Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnál egy rasszista, fajgyűlö...

Tudnál egy rasszista, fajgyűlölő férfivel élni?

Figyelt kérdés

Először is: tudom nem ez a mérvadó.

DE...

Van olyan akinek a párja valamely népcsoportot különösképpen gyűlöl és ezt hangoztatja is?(elég ha csak a kapcsolaton belül)

Van itt olyan akinek a párja rasszista?Te miként vélekedsz róla?

(Most rasszistának minősül az is aki a cigányokat gyűlöli a tények miatt, még akkor is ha nem a bőrszín a mérvadó)



2013. febr. 25. 22:06
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondok neked valamit. Ha elvégeznél egy kísérletet, abból láthatnád meg, ki mennyire rasszista is valójában. Küldj végig egy cigányt egy fehérek lakta telepen és nézd meg, mi történik! Max. vetnek rá egy pillantást, de egyébként nem oszt, nem szoroz, gond nélkül végigsétálhat oda-vissza.

Csináld meg ugyanezt fordítva, szinte biztos, hogy előbb-utóbb belekötnének az emberbe és örülhetne, ha súlyos sérülések nélkül megúszná!

Ugyanez érvényes egyébként sokszor a feketékre is, fehér embernek az ő körzeteikbe sem ajánlott elmenni.

Erre a szegénység sem lehet magyarázat, mivel a fehér emberek még koldusszegényen sem szoktak átmenni állatba. Inkább nélkülöznek és maximum lopnak, de akkor sem tesznek ilyesmit, nem rabolják ki pénzért az utcán a másikat. A céltalan, erőfitogtató erőszak meg már mindennek a teteje. Amikor szórakozásból vernek meg másokat. Tucatnyi ehhez hasonló felvétel van már erről, elég csak arra gondolni, amikor a feka fickó a fehér lányt hátulról, alattomosan csapta le.

A másik dolog pedig a bűncselekményekhez való társadalmi hozzáállásuk. Amikor egy fehér ember súlyos bűncselekményt követ el, akkor mindenki más a környezetéből mélyen elítéli őt. Amikor egy cigány, akkor még istenítik is, hogy micsoda szuper csávó.Akkor ezek után mégis mit kellene mondani?

2013. febr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
Rasszistával nem tudnék együtt élni, más kérdés az, hogy a cigányokat utolja pl., őket én se szívlelem semennyire sem... hallgatja is, hogy miket mesélek, eszméletlen miket művelnek, csodálom, hogy még nem vertek agyon...
2013. febr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
48%
fél karomat rátenném, hogy pont azok hangoztatják hogy ők milyen modern felfogásúak és toleránsak, akik még csak messziről láttak cigánytelepet. könnyű elfogadást hirdetni, ha nem úgy nőttél fel hogy nem mersz egyedül hazamenni a buszmegállóból, még nappal sem. ha nem tudod milyen mikor csapatosul jönnek hozzád, a falkavezér elböffenti magát hogy "cigit' és az egész dobozzal odaadod csak hogy békénhagyjon. hogy falun a nagyszüleid már nem tartanak állatot, nem művelik a kertet, nem azért mert nem bírják erővel, hanem mert úgyis mindent ellopnak tőlük. és valószínű az is, hogy ezeknek a nagyon toleráns embereknek nem kell amiatt aggódniuk, hogy leggközelebb az ő nagyanyjuk lesz a hiradóban, hogy éjjel elvágták a torkát 3000 ft-ért meg két szál kolbászért.
2013. febr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

"..Akkor ezek után mégis mit kellene mondani?"


Azt, hogy más vagyok. Hogy nem ítélkezem. Természetesen a rasszizmus rájuk is igaz. Ez szintén független a származástól. Egy cigány is rasszista, ha kinéz egy fehér magyart. Akkor ő is buta és szűklátókörű. De ettől még neked, nekem, másoknak nem kell annak lenni. Én úgy gondolom, hogy az, hogy én mit gondolok másokról a saját felelősségem. Azért, mert sok gonosz pl. franciával találkoztam,aki velem személy szerint nem volt kedves, még nem utálok minden franciát. Ez a legbutább következtetés, amit le lehet vonni. Mondhatsz példákat, akármennyit. Amit írtál nem több és nem kevesebb. Én nem védek senkit. Csak azt mondom, hogy éppúgy rasszista az a magyar aki elvből utálja a cigányokat, mint azok a cigányok, akik kinézik a magyar embert. Egykutya. Ettől te sem leszel több, vagy másabb ember. CSak pont ugyanolyan. A bűnözés meg nem példa. Bárki elkövethet bármilyen bűnt, származásától függetlenül. Meglepődnél, hány magyar nem adja fel a családtagját, pedig lop, csal, hazudik... vannak rossz és jó döntések.

2013. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
38%
11:54 látod ezért sem kell cigizni! Amúgy meg nem kötelező a cigánytelep mellett lakni.
2013. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
ezért a válaszért igazán nem érte meg kézbe venni a billentyűzetet, nagyon kiragadtad a lényeget. egyértelműsíteném, hogy mire akartam utalni: csak azok hiszik azt, hogy toleránsnak kell lennünk, akik nem tudják hogy miről beszélnek. mert nem élnek benne, nem tapasztalták meg. hirdetik az elfogadást, de ők vajon elfogadnák-e ha melléjük költözne 6-7 cigány család (az már 100 fő :D ) tizedére csökkentve ezzel az ingatlanuk értékét? "persze hogy elfogadnák" ja, amíg valójában meg nem történik, mert onnantól kezdve 2-3 hónap és csapot-papot otthagyva menekülne minden liberális értelmiség, aki korlátoltnak és butának titulál mindenkit, akinek van ezirányú TAPASZTALATA (nem egyenlő az előítélettel). és nagyon gyenge duma, hogy cigányok között is van jó és rossz, meg a magyarok között is van jó és rossz. mert nem tudom melyikőtök van vele tisztában, de az országban élő 800 000 cigányból mindössze 8% (!!!!) dolgozik. ez már elég magas szám ahhoz, hogy "általánosítsak"? nem?
2013. febr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 zabmester ***** válasza:
96%

"fél karomat rátenném, hogy pont azok hangoztatják hogy ők milyen modern felfogásúak és toleránsak, akik még csak messziről láttak cigánytelepet. könnyű elfogadást hirdetni, ha nem úgy nőttél fel hogy nem mersz egyedül hazamenni a buszmegállóból, még nappal sem. ha nem tudod milyen mikor csapatosul jönnek hozzád, a falkavezér elböffenti magát hogy "cigit' és az egész dobozzal odaadod csak hogy békénhagyjon. hogy falun a nagyszüleid már nem tartanak állatot, nem művelik a kertet, nem azért mert nem bírják erővel, hanem mert úgyis mindent ellopnak tőlük. és valószínű az is, hogy ezeknek a nagyon toleráns embereknek nem kell amiatt aggódniuk, hogy leggközelebb az ő nagyanyjuk lesz a hiradóban, hogy éjjel elvágták a torkát 3000 ft-ért meg két szál kolbászért."


Egy: az, hogy toleráns vagyok másokkal, nem jelenti azt, hogy helyeslem az erőszakos viselkedést, a bűncselekményeket, vagy bármi hasonlót. Ez eddig érthető? Más kérdés, hogy engem az ilyen magatartásformák okai is érdekelnek, nem rendezem le azzal, hogy "a vérükben van", foglalkoztat, hogy minek a hatására viselkednek így bizonyos emberek, csoportok.

Kettő: ahányszor valaki azt mondja, hogy megítélni maximum személyeket lehet, és nem egyes népcsoportokat, mert (...), akkor rögtön jön a duma, hogy "nem láttál még cigányt", meg a "Rózsadombról könnyű magyarázni", meg hasonlók. Miért? Minden alkalommal álljak neki bizonygatni, hogy gyerekkoromban olyan városban, a városnak is olyan részén éltem, ahol gyakorlatilag hemzsegtek a cigányok? Hogy anyám-apám egész életében zömmel cigány gyerekeket tanított? Hogy tanulmányaim során többször is voltam cigánytelepen gyakorlaton? Hogy a jelenlegi munkám során a kliensköröm legalább fele cigány fiatalokból áll? Így már szabad véleményt alkotnom?

2013. febr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Aki meg ítélkezik tegye. Az ő élete, a saját életében kelti a feszültséget, és úgy gondolja, hogy ebben a gyűlölködő hangulatban lehet boldog az élete. Én sajnálom őket. Legalább anynira, mint azokat, akiket elítélnek. És én is jártam már közöttük, nem akkora csoda. Tudni kell átlátni, mi-miért történik.
2013. febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy mennyire hangoztatja. Ha mindig ilyeneken agyal akkor nem, bár akkor hozzá sem mentem volna biztosan. Ha néha beszól egy rasszista mondatot, olyannak meg én szólok be. Pl. anyám sem szivleli a négereket, nem utálja őket, de ha a faluba költözik és fehérrel házasodik azt már megszólja. Hát ilyenkor én szégyenlem magam helyette. Be is szokok neki szólni...


Vannak emberek akiket én is megvetek, de nem a bőrszinük miatt, hanem ha pl. gyereket bántalmaznak, éheztetnek, olyanoknak kitudnám kaparni a szemüket.

Beszéld meg vele, hogy ez a te értékrendedbe nem fér bele, ha nem tetszik akkor...

2013. febr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
0%
Cigány bűnözés tolerálandó, rasszizmus büntetendő!!!!
2013. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!