Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Teljesen elszomoro...

Mit tegyek? Teljesen elszomorodtam. Olvass lejjebb is.

Figyelt kérdés
Anyukám elmondta hogy igazából nem is az apám az én igazi apám...15 évig abban a hitben voltam hogy ő az én apám és kiderült hogy nem.Jártam is hozzá minden nyáron.Az a helyzet hogy anyám szégyenszemre félrelépett és az állítólagos apám testvérével volt együtt 1 alkalommal abból lettem én...Valamilyen szinten megértem mert apám ütötte-verte anyámat és anyum csak menekülni próbált...Eddig az édestestvéreimről azthittem hogy ténylegesen is édestestvérek és most kiderült hogy nem pedig nagyon szeretem őket de már nem tudok rájuk úgy nézni mint eddig.Üresnek érzem magam belülről egy korcs vagyok... mit tegyek?:"((((
2012. ápr. 16. 20:09
 1/8 anonim válasza:
100%

Az az apád, aki felnevelt. A többi csak biológia. Együtt nőttél fel a testvéreiddel, szereted őket, más nem számít. Anyukádat pedig ne hibáztasd, ezzel ő nem ártott neked, hiszen élsz. Előbb utóbb meg kellett tudnod, de nem kell, hogy ettől megváltozzon az életed.

De ha gondolod, akkor beszéld/írdd ki magadból a gondolataidat mindenképp!

2012. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egyszerűen nemtudom mit tegyek..remélem van olyan aki ezt olvassa mert ez nagyon sokat jelentene nekem...testvéreim londonba élnek nekik nem tudom elmondani úgy igazán mert mondjuk skypeon nem olyan mint szemtől szembe mikor együtt vagyunk.senkinek nem tudom kiönteni a lelkem és ez bánt leginkább egyszerűen megtörtem úgy érzem nem bírom tovább nincs értelme az életemnek ezt érzem..nincsen édestestvérem pedig imádom őket de már nem bírok gy viszonyulni hozzájuk mint eddig.üres a lelkem gondolataim szerteszét nem tudom mit tegyek:((
2012. ápr. 16. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukád nagyot hibázott azzal, hogy elmondta, hacsak a biológiai apádnak nincs valami örökletes betegsége. Próbálj meg arra gondolni, hogy ez mind nem számít, mert nem az a család, akivel biológiailag összetartoztok, hanem az, akit szeretsz, akikhez emlékek kötnek. Próbálj esetleg olyanokkal beszélni, akik későn tudták meg, hogy örökbe fogadták őket, szerintem az egy hasonló szituáció. Biztos megráz, de hidd el, hogy nem az számít kinek a génkészlete van benned, hanem az, hogy ki ült az ágyadnál, amikor beteg voltál és ki csomagolt neked minden reggel uzsonnát az iskolába..
2012. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
csak a tudat bánt...testvéreim mindig segítettek ha bajban voltam és most még 2 szót tudok velük váltani...:(mindig együtt mentünk moziba,együtt vásároltunk,tanultunk,nevettünk,sírtunk és most nemhogy fényderült arra hogy féltestvéreim hanem még messzire is vannak:(
2012. ápr. 16. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogyne lennének édestestvéreid! Velük nőttél fel, ezen semmit nem változtat a most megtudott dolog. Egyébként igaza volt anyukádnak, hogy elmondta: inkább ő, mint egy "jóakaratú" rokon vagy szomszéd! Biztosan nagyon nehéz most neked, de nézd a dolog jó oldalát: akiket szerettél, azokat nem veszíted el. Beszélgess anyukáddal is minél többet, biztosan ő is szívesen kiönti most a lelkét. Erősnek kell lenned, hiszen jövőd is van ! Fel a fejjel!!! :)
2012. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tehát téged tulajdonképp az bánt, hogy nincsenek itt a testvéreid, nem? Nekem is van egy féltestvérem (én vagyok az idősebb 17 évvel), de úgy szeretem, mintha édestestvérem lenne. Nem számít, hogy ki a biológiai szülő, az a lényeg, hogy mennyire szeretjük egymást. Lehetne ezer édestestvéred is, ha soha nem állnátok szóba, mert olyanok vagytok mint ég és föld. Az meg normális, hogy hiányoznak a testvéreid, hiszen együtt nőttetek fel, de ez a felnőtté válás része :)

Azt írod korcsnak érzed magad.. Szerinted egy vörös szeplős ember korcs? Vagy egy néger? Vagy egy észak-koreai? Nekik pont annyi közük van hozzá, hogy milyennek, hogyan és hova születtek, mint neked. Az, hogy kik a szüleid nem téged jellemeznek, hanem őket.

2012. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, attól, hogy kiderült, hogy a testvéreid nem édestestvéreid, attól még az érzelem nem változik.

Nekem is két féltestvérem van (anyukánk egy), de mindennél jobban szeretem őket, amióta megszülettek.

Hidd el, ez nem azon múlik, hogy egy apátok van, vagy nem, hanem, amit a szívedbe érzel.

Nekem a szívem szakadna meg,ha valami baja lenne a 2 tesómnak!

2012. ápr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát ez sokkoló lehet, megértem, hogy szomorú vagy!

De nincs semmi baj, tudomásul veszed majd, és megnyugszol, és nem érzed majd "korcsnak" magad.

Adj időt a dolognak, hogy leülepedjen, és ugyanúgy fogsz majd nézni a testvéreidre, mint eddig.

Amúgy érthető, hogy sokkolt a hír, kit ne sokkolna?

2012. ápr. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!