Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnál egy rasszista, fajgyűlö...

Tudnál egy rasszista, fajgyűlölő férfivel élni?

Figyelt kérdés

Először is: tudom nem ez a mérvadó.

DE...

Van olyan akinek a párja valamely népcsoportot különösképpen gyűlöl és ezt hangoztatja is?(elég ha csak a kapcsolaton belül)

Van itt olyan akinek a párja rasszista?Te miként vélekedsz róla?

(Most rasszistának minősül az is aki a cigányokat gyűlöli a tények miatt, még akkor is ha nem a bőrszín a mérvadó)



2013. febr. 25. 22:06
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
75%

Eleve nem tartom egészséges lelkületű embernek azt, aki fekete-fehéren látja a világot és általánosít egy külső jegy alapján. Az én szememben ez olyan, mintha azt mondanák, hogy "minden barna szemű ember...valamilyen".

Egyénileg, viselkedés alapján mondjon ítéletet. Azzal nincs bajom, hogy "a Józsi egy szemétláda, mert szándékosan meghúzta a kocsimat". De azzal igen, hogy "a Józsi, akit alig ismerek, egy szemétláda, mert zsidó/cigány/fekete/piréz".

2013. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
63%
Attól függ, hogy ez miben nyilvánul meg. A férjemben is van egy adaggal, de talán bennem is. Egy kis településen élünk, szolgáltatnak rá okot bőven. De attól még a férjem is látja, hogy van 1-2 rendes cigány család. Egyébként csak ő a "gyengéi", másokkal (kínaik, feketék, zsidók stb.) nincs gondja. Szerintem ez meg a tapasztalatoknak tudható be sajnos. Szóval én elviselem, ha néha mondja
2013. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
9-es, azok azok a cigányok, de egy rasszista nem azokról a cigányokról beszél, akik a környéketeken vannak, hanem általánosít.
2013. febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
75%

"Most rasszistának minősül az is aki a cigányokat gyűlöli a tények miatt, még akkor is ha nem a bőrszín a mérvadó"


Egyébként az ilyesmi sokszor tényleg rossz tapasztalatok sorozata után alakul ki az emberben és soha nem az a baj, hogy esetleg nem tetszik a sötétebb bőrszín.

2013. febr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:

Ha valaki azt mondja,hogy "Utálom a cigányokat" mert a szomszéd család példátlan életet él akkor máris általánosított.Mert sokkal egyszerűbb azt mondani,hogy utálom a cigányokat mint azt,hogy utálom a szomszéd cigány családod meg a péket (aki szintén cigány) meg a bolt pénztárost (aki szintén cigány).Szóval senki sem sorolhatja fel,hogy kiket utál,egyszerűbb általánosítani.

Ha megengeditek még két kérdést feltennék itt


1.Egy kevésbé rasszista férfivel más a helyzet?Aki mondjuk nem hangoztatja az elveit,nem beszél a gyűlöletéről,de ha alkalom adódik pl. ha szembejön 5 cigány akkor azt mondja,hogy "Jön velünk szembe az az öt féreg cigány menjünk át a másik oldalra" az más?


2.Akik egyenlőnek tekintenek minden embert azok elsétálnának egy cigány család mellett akik hangoskodnak,de nem tűnnek (annyira) agresszívnek?(Mondjuk van köztük gyerek,asszony,férfi,fiú,lány,öreg,fiatal -és sokan vannak és más fehér ember nincs körülöttük)

2013. febr. 25. 22:31
 16/50 anonim ***** válasza:
100%

13. Az a baj, hogy én eddig már öt településen éltem és eddig mindig a cigányokkal volt probléma, legalábbis 99%-ban.

Ezzel együtt mondhatom, hogy megismertem egy-két cigány embert, családot, akik rendesek, normálisak, dolgosak, tényleg le a kalappal előttük. Viszont a többséggel kapcsolatos rossz tapasztalatok miatt nem tudom azt mondani, hogy nem szorul össze a gyomrom, ha estefelé egy hangoskodó roma bandával találkozok szembe. Úgyhogy az emberben azért kialakul idővel bizonyos fenntartás és ezt nevezhetjük valamilyen szinten előítéletnek.

Ezért mondom, hogy ha valakin az látszik, hogy alapból nem kedveli a cigányokat nem biztos, hogy a bőrszínük miatt, hanem a saját tapasztalatai hozzák ki belőle ezeket a fenntartásokat.

2013. febr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
Nem akarok nagyon belemenni, de általában nem egy szomszéd család után szoktak előítéleteket levonni. Ismerek rendeseket, ez igaz. 30ból 1, egyébként meg nagyon soktól félek, itt ezen a településen is ahol élünk. Hidd el, én szeretném a legjobban, ha azt mondhatnám, hogy alaptalanok az előítéletek. De sajnos nem.
2013. febr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Nyugodtan gyűlölheti az egyént aki keresztbetesz neki,de ne nézzen le egy teljes rasszot.
2013. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
Az elsőnek üzenem Göring híres mondását: "Azt mi döntjük el, hogy ki a zsidó!"
2013. febr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
86%
Ami a cigányokat illeti, ha Szögi Lajosnak előítéletei lettek volna, még ma is élne. De talán Marian Cozma is.
2013. febr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!