Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm apja rasszista és...

A barátnőm apja rasszista és nem akar elfogadni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt és már többet szeretnénk mert nagyon sok mindenen keresztül mentünk és nagyon jól kijövünk egymással. Az apja azt mondta neki hogy vagy ő vagy én de ő szereti az apját és engem is. Tudom hogy nem szeret és ezt ki is mutatja ezért nem szeretek náluk lenni de néha muszáj mennem. Volt már olyan hogy ketten maradtunk és elkezdett nekem a fehér fajról és Hitlerről beszélni meg hogy a családjában nem fordult elő ilyen soha és nem tudja hogy a lánya mit szeret bennem. A barátnőm és az anyja sokszor próbált már vele beszélni de nem sikerült. Soha nem ártottam neki, amikor megtudta hogy nem vagyok magyar és fehér sem már akkor utált. Mindig próbálok vele kedves lenni de csak nyomja a rasszista szövegeit. Mit csináljak?

25/F


2012. júl. 24. 16:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Roma vagy valami más nemzetiségű vagy? Hát már 3 éve együtt vagytok. A lánynak egyszer választania kell te és a szülei között, mivel feltehetően a kettő nem fog működni. Nehéz ügy.
2012. júl. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem dehogy. A romákat én sem szeretem (bocsánat ha valakit megbántottam) brazil vagyok.
2012. júl. 24. 16:31
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Ha van valami normális munkád,akkor nem értem mi baja,főképp ha normálisan viselkedsz.A rasszista dolog pedig biztos sose fog elmúlni nála még,ha meg is engedi,hogy megházasodjatok(az emberekben általában elég erős ez a rasszista cucc és nem tud elmúlni teljesen szerintem)
2012. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%

Akkor mit papol neked Hitlerről? Neki mi köze volt a brazilokhoz?

Az meg, hogy a családjában nem fordult elő... az ilyeneknek legszívesebben visszakeresném a családfáját sok-sok generációra visszamenőleg, aztán szembesíteném, mennyi zsidó, roma, meg ki tudja milyen más embertípus megfordult a családfájában. Hol él ez?

2012. júl. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
99%

Mondjuk ezek szerint te is rasszista vagy... "A romákat én sem szeretem"... Szóval érdekes, hogy annak ellenére, hogy te is az előítéletek áldozata vagy, ugyanígy gondolkodsz...


A lényeg, hogy nem tudsz mást tenni, mint normálisan, tisztelettudóan viselkedni vele, és megmutatni, hogy nincs oka tőled védenie a lányát.

Ha annyira rasszista, hogy ezt nem érti meg, az nagyon szomorú, akkor a lánynak választania kell majd tényleg sajnos. Nagyon sajnállak titeket emiatt. Ilyen az emberi butaság sajnos. :(

2012. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki hogy szerintem Hitler és a brazilok között nem volt semmi de egyből jött a bőrszínnel. Amúgy engem a viselkedésük zavar de azért ismerek 1-2 normálisabb romát is.
2012. júl. 24. 16:39
 7/23 anonim ***** válasza:
22%
Miért lenne muszáj odamenned?
2012. júl. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem itt most nem neked kell lépned hanem a barátnődnek. El kell döntenie hogy apucinak akar megfelelni vagy végre felnő lelkileg is és ki mer állni a saját boldogságáért az apjával szemben is. Ha pedig nem mer ellentmondani az apjának akkor ez egy intő jel arra hogy még nem érett eléggé egy komoly kapcsolathoz.
2012. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%

Brazilként hogyan kerültél ide? Elárulod, hol, merre születtél, és mit csinálsz itt nálunk? Hol a hazád, és meddig maradsz nálunk?


Nem mindegy, hogy a jövődet hogyan tervezed, mert az egy dolog, hogy most nagy a szerelem, de ha még komolyabbá válik ez a kapcsolat, melynek során a barátnőd esetleg meg is szakítja a szüleivel a kapcsolatot, a végén pedig kiderül, hogy mégsem tud, bír elutazni veled pl. brazíliai őserdőben levő kisfalucskádba.... szóval, hogyan kerültél ide, meddig maradsz, valóban kell-e, szabad-e ezt a kapcsolatot szorosabbá tenni, mit tervezel a jövődre, jövőtökre vonatkozóan????

2012. júl. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
15%
Zabáljon földet Auschwitzban, szagolja meg a koponyák belsejét.
2012. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!