Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnál egy rasszista, fajgyűlö...

Tudnál egy rasszista, fajgyűlölő férfivel élni?

Figyelt kérdés

Először is: tudom nem ez a mérvadó.

DE...

Van olyan akinek a párja valamely népcsoportot különösképpen gyűlöl és ezt hangoztatja is?(elég ha csak a kapcsolaton belül)

Van itt olyan akinek a párja rasszista?Te miként vélekedsz róla?

(Most rasszistának minősül az is aki a cigányokat gyűlöli a tények miatt, még akkor is ha nem a bőrszín a mérvadó)



2013. febr. 25. 22:06
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
95%

NEM. Nálam ez különösen kizáró ok.


Az unokatesóm férjén ki is vagyok akadva. FB-on fröcsögve szidja a zsidókat, közben magasztalja a feleségét. Ez utóbbi szép is lenne, csakhogy a felesége is zsidó. Nem jöttem rá, hogy ezt magában hogy rakta össze.

2013. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem,hogy miért kizáró ok?
2013. febr. 25. 22:10
 3/50 anonim ***** válasza:
96%

A rasszista ember ismérve, hogy a felesége/barátja/jófej munkatársa mindig kivétel a sztereotípia alól. Így tud magában rendet tartani.


A válaszom: nem. Semminemű szélsőséget nem kedvelek, így ezt sem.

2013. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem, soha! :DDDD
2013. febr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
92%
Azért kizáró ok, mert teljes mértékben szembemegy a világnézetemmel. Hosszútávú kapcsolatot nehéz arra építeni, amiben ennyire különbözünk. Alapvetően kerülöm az ilyen emberek társaságát, tehát létre se jöhetne hosszútávon a kapcsolat, mert néhány nap alatt annyira összevesznénk ezen, hogy látni se akarnánk egymást.
2013. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
70%

Tudnék.

Nekem is van 1-2 "kedvenc" etnikumom, akiket kifejezetten szeretek-bár nem hangoztatom, csak ha szóba kerül.

2013. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
91%
Nem, semmiképp. Én ismerek jófej zsidókat és rendes cigányokat is. Az, ha összeházasodom valakivel, azt is jelenti, hogy bizonyos mértékig egyetértek a nézeteivel (vagy legalábbis nem tartom őket szégyellnivalónak), márpedig én ezzel a nézettel nagyon nem értek egyet. Másrészt mi van, ha pl. egy árva cigány gyereket fogadnánk örökbe, vagy a saját gyerekünk szabad akaratából a zsidó vallásra térne? Én egyiket sem ellenezném, és nem tetszene, ha a férjemnek ezeket nem lenne képes elfogadni.
2013. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ. A mi környékünkön élő romák pl. maguknak gyártják a rossz hírnevüket, senki nem szereti őket, nekem is volt már nagyon rossz tapasztalatom velük, és még csak nem is a bőrszínük a baj, úgyhogy ez ilyen szempontból és ebben a helyzetben nem kizáró ok ha valaki szintén nem szereti őket azért, ahogy viselkednek.
2013. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Azért sem, mert én magam minden embert egyenlőnek tekintek. Mindenkivel ugyanúgy bánok és csak a megismerése után változtatok. Az én magánszférámba nem fér bele a gyűlölködés. Ez a fajta gyűlölet nekem méreg.
2013. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Szerintem nagyon buta az az ember aki csupán a bőrszíne alapján ítél meg másokat. Úgy hogy nem is tud róla semmit. Hiszen senki sem egyforma. Én igen is ismerek olyan cigányogat akik rendesebbek mint néhány magyar.
2013. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!