Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális szülőkkel töltött idő?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy felnőtt "gyerek" esetében, ha a szülő nem beteg, nincs problémája, a gyerek már családos, milyen gyakori találkozás szerintetek a normális? Már olvastam itt mindenféle végleteket, aki úgy érzi, nála ez nincs elcsúszva, mennyi időt tölt a szüleivel?

(Szerintem pl a minden hétvége túl gyakori, hisz ha pl már van kisgyerekem, akkor ugye hétvégén érünk rá kirándulni, állatkertbe menni, stb. Ha minden hétvégét a nagyszülőknél vagyunk, soha nem lesz idő rendes anya-apa-gyerek kirándulásokra.)


2013. febr. 21. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Havi 1 hétvégi nap párom szüleinél,enyémeknél 3 havonta egy teljes hétvége (előbbiek közelebb,utóbbiak távolabb élnek).
2013. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Eddig 2-3 havonta találkoztunk:(

van autó, így havonta 1,5 havonta megyünk (nekünk csak minden második hétvégénk szabad, ők pedig csak akkor érnek rá.ilyenkor 1-2 éjszakára

Párom szülővárosába ritkábban, de oda 1 éjszakára nem is mennénk, messze van 3-4et alszunk ott.(inkább 3at)

Az ő édesanyja gyakrabban jár Bp-en, igy annak ellenére, hogy ritkábban megyünk többet találkozunk.

Néha bőven elég, viszont hiányzik az, hogy nem tudok anyukámmal" csajos napot" tartani.

Egyelőre nincs gyerek, de akkor is ennyi lesz sztem, bár ők lehet gyakrabban jönnek majd, mert így fél évente ha beszaladnak átutazóban:(

Viszont mindkét szülőre szeretném hamar ráhagyni majd a gyerekünket, nem azért hogy lepasszoljam, hanem, hogy szokja a társaságot, szokja az önállóságot, és én se telepedjek rá a gyerekre, ráadásul azért a férjemmel való kapcsolatnak is jót fog tenni. Aztán ha ottleszeünk biztos egész másképpen lesz minden, mintahogyan most gondolom.

Ha közelebb lakánk, akkor lehet hetente munka után átruccannék, de 1,5 óra autóval az egyik szülő a másik 2 óránál is több pályán...

2013. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Ez kötődés függő. Nekem a kétheti 1-1 nap elég.


Attól is függ közben kommunikálnak-e vagy csak az adott napokon.

2013. febr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Édesanyám 100km-re él innen. Havonta egy teljes hétvégét vagyunk nála. De most jön az unoka, úgyhogy majd ő fog jönni. Egyébként kétnaponta beszélünk telefonon pár percet, hogy minden rendben van-e. Párom szülei 10 percre laknak. Azt hiszem 2 hete voltak nálunk, de hivatalos ügyben és nem azért, mert már hiányoztunk nekik. Előtte karácsonykor voltunk náluk utoljára. Szerintem az sem normális, hogy ilyen közel laknak és a fejünkre se tojnak (nem mintha hiányoznának.. ez miatt is).
2013. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez mindenkinél más és sok mindentől függ.Nem lehet általánosságban ezt megítélni. Pl mi szemben lakunk a szüleimmel és én nem tudnám megtenni hogy 1 hónapban csak egyszer menjek át mert ez a normális mások szerint.Én minden nap átmegyek 1x legalább munka után. De van hogy többször is, ha elfelejtek valamit. Nagyon jó viszonyban vagyunk.A férjem is többször átmegy a szüleimhez akár nélkülem is. Viszont az ő családja is a közelben él, de velünk nem jövünk ki túl jól. Ők mindig csak akkor jönnek ha kell valami, csak azért hogy ránk nézzenek csak úgy nem. Mikor a férjem beteg volt 200 métert nem jöttek mert nagyon fáradtak ( nem öregek). De ha kell 1 szál cigi akkor az megér annyit hogy jöjjenek. Az esküvőnkre sem jöttek el, mondván ott csak gazdagok lesznek . Ők nem azért dolgoznak hogy nekünk adjanak. mi semmit nem is kértünk, csak annyit hogy jöjjenek el.És nem számított volna semmi.Az esküvő után 2x voltak 1 tányér süteménnyel de mi úgy éreztük hogy ennyivel nem lehet elrendezni a dolgot. Azóta eltelt már jó pár hónap és mi sem megyünk ők sem jönnek.
2013. febr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok


az utolsónak nagyon igaza van...


ezért írtam én is h ha csak kicsit közelebb lennénk mondjuk 20 km-re laknánk már más lenne..


PL a nagyszüleimmel hetente 3-szor minimum találkoztunk gyerekkoromban. Most a hét napból 5-ször találkoznak anyuék velük (ez jelenleg már kicsit terhes, mert sosem szólnak, hogy jönnek, és sehova nem tudnak anyuék előzetes bejelentés nélkül elmenni, mert megy a sértődés, hogy nem engedték biztos be őket. ez már sok szerintem is, 3km-re laknak


tehát az ideális az nagyon függ a körülményektől:)

2013. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát, én hétköznap a férjemet is napi kb 3 órára látom, este 8-tól lefekvésig, az sz igazság, vele is max hétvégén tudok kicsit együtt lenni, beszélgetni, és ha hétvégén vendégségben vagyunk, akkor az nem olyan igazi együtt töltött idő a férjemmel, mégha közösen is megyünk. Én ezért szeretném a hétvégéket megőrizni magunknak.
2013. febr. 21. 12:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Még csak most várjuk a babát. Anyósék közel laknak, oda heti-kétheti egyszer elnézünk, a másik családhoz havonta-kéthavonta. Gyerekkel szerintem mindegyik csökkenni fog.
2013. febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Az ideális pont annyi, amennyit a szeretet, kötődés igényel.

Erre a kérdésre nincs jó válasz.

2013. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát, azért nem olyan egyszerű, hogy a nagyszülő se sértődjön meg, viszont a mi kis családunk is egyben legyen. De látom, tényleg sokféle megoldás van.
2013. febr. 21. 16:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!