Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyósom nem akar...

Mit tegyek? Anyósom nem akar elfogadni! Tudom hogy az előítélete miatt is mert én Roma származású vagyok!

Figyelt kérdés
Együtt élek a vőlegényemel, 3 éve és 2 hete eljegyzet. Ezt anyósom nem nézte túl jó szemmel.. Pedig dolgozok, tiszta, igényes vagyok! Sőt a családom is az. Ha valaki nem tudná hogy cigányok vagyunk észre sem veszi.. Tudom hogy a cigányok többsége nem ilyen nem dolgozik.. stb, hogy bizonyíthatnám be neki?? Ez így nagyon rossz nekem. Köszönöm a válaszokat.!
2010. máj. 9. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Ráásszistáá anyós! Tutiiii Jobbikos!!!


Viccet félretéve szerintem ha nem fogadja el származásod később se fogja, ez nem olyan hogy egyik napról a másikra megváltozik a véleménye. Sokan nemnézik jószemmel ha a fia/lánya roma származásúval jár. Ez már bele van vésve az emberekbe,sokat nemhiszem hogy tudsz tenni.

2010. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
71%
Sajnos aki vérbeli rasszista az az is marad :S csak a párod tudhat hatni rá és megkérni h legalább adjon neked egy esélyt. De ha ezt nem teszi meg akkor nem kell foglalkozni a véleményével és akkor rájön, hogy ha tartani akarja a fiával a jó viszonyt kénytelen lesz elfogadnia téged. Bár sztem sosem fogtok önfeledten leülni egy kártyapartira.:S de azért sok sikert.
2010. máj. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
ezzel nem tudsz sajnos mit csinálni,nem vagyok fajgyülölő,volt török barátom is,de én sem örülnék ha a lányom egy roma származásúval állítana be,és sajnos ezen nem is tudnék változtatni.
2010. máj. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

szia!


Lehet hogy soha nem fog megbékélni vele, de az ilyen irányú viselkedés elleni legjobb fegyver, ha kedves vagy vele csakazértis és rendes, tiszta, dolgos asszony válik belőled!

2010. máj. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le vele beszélni erről. Hidd el, ennél jobbat és többet nem tehetsz.

Tiszteletteljesen, nyugodtan kérdezd meg tőle, miért bántja, hogy roma származású vagy, ha láthatja, hogy tisztességes emberként élsz. Erre úgysem tud mint mondani. Az igazsággal könnyű alakítani másokon.

2010. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.! Sajnos már a párom beszélt vele de nem nagyon hatotta meg a dolog.! Lehet az lenne a legjobb megoldás ha én beszélnék vele.!
2010. máj. 9. 14:30
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Többet ér a beszédnél, ha látja, hogy szépen éltek, jól megvagytok, és egyáltalán, boldog melletted a fia!


De ehhez idő kell. Most még azt gondolja anyósod: persze, az elején mutatja a rendes feleséget, de majd később....! És, ha ez nem következik be, akkor -talán, ezt biztosra ígérni nem lehet- megenyhül irányodban:)

2010. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképpen beszélj vele. Ülj le és mondd el, hogy tudod milyenek a romák (tisztelet a kivételnek) de te nem vagy ilyen. Dolgozol, stb. ki akarsz törni ebből az előítéletből. Nemhiszem hogy megérti ha ennyire rasszista de szerintem ez az egytlen 1 esélyed van. Hajrá:)
2010. máj. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ha beszélsz vele még rosszabb lesz,Ő már nem fog elfogadni ha 3 év alatt nem fogadott el
2010. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Nagyon rossz, kellemetlen lehet. Ha valaki rasszista az talán még magát sem tudja elfogadni igazán. Soha nem tudhatja az ember, hogy honnan is jött, kik a felmenői. Volt olyan esetem, hogy egy srác elvetemülten beszélt a cigányokról. Nos, neki szép barna bőre volt (az enyém halál fehér, beh :( )szép barna szemei, én pedig ezért mondta neki, mi van ha kiderül hogy az ük-ük nagyszüleid egyike cigány, mert valahonnan örökölnöd kellett ezt a szép barna bőrt, nos, elhallgatott -remélem egy életre.

Senki sem tudhatja kik a felmenői, ezért fölöslegesnek tartom egymás bántását.

Valaki írta, hogy fajgyűlölő, de nem írta mely fajt. Remélem nem a homo sapiensre gondolt, mert ő maga is ez. Nem fajgyűlölésről beszélünk, hanem rasszizmusról. Egy kis biológia.

2010. máj. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!