Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy el tudjam...

Mit tegyek, hogy el tudjam fogadni a férjem kisfiát?

Figyelt kérdés

6 éves, rendes, aranyos kisfiú, én mégsem tudom megszeretni. Egy futó kapcsolatból született, de a férjem tartja vele a kapcsolatot.

Úgy érzem, már mindent megpróbáltam, mégsem tudom elfogadni. Ahányszor csak szóba kerül én ideges leszek. Az előbb telefonált az anyja, hogy hétvégén áthozza. Szívem szerint azt mondtam volna, hogy ne jöjjenek, de nem tettem, mert a férjem imádja a gyereket.

Nem tudom mit tehetnék még, hogy ez az érzés elmúljon. Attól is félek, hogy a gyerekeink pont az én viszolygásom miatt lesznek vele később ellenségesek, pedig most elég jól kijönnek.

Mit csináljak?


2013. febr. 26. 16:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ezt meg kellett volna beszélni a férjeddel, mielőtt összeházasodtok. Bár utólag ezen nem lehet már változtatni.

Az egy dolog, hogy nem tekinted a fiadnak, vagy nem szereted, de hogy ideges leszel amikor szóba kerül?! Esetleg elmehetnél pszichológushoz, aki segítene megérteni, mi lehet a baj.

2013. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Az en velemenyem szerint szeretned nem kell, de elfogadni es tisztelni igen, meg akkor is, ha "csak" egy gyerek. Gondolj bele, ha te lennel az o helyeben, vagy a te gyereked kerulne ilyen helyzetbe, hogy esne, ha valaki ideges lenen toled. Mondjuk ezt nem is ertem, hogy hogy ideges leszel ha szoba kerul? Azt hiszem siman feltekeny vagy a kicsire....
2013. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

A házasságotok alatt született? Így érthető lenne a viszolygásod.

Mindig ezt érezted vele kapcsolatban?

2013. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
most elfogadni nem tudod vagy szeretni? A kettő között van különbség és míg az utóbbi nem egy tragédia az előbbi már fel vet néhány problémát.
2013. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szeretned, úgy ahogy a sajtjaidat, de el kell fogadnod, ha jön, akkor kedvesnek kell lenned vele. Én a helyedben úgy gondolnék rá, mint mikor a gyerekeim barátai jönnek fel játszani. Ugyanúgy "kiszolgálom", etetem, kedveskedek nekik. Azért tudtad nagyon jól már a házasság előtt, hogy mi a helyzet.
2013. febr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem, így hogy mehettél hozzá?
2013. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagy el tudod fogadni, vagy nem. Nincs mit tenni. Ez nem egy lecke, amit tanulhat az ember.
2013. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom, hogy mi a baj, de azon nem tudok segíteni. Igen, a házasságunk alatt született. Tisztában vagyok vele, hogy a gyerek nem tehet semmiről, de attól függetlenül így érzek és fogalmam sincs hogyan tudnám ezt legyőzni. Ha csak a fiam egyik osztálytársa lenne, akkor biztosan imádnivaló kis lurkónak tartanám, de vele kapcsolatban egyszerűen nem megy. Ráadásul pont úgy hívják mint a legidősebb közös fiunkat.
2013. febr. 26. 17:32
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
De ezek szerint félrelépésből született? Így jobban meg lehet érteni.
2013. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a férjednek van 2 ugyanolyan nevű gyereke?
2013. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!