így nem jó, és hogy miért nem tűzforró vízben csináltam, miért kellett langyosba...

Mindenbe beleszólt, bármit is csináltam. Ezt meguntam, most már ő takarít mindent. Engem meg nem érdekel.


14/L

2009. aug. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%
12:24-es szerintem azért lettél lepontozva mert kicsit necces 19évesen "valami szívességet kérni" azért hogy felmosol vagy elmosogass. Felnőtt vagy ez természetes kéne hogy legyen,más jócskán gyerekként megcsinálja és nem vár semmit. Persze ha anyukádnak ez így jó volt,biztos nem járt dolgozni. Én 16 vagyok és megcsinálok mindent,mert a szüleim sokat dolgoznak azért hogy meg legyen mindenünk. Nekem ez így természetes.
2009. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
94%

jól néznénk ki ha pénzétrt csinálná! Akkor ő meg csak pénzért kap kaját meg tiszta ruhát...

Maguktól kellene, de ha nem az sem vészes, elég ha kérésre megcsinálja szerintem.

2009. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom miért pontoztatok le engem 67%-ra,mert segítek itthon összepaoklni az egész házat ingyen::Borzalmas tény,most így belegondolva én is lepontoznám :S hijetetlen emberek vannak itt.
2009. aug. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire a szülő kiskoruktól megtanítsa őket. Ha nincsenek rá nevelve arra hogy segítsenek akkor nem is fognak soha.

De ha már kib 10 éves koruktól kapnak munkát és a munka mellé egy két kedves szót akkor kamasz korukra nagyon sokat fognak segíteni. A parancs szó nem valami hatásos mert a kényszer munka az olyan is. Aztán lehet újból csinálni.

2009. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

12 eves korom ota en takaritom a szobam. Akkor meg a tobbit anyam meg apam csinalta. De volt hogy 12evesen, emlekszem, otodikes voltam, hazajottem az iskolabol, es ha lattam hogy valami nem eppen tiszta, vagy nincs a helyen, akkor letakaritottam, rendbetettem. Most vagyok 15 eves, kisebb tesommal egesz nyaron ketten leszunk/vagyunk itthon, kenytelen vagyok megcsinalni,ha csak nem akarok anyamra varni, mig hazajon delutan 5kor. Megcsinalok reggel mindent, aztan ha eszunk, vagy valamit epp fozunk, sutunk, elpakolunk magunk utan,es kesz. A szobajat mar a 7eves tesom is maga csinalja, szoval ez nem olyan meglepo szerintem hogy irjatok 20 evesen megcsinaljatok a szobatokat.. Hat szep. Mi nem erre lettunk nevelve. Bar van egy batyjam, aki nincs itthon sohasem mert egyetemista, es nem a varosban lakik, De o kenytelen elpakolni maga utan, nem tudom a szuleim vele mit muveltek, de rohadtul lusta, kajal, felkel az asztaltol, ott hagy kestol kezdve villaig szalamiig mindent. Nem birom ot :D de orulok ha hazajon, de akkor korbe kell ugralni, ha azt akarjuk hogy rend maradjon.. kisse idegesito egy gyerek. Amugy nekem (lany vagyok) mindig az van a szemem elott hogy konyebb most beleszoknom mint majd huszon x evesen talalkoznom az uj dolgokkal.(Jee, hogy is kell felmosni?!) szoval inkabb most megszokom. Fozni is imadok. Ma is 4oraig takaritottam reggeltol. bar ma volt eleg:D sutottunk is tesommal, meg minden, mert ma van apa szuletesnapja:) Es ilyenkor mindig megyunk etterembe, de mondtam hogy most ne mar,majd mi krealunk valamit:)


Shen 15/l

2009. aug. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én 17 éves lány vagyok, a szobámat természetesen magamnak takarítom. Most nyáron dolgoztam, ezért többnyire semmit nem csináltam itthon, nálunk ez úgy van, hogy már jó pár éve húzódik a házfelújítás, és inkább ott szoktam segíteni (betonozás). Amikor időszerű, akkor autótakarítás, gereblyézés, pincetakarítás, fahordás. Ezekért "cserébe" nem takarítom a ház (inkább lakás) többi részét, mondjuk tegyük hozzá, hogy anyukám itthon van a testvéremmel, ezért ráér. Na meg régebben, amíg nem szereztünk be egy mosogatógépet, ipari mennyiségű edényt kellett elmosogatnom, néha vasalok is. De egyre kevesebb dolgot csinálok itthon, ugyanis bármit csinálok (tényleg beleadok mindent), az biztos, hogy rossz. Úgyhogy anyám inkább magának csinálja meg. Egyszer volt, hogy egy tényleg nehéz munkáért kaptam apától pénzt, de ez meg olyan, hogy amúgy sosincs zsebpénzem, tehát időnként magától is szokott adni.
2009. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!