Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány éves korban...

Szerintetek hány éves korban ideális a családalapítás?

Figyelt kérdés

Tegyük fel megvannak a féltételek a gyerekhez, mikor ideális bevállalni? 20-as évek eleje? 20-as évek vége? Ki kell élni magunkat? Dolgozni is kellene előtte? Vagy majd utána?


nem én akarok gyereket, isten ments, hanem ismerősöm. 21 éves.


2013. jan. 8. 13:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag legalkalmasabb 30 alatt, lelkileg már más.
2013. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a 30as években elég. Addig tapasztaljon az ember. Statisztikailag kimutatták, hogy akik később alapítanak családot, vállalnak gyereket, többnyire nem válnak el és boldogabban élnek. Ami szerintem is reális, mivel, aki mondjuk 22 évesen csalásot alapít az kb 10 év múlva elválik, és a következő párjával, már igazán más, boldogabb kapcsolata lesz. Én is ezt látom a környezetemben...
2013. jan. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Én nő 31, férjem 29 volt amikor összeházaspdtunk,másfél ébre rá megszületett a lányunk. 5 éve vagyunk együtt,nem tűnt elhamarkodottnak.

Nem tudom mennyire jó ötlet 21 évesen családot alapítani, dolgozik? Van hol lakni?

2013. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk - közös megegyezés alapján - 30 fölött lett ideális a családalapítás. Addigra éltünk, tapasztaltunk, dolgoztunk, építkeztünk, nyaraltunk, utaztunk. Mostmár a gyerekekkel foglalkozunk inkább :)
2013. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem olyan 25 év felett, legalább is nekem ez a véleményem. Sokan 21-22 évesen még gyerekek szinte oké hogy már rég nagykorúak de még nem elég érettek a gondolkodáshoz, sokan csak ennyi idős korban kezdenek el dolgozni, meg akkor lökődnek ki az életbe akkor költöznek össze többnyire a párjukkal és még ott is ugye tapasztalni kell a dolgokat. meg ez az ideálig korszak ahhoz én szerintem hogy megalapozzák a jövőt. Ugye akkor már illene dolgozni, de még maradjon idő a szórakozásra, meg tapasztalják meg milyen az élet.

utána már az ember lelkileg is úgy áll hozzá hogy már jöhetnek a gyerekek, megteremteni a saját családot, eljegyzés, házasság, akkor ugye a lakhely megteremtése.

Szerintem 21 évesen oké hogy már lehet gyereket vállalni de én sokaknál látom azt mert van pár ilyen ismerősöm hogy még inkább szórakoznának meg buliznának, ami nem baj, csak ugye a gyerek egy 24 órás szolgálat gyakorlatilag és nem tehetik meg mindig hogy lepasszolni a nagyszülőknek.

2013. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem korhoz kötött, hanem érettséghez, meg amiket írtál, azon feltételekhez (pénz, lakás..).


De szerintem 25-30 év a kb megfelelő.

Természetesen némi meló után, mert csak akkor kapsz GYESt( úgy tudom, ha nem így van javítsatok ki légy szíves), ha 1 évig folyamatos munkaviszonyod volt..és nem mindegy hogy van-e GYES vagy se..

Szerintem ki kell előtte élni magunkat, hogy ne akkor kapjunk észbe hogy úristen..se buli, se pasi nem volt igazán.

2013. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
Én is a későbbi családalapításrá szavazok, a tapasztalataim alapján, akik már 20 évesen belevágnak, 30 évesen már az elváltak klubját erősítik, persze vannak kivételek.
2013. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem kortól független. Van aki 40 évesen is úgy viselkedik mint egy négy éves óvódás (ismerek ilyet) de van, aki 20-21 évesen 30 éves gondolkodás módja van. Ilyet is ismerek. Azt azért mond meg az ismerősödnek hogy előtte legalább egy évet dolgozzon (ha eddig nem tette).
2013. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Amikor mindkét fél megérik rá fejben,és adottak az egzisztenciális körülmények is.Ez mindenkinél máskor jön el.Én azt éreztem 30 éves korom előtt,hogy még nem állok készen az anyaságra.Végül 33 évesen szültem.Időnként lelkiismeret furdalásom van a lányommal szemben,hogy ilyen későn vállaltam,mert így tőle vettem el az időt,amit együtt tölthetünk.Most 35 évesen a második gyermekemet várom,és szintén tele vagyok aggodalommal,hogy minden rendben legyen a korom miatt.
2013. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Mi az anyamért kell lepontozni engem? rendesen kifejtettem a véleményemet, akinek nem tetszik az tehet egy szívességet!
2013. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!