Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az "ideális...

Szerintetek mennyi az "ideális" összeg?

Figyelt kérdés

Havonta 2 emberre, szerintetek mennyi az az összeg amit el kellene költeni ételre? Amiben benne van az alapvető szükséglet, de mégsem sok.

Ti mennyiből jöttök ki havonta 2 emberre?


2013. febr. 5. 12:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
49%
80.000 ft 2 emberre csak élelemre elégnek kell lennie.
2013. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
78%
40 ezer kb. már jó (nekünk), ebbe már belefér olykor-olykor egy kis sör/üveg bor/csoki stb., tehát ami nem feltétlen létszükséglet. És jut pénz gyümölcsre/zöldségre, normális főtt ételre (nem elősütött "szart" kell enni).
2013. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer Én is feltettem ezt a kérdést, nem is olyan régen.

Jöttek ám olyan válaszok, hogy csak lestem, több száz ezrekről. Írták, hogy ez mindenkinek más, valakinek már 20-30 ezer is ideális, valakinek meg a több százezer az.

2013. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
49%
# 2 Már ne haragudj,de mégis mit főztök 660ft ból naponta fejenként?Hogy jut ennyiből még csokira meg sörre?
2013. febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
92%

Egészségesen szeretnél élni, avagy sem?

Mi olyan 40-45 körül költünk ennivalóra, abban nagyjából benne van sok zöldség, gyümölcs, vagy sok nassolnivaló.

Attól függ hogy én megyek-e vásárolni vagy a párom :)

2013. febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
81%
AZ igenyektöl is fugg.Nem élek otthon,de pl mi fele annyibol vasarlunk mint itt az ätlag ember.Édesseg nekem az mindennapos,üditö ugyszinten.Néha egy üveg bor(hétvége)szoval mi ugy csinaljuk hogy Aldiban,Lidlben vasarlunk mindent kivéve hust.Azt hentesnel.Mas boltokbam abbol a penzböl szinte semmit nem vehetnék.Az öcsem otthol 30 000-böl baratnojevel tökeletesen vevasarol,abban benne van a mososzer,tisztalkldasi,élelmiszer is.Legtöbb vasarlasi.cikk névtelen szoval sokkal olcsobb.Gyümölcsöt ,zöldseget szezonjaban veszünk.
2013. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
18%
30 meg 40 ezerből éhezni lehet,de jóllakni nem...
2013. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A 80-at sokallom, az szerintem is sok, azért tettem fel a kérdést, mert eddig párommal otthon laktunk, és 60-at adtunk csak a kajára,(plusz még 60-at, "rezsi" címszó alatt...) és rengeteget kiöntöttek mert megmaradt és volt olyan, hogy magunknak vettünk ennivalót még pluszba néha.

Most viszont különmegyünk és gondoltam egy átlagot megkérdezek, hogy mire számítsak, vajon mennyi lesz ha mi magunk osztjuk be.

2013. febr. 5. 13:07
 9/36 A kérdező kommentje:
41 %-os szerintem ne kezdjünk el kötözködni. Lehet neked a 2 tányér kaja a megfelelő másnak meg elég az 1 tányér, kinek mi az éhezés. 80 ezret kajára kidobni szerintem is sok, főleg 2 emberre.
2013. febr. 5. 13:09
 10/36 anonim ***** válasza:
74%

70-80-at költünk úgy,hogy heti 4x főzök,otthonról visszük az ebédünk melóba,reggelire péksüti,havi 2-3 alkalommal rendelt kaja,1-2 meki,nasi,kóla,napi 2 joghurt,gyümi,ilyenek benne vannak.Jah,és a tisztálkodó,tisztitószerek is.

Nasi és hülyeség nélkül 40 is elég lenne,spórolva 30 is.

2013. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!