Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Teljesen kivagyok?

Teljesen kivagyok?

Figyelt kérdés

tömören: tesomnak volt régebben egy műtéte, azóta úgy érzem, hogy teljesen elvagyok hanyagolva. Mindenki tojik itthon rám, és kivételeznek a nővéremmel.

Nemsokára lesz anya szülinapja, és mindig próbálom kihozni a maximumot. Megkérdeztem, hogy minek örülne. Elment, mert a tesom kért valamit. Majd visszahivtam, flegmán és idegesen mondja, hogy mivan már. Mondom meg van az ajándék... de ő elment, mer a tesóm hívta. Mindig próbálok a kedvében járni, azonban sose sikerül.

Majd behoztam a szobámba a csipszemet, testvérem beront (19éves), hogy az az övé és megüt. Akkorát rácsap a fejemre és sikit, sikonyál, mint a fene. Mondom ez nemigaz, kijött a számon egy "dögölj meg". Erre anyám megver. Sose vert, de most igen. És olyan erővel, annyi ideig, hogy mondom magamba ez normális ?! Majd mondom neki, hogy na menjél ki, nem szeretnék veled ezek után beszélni. Azt mondja, hogy ez az ő háza és ha mégegyszer szólok vért fogok köpni. És hozzáteszi: "tudod te, hogy min ment át a testvéred? mekkora műtéte volt?" Akkor elképedtség volt az arcomon, ami mostanában sose. Azóta nem szólok hozzá, rá se nézek. A héten szerintem haza se jövök, nagyon berágtam rá. Imádom meg minden, de most a hátam közepére se kívánnám. A barátnőmmel lebeszéltem, hogy a szüleit se zavarnám ha ottalszok. Akkora káosz van itthon, hogy csak nézek. Apu nem áll ki mellém, sose védett engem.

Mit tanácsoltok? Másfél oráig ugy sirtam, hogy örültem, hogyha levegőhöz jutok. Most szépen belásodtam, de reggel semmiféleképpen nem maradok itthon.

Egyépként elkezdi, hogy más szíjjal veri a gyerekét, ha szeretném elő veszi..


2012. márc. 6. 22:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mindenképp keress fel egy felnőttet a közeledben!

Az iskoládban kellene először, ha már a családod ilyen módon ellenséggé vált... :/

Minden iskolában kell lennie egy suli-pszichológusnak, ifjúságvédőnek, iskolai szociűlis munkásnak stb. Énis az vagyok.

Először az egyik tanárod vagy osztályfőnököd kérd meg, h segítsen megtalálni a szakembert!

És annak mesélj el mindent, mindent amit érzel és mik történtek. Kérd a segítségét!

Ne félj, valaki biztosan lesz aki felkarol. De ha nem feded fel a dolgokat, nem derül ki...!!!!


Édesanyádnak pedig írj egy levelet, miközben olvassa, nem tud nem végig hallgatni, mert a papírnak nem tud beszélni :D

Írj le mindent amit szeretnél h tudjanak!

Sok sikert! :)

2012. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

És mi van apukáddal?


Ő miért nem áll ki érted?

Gondolom anyukád a főnök és........

De akkor nem tudnád vele megbeszélni ?


Sajnállak, mert ha már leírtad ide , segítségre vágysz , nem pedig menekülni, de csak a szüleid tudnának igazi segítséget adni ! Na meg a változást is Ők hoznák neked !

Kitartás , nincs minden veszve ,

2012. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
0%
ugyan már, van aki szarabb környezetben nő fel!! Örülj, hogy vannak szüleid, és még sorolhatnám!!
2012. ápr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én is arra szavazok írd le. A megbízható felnőtt keresése a környezetedben az is jó ötlet. Ha az ofőd normális, jó vonal lehet, az iskolapszichológussal karöltve. Nekik kötelességük foglalkozni veled, ha jelzed, hogy gond van. De számíts rá, hogy be fogják hívni anyudat. Előtte próbáld meg a levelet, hátha azzal megoldódik. A barátnőmnek ugyanilyen műtéte volt és nem dramatizálták túl a dolgot ennyire - mondjuk pontosan nem ismerem a történeteteket - neki is élete végéig gyógyszert kell majd szednie, kontrollra jár most is, de nem csinálták ezt a bátyjával mert neki műtétje volt. Anyukád eléggé ideg-gyenge. Ne legyél otthon, amikor elolvassa, de legyél elérhető -telefon - mert bizony meglehet, hogy a levél fogja felnyitni a szemét. Ha nem segít a levél akkor menj az öfőhöz. Ha az sem segít, kolesz....de sztem megoldható a helyzet mindenképp. Drukkolok neked!(12,5 éves a lányom)
2013. nov. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!