Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon örökbe lehet...

Magyarországon örökbe lehet fogadni külföldi gyermeket?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy négert vagy ázsiait. Azért kérdezem mert nem igazán láttam még ilyet errefelé.

És jó anyagiakon kívül mi kell hozzá?



2013. jan. 2. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem Mo-n magyar gyerekeket lehet örökbefogadni, ha elmész külföldre ott tudsz örökbefogadni olyan gyerkőcöt, amilyet szeretnél-a feltételek meg abban az országban adottak.


De te most segíteni szeretnél egy gyereken, vagy kiegészítőt keresel a ruhádhoz? Mert ne is haragudj, de úgy néz ki.

2013. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elvileg, de gyakorlatilag szinte lehetetlen.

Ami kell hozzá:

- biztos anyagi háttér

- állandó, megfelelő lakás

- biztos munkahely


Egyébként ha jól tudom Törőcsík Mari színésznő egy ázsiai gyermeket fogadott örökbe..(legalábbis sok évvel ezelőtt volt erről téma)

2013. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Magyroszágot pontosan nem tudom, csak németországot.

Németországban nem lehet külföldi állampolgárságú gyereket örökbe fogadni csak ha nagyon nyomós érv van rá.

Ez azért van hogy a gyermekkereskedelmet vissza szorítsák.

Ezért csak nagyon nagy vizsgálatok után engdélyeznek ilyet.


Gondolom emlékszel pár éve a nagy földrengésre Haitin. Na ott iszonyatosan nagy gyermekkereskedelem indult be. Az árván maradt gyerekeket csak úgy vitték. Mindenki örökbe akart fogadni a gyerkeket, olyat is akinek családja volt. Pont ezért tíltja sok ország a külföldi adoptációt.

De pár éve volt a hírekben mikor franciák afrikából hoztak gyerekeket, úgy hogy azok szüleinek pénzt adtak érte.

2013. jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Segítenék mondjuk egy afrikai éhező gyereken. Akkor úgy érezném, hogy tettem valami jót az életben. De persze szívesen segítenék magyar gyereken is, csak úgy gondolom, hogy egy afrikainak sokkal nagyobb szüksége lenne rám.

(Mielőtt belém kötnétek, persze, hogy egy magyarnak is, de azt hiszem nem kell megmagyaráznom, hogy miért.)

De ez még egyáltalán nem mostanában lesz (ha egyáltalán fogok örökbe fogadni).

2013. jan. 2. 12:22
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Azt is vedd figyelembe, hogy nem vagyunk egy toleráns nép.

Nem nagyon fogadnák be a társaik őket.

Volt már arab, kínai, vietnámi, fekete, cigány osztálytársam. Mindegyiket gyűlölték a többiek, pedig mindannyian normálisak voltak. Nem a nevükön szólították őket, hanem "afgán" "nigger" "te kínai, figyelj már" .

Végül a kínai fiú visszaköltözött Kínába, az arab pedig Londonba ment idén nyáron.

Ne tedd tönkre az életét.

2013. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A biztos anyagi háttér nem azt jelenti, hogy nettó 100-at keresel.


Valószínűleg nagyon bonyolult és hosszadalmas, akár évekig elhúzódó folyamat ez.


Szerintem egy magyar gyereket fogadj örökbe. Egyrészt mert nincs kulturális és veleszületett különbség, másrészt meg mert rászorul.

2013. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet úgy menni h te milyen gyereket kérsz:)(multkor beszelt a magyar igazgato a tv-ben ) elküldenek
2015. febr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon még egy magyarnak is rossz (én utáltam ott élni, pont a sok szemét miatt), egy rosszindulatú banda (tisztelet a kivételnek).
2015. febr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5. válaszoló: "Volt már arab, kínai, vietnámi, fekete, cigány osztálytársam. Mindegyiket gyűlölték a többiek, pedig mindannyian normálisak voltak. Nem a nevükön szólították őket, hanem "afgán" (...)figyelj már" . "


Ez a magyar gyermekek eszét, lelkét tükrözik.

(Akinek nem inge ne vaegye magára) 14L

2015. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!