Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy az értékrendemmel...

Lehet, hogy az értékrendemmel van baj, de ezen kicsit elszomorodtam. Ti mit tennétek? (lent)

Figyelt kérdés

Netes társkeresőzöm,és több oldalon is regisztrálva vagyok. Kb már vagy 10szer rámírt egy srác. De ő engem nem ismer,én viszont őt igen! A sztori röviden: barátnőm anyukájának a kolleginája volt ennek a srácnak a felesége. Fiatal,huszas évei elején járó kiscsaj. Elment egy este bulizni,valamit belekevertek az italába,amitől rosszul lett,kórházba került,leállt a veséje,a mája szinte és mesterséges kómában tartották egy hónapig. Majd tüdőgyulladást kapott és meghalt. Ez volt kb 3 és fél hónapja. Nos a srác aki társkeresőn nekem írogat,ennek a lánynak a férje,vagy hát mostmár az özvegye.

De nekem valahogy annyira taszító az,hogy szinte csak most temette el a feleségét és már mindenhol komoly kapcsolatot keres,és én láttam,hogy szenvedett,mikor a láy a kórházban küzdött az életéért,mert tele volt vele egy közösségi oldal. Mostmeg naponta ír nekem,hogy meg akar ismerni,nagyon tetszem neki,bla bla,de egyszerűen írni nem tudok neki mit,mert ledöbbentem azon,hogy annyira friss ez a dolog a párjával,hogy tudna új kapcsolatba kezdeni. Mondjuk nem is az esetem a srác,meg lehet,hogy ő a gyászt így dolgozza fel,bármi lehet,de egyre kellemetlenebb a szitu.

Mit tennétek?


2013. febr. 21. 19:39
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
13:41-es! Hát igen,én is pont ezt mondom!
2013. febr. 22. 17:10
 32/34 anonim ***** válasza:
Nem a te értékrendeddel van ``baj``. Az értékrend nem egy àllando dolog, az élet soràn vàltozik. Minél több embert, emberi sorsot ismersz meg az életed soràn értelemszerüen minél idösebb vagy, annàl nagyobb lesz az emberismereted, a toleranciàd, és empàtiaképességed hatàra is. Fiatal vagy, és ``megdöbbentél``, hogy képes egy férfi randevut kérni, ha éppen ``frissen`` halt meg a felesége. Nem tudom, hogy arrol tudsz-e, hogy a férfiak àltalàban hamarabb àllnak neki uj pàrt keresni - egy halàleset utàn, mint a nök. Ez nem azt jelenti, hogy jégszivüek és érzéketlenek. Valoszinüleg a hormonokkal van összefüggésben és azzal, hogy a férfiak gyakorlatiasabb gondolkozàsuak. Nyilvàn, ez csak statisztika, és egyéni eltérések elöfordulhatnak. Én màr vesztettem el valakit, aki nagyon fontos volt a szàmomra, a völegényem volt. Fiatal, huszonéves voltam. A halàla utàn 1 évig nem voltam ugymond ``beszàmithato``. A munkàmat ugyan jol elvégeztem, de mintha kàbitoszer hatàsa alatt lettem volna, alig fogtam fel valamit a környezetem történéseiböl. Màs férfira meg végképp nem volt kedvem. De ez egyéni megélés volt. Kb. 4 év mulva ismertem meg a jelenlegi férjemet, akivel 15 éve vagyunk boldog, gyermekes hàzasok. Ha az akkori völegényem nem halt volna meg, nem ismertem volna meg a mostani férjemet. Ez egészen biztos. A halàl hozzàtartozik az élethez. Hogy ki hogyan és meddig gyàszol az teljesen egyéni. Ha én màr nem élnék, azt kivànnàm, hogy a férjem mihamarabb talàljon egy hozzàillö asszonyt - màr csak a gyerekek miatt is, de ömiatta is. Azt kivànnàm, hogy boldog legyen akkor is, amikor én màr nem vagyok. Mert öszintén szeretem, és mindent odaadnék neki, amit csak lehet. Az emlékeinket ugysem tudja elvenni senki. A vàlaszom az, hogy ha kellemetlen neked a szitu, akkor jelentkezz ki egy idöre a tàrskeresö oldalrol, akkor màr nem tud irogatni neked, és idövel el is fog felejteni, és màs lànyt fog megismerni. Ha a sràc ugysem az eseted, akkor egyértelmü, hogy nincsen esélye, ill. értelme ennek az ismerkedésnek. Van több tàrskeresö oldal az interneten, menj àt màsikra!
2013. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Tanulságos a törtéeted Utolsó!

Viszont nem gondolom azt,hogy nekem kéne elmennem arról a társkeresőről azért,hogy ő felfogja a nemet! Legyen ott,ismerkedjen,csak ne velem! Amúgy egy napja nem írt már,talán felfogta!

2013. febr. 23. 23:26
 34/34 anonim ***** válasza:
A Kérdezö egyetértett a 30-as vàlaszadoval. Talàn csak annyit szeretnék ehhez hozzàtenni, hogy vannak olyan férfiak, akik nem tartos kapcsolatot keresnek. És vannak olyan nök is, akik szintén futo kapcsolatokat részesitenek elönyben. Helyes, nem helyes, mindenki màsképp itéli meg. Mindenesetre, ha valaki garanciàt keres az indulo kapcsolatàhoz, nehézségei lesznek. (Ez nem ugy müködik, mint pl. egy mosogep.) Gondoljunk csak a sok vàlàsra! Nincsen garancia a szerelemben, a felek csak a sajàt megérzéseikre, élettapasztalataikra tàmaszkodhatnak. Megtörténhet akàrmelyik indulo kapcsolatban, hogy a férfi (vagy nö) becsapja a nöt (vagy a férfit): csak trofeàkat gyüjt, azaz szexuàlis kapcsolatot keres, és miutàn ezt megkapta, akkor lelép. Hogy éppen röviddel azelött vesztette el a pàrjàt, és ezért keresne minél több uj partnert, az lehetséges. De nem törvényszerü. Ezt feltételezzük, mert tele vagyunk elöitéletekkel. Szerencsére elöbb utobb minden zsàk megtalàlja a foltjàt. Ehhez kivànok a Kérdezönek sok sikert!
2013. febr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!