Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy az értékrendemmel...

Lehet, hogy az értékrendemmel van baj, de ezen kicsit elszomorodtam. Ti mit tennétek? (lent)

Figyelt kérdés

Netes társkeresőzöm,és több oldalon is regisztrálva vagyok. Kb már vagy 10szer rámírt egy srác. De ő engem nem ismer,én viszont őt igen! A sztori röviden: barátnőm anyukájának a kolleginája volt ennek a srácnak a felesége. Fiatal,huszas évei elején járó kiscsaj. Elment egy este bulizni,valamit belekevertek az italába,amitől rosszul lett,kórházba került,leállt a veséje,a mája szinte és mesterséges kómában tartották egy hónapig. Majd tüdőgyulladást kapott és meghalt. Ez volt kb 3 és fél hónapja. Nos a srác aki társkeresőn nekem írogat,ennek a lánynak a férje,vagy hát mostmár az özvegye.

De nekem valahogy annyira taszító az,hogy szinte csak most temette el a feleségét és már mindenhol komoly kapcsolatot keres,és én láttam,hogy szenvedett,mikor a láy a kórházban küzdött az életéért,mert tele volt vele egy közösségi oldal. Mostmeg naponta ír nekem,hogy meg akar ismerni,nagyon tetszem neki,bla bla,de egyszerűen írni nem tudok neki mit,mert ledöbbentem azon,hogy annyira friss ez a dolog a párjával,hogy tudna új kapcsolatba kezdeni. Mondjuk nem is az esetem a srác,meg lehet,hogy ő a gyászt így dolgozza fel,bármi lehet,de egyre kellemetlenebb a szitu.

Mit tennétek?


2013. febr. 21. 19:39
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
80%
Hát én is nagyon megdöbbennék. Nem azt mondom, hogy az önsajnálat marcangolja az embert, ha elveszíti a párját, de szerintem nem normális, hogy ilyen hamar túl lépett rajta. Legalábbis úgy tűnik túl lépett nem? Hát nem tudom ebben a helyzetben mit lehetne tenni, hiszen lehet tényleg így próbálja feldolgozni, vagy nem tudom.
2013. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
5%
hányok én is
2013. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Argloss ***** válasza:
60%

Mindenki másképpen dolgozza fel a dolgokat, de nyilván nem több évtizedes házasságról volt szó, hogy utána már ne keressen mást. Az sem normális ha egy ilyen eset után évekig bezárkózik valaki a szobájába.

Nem értem viszont, hogy te ezen miért gondolkodsz. Ha valóban nem tetszik a srác, akkor megírod neki, hogy ne haragudjon, de nem szimpatikus a levelei alapján, nem szeretnél jobban megismerkedni vele.

2013. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Azt hiszem 6 éve voltak házasok. Azért szerintem az sem kis idő. A legelején,mikor írt,akkor írtam neki,hogy nem,de mintha fel sem fogta volna,és a mai napig is szinte 2 naponta ír egy levelet. Persze,tényleg,nem lehet tudni,kiből mit hoz ki egy ilyen eset,de nekem ez kicsit furcsa. És azért is kellemetlen,mert én is benne vagyok,hisz nekem írogat!
2013. febr. 21. 19:53
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

"Az sem normális ha egy ilyen eset után évekig bezárkózik valaki a szobájába. "


Ne haragudj már azért, de mégiscsak normálisabb magatartás, mint 3 hónap után újat keresni.


Akár hosszúéletű volt a házasság, akár nem, az ember azért házasodik, mert szereti a másikat, és vele akarja leélni az életét. A halál egy nagyon megrázó dolog, főleg ha ilyen tragikusan és szenvedések után történik. Egyébként ki tudja, fiatalok, de lehet, hogy 15 éves koruk óta együtt voltak...


A gyász egy normális és természetes folyamat, és ilyenkor igenis egészséges magatartás az, ha az illető akár 3-4 évig sem kíváncsi más partnerre, hónapokig pedig semmilyen baráti/egyéb társaságra sem.

2013. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
66%

szerintem meg pont, hogy nincs túl rajta, és foggal körömmel keres egy kapaszkodót

vagy kapcsolatfüggő.


az ilyennel eleve már ezekért nem érdemes foglalkozni.


egy igazi férfi először feldolgozza a fájdalmat, megáll és amikor újra képes nyitni tisztán egy másik felé, akkor keres kapcsolatot.

hát ő nem az.

2013. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Argloss ***** válasza:
79%

Ne gondoljatok szívtelennek, nem azt mondtam, hogy teljesen jól van az ha három hónap után mást keres, de elítélni sem tudom azért, mert folytatni szeretné az életét. Szerintem hülyeség ilyenre azt mondani, hogy minimum 532 nap 12 óra és 43 perc szükséges ahhoz, hogy valaki esetleg újra elkezdjen érdeklődni mások után.

Attól, hogy most új párt keres még egyáltalán nem biztos, hogy továbblépett. Lehet, hogy csak nem bír egyedül lenni.

2013. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
jó és az korrekt az ő részéről,hogy mondjuk talál egy lányt,aki nem tudja,hogy mi volt 3 hónapja és esetleg be sem avatja, a lány meg belezúg és kiderül,hogy csak búfelejtő pótléknak kellett? Mert szerintem nem!
2013. febr. 21. 20:03
 9/34 Argloss ***** válasza:
47%
Nem korrekt, de az sem lenne az ha te ellehetetlenítenéd őt abban, hogy új kapcsolatot kezdjen. Mindenkinek a saját életét kell élnie.
2013. febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
És én mivel lehetetlenítem el? Nem is ismerem. Csak simán nem szeretnék vele ismerkedni,mert nem szimpi a viselkedése és amúgysem. Csak azért nehéz ebből kimaradni,ha minden nap levelekkel bombáz!
2013. febr. 21. 20:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!