Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Teljesen kivagyok?

Teljesen kivagyok?

Figyelt kérdés

tömören: tesomnak volt régebben egy műtéte, azóta úgy érzem, hogy teljesen elvagyok hanyagolva. Mindenki tojik itthon rám, és kivételeznek a nővéremmel.

Nemsokára lesz anya szülinapja, és mindig próbálom kihozni a maximumot. Megkérdeztem, hogy minek örülne. Elment, mert a tesom kért valamit. Majd visszahivtam, flegmán és idegesen mondja, hogy mivan már. Mondom meg van az ajándék... de ő elment, mer a tesóm hívta. Mindig próbálok a kedvében járni, azonban sose sikerül.

Majd behoztam a szobámba a csipszemet, testvérem beront (19éves), hogy az az övé és megüt. Akkorát rácsap a fejemre és sikit, sikonyál, mint a fene. Mondom ez nemigaz, kijött a számon egy "dögölj meg". Erre anyám megver. Sose vert, de most igen. És olyan erővel, annyi ideig, hogy mondom magamba ez normális ?! Majd mondom neki, hogy na menjél ki, nem szeretnék veled ezek után beszélni. Azt mondja, hogy ez az ő háza és ha mégegyszer szólok vért fogok köpni. És hozzáteszi: "tudod te, hogy min ment át a testvéred? mekkora műtéte volt?" Akkor elképedtség volt az arcomon, ami mostanában sose. Azóta nem szólok hozzá, rá se nézek. A héten szerintem haza se jövök, nagyon berágtam rá. Imádom meg minden, de most a hátam közepére se kívánnám. A barátnőmmel lebeszéltem, hogy a szüleit se zavarnám ha ottalszok. Akkora káosz van itthon, hogy csak nézek. Apu nem áll ki mellém, sose védett engem.

Mit tanácsoltok? Másfél oráig ugy sirtam, hogy örültem, hogyha levegőhöz jutok. Most szépen belásodtam, de reggel semmiféleképpen nem maradok itthon.

Egyépként elkezdi, hogy más szíjjal veri a gyerekét, ha szeretném elő veszi..


2012. márc. 6. 22:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
és 14 éves vagyok..
2012. márc. 6. 22:19
 2/14 Bence_ ***** válasza:
100%

Írd le nekik, hogy mi bánt. Azért írd mert ott nincs annyi indulat.

Igen, elhanyagoltak. Az is lehet, hogy tesód is rátesz egy lapáttal.

Szépen ezt meg kell beszélni.

2012. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen,írj nekik egy levelet de ne legyél otthon mikor elolvassák!
2012. márc. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Mindennek van határa. A családon belüli verekedésről nekem egy véleményem van , volt és lesz: Tanuld meg megvédeni magad és ne hagyd! Lehet anyád idegbajos, túl szigorú és kötődhet jobban a testvéredhez, de a második pofon után ütném vissza, az ziher! Mégis mit képzel magáról? Ha már más nem foglalkozik veled, akkor legalább te tedd! Azt javaslom, hogy próbálj meg beszélni vele arról, ami történt, higgadtan, de kösd ki neki, hogy lehet szíjjal verni, de ne lepődjön meg, ha vissza is kap belőle! Gyerek vagy, nem egy tehetetlen kisállat, vagy tárgy! L28
2012. márc. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

eddig még sose tett ilxet, teljesen elképedtem. most ha belegondolok a tesom bántott, mer megvert és ő rá nem haragszik, annyit mondott, hogy ne. Engem pedig egy szó miatt merver.

A levélbe nem tudom azt leirni ami bánt, mer rengetegszer elmondtam neki, de sose hallgatott meg normálisan. És sajnos ismerem, ettől jobban berágna, hogx levél.

Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok! :)

2012. márc. 7. 06:21
 6/14 anonim ***** válasza:
Szar a helyzeted, és jól látod át, sztem jól is kezeled. A jelenség az az áldozat, a "szegény én" hatalmi drámája. A betegség hozta elő. Sajnos nem ritka jelenség. Sajnos betegeg esetében sokszor bántják az egészségest, minta valami olyat akarnának közvetíteni, hogy hogy van pofád egészségesnek lenni, amikor a másik beteg? De nehogy eszedbe jusson magadat hibáztatni vagy lelkiismeretfurdalásodnak lenni ez miatt mert nem a te hibád! A levélírás jó ötlet, indulatok nélkül el lehet olvasni, fel lehet dolgozni. Olvasd el James Redfield Mennyei Prfécia c. könyvét. És türelem, kitartás!
2012. márc. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
milyen műtétje volt a tesódnak? Nagyszülő nincs? Megbízható felnőtt? mikor volt az a műtét?
2012. márc. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
pajzsmirigy műtét, kivették vagy valami ilyesmi volt.Bármikor visszajöhet neki a betegség valamilyen formában...
2012. márc. 7. 16:23
 9/14 anonim ***** válasza:
ez nagyon rossz :( Talán tudnál szólni egy megbízható felnőttnek, de ha 14 vagy, akkor el tudsz menni koleszba!
2012. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mással nem, legalább az osztályfőnököddel beszélj a dologról! Nagyon fontos lenne, hogy melléd álljon egy megbízható felnőtt. Nyilván így jönnek ki a szüleiden az elfojtott aggodalmak, kórházba járás, műtét stb. persze a verésre ez nem mentség, az agresszió agressziót szül. Ne kövesd a példájukat!
2012. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!