Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 25 évesen tényleg korai a...

25 évesen tényleg korai a családalapítás?

Figyelt kérdés
Most júliusban volt az esküvőnk és a férjem nagyon szeretne gyereket a közeljövőben (én is egyre jobban). A barátaim régen tiltottak tőle, illetve nem tartották jó ötletnek a házasságot, mert szerintük nem a legjobb ember és sok konfliktus volt közöttük. De 4 év után úgy gondoltam, hogy akármilyen is, mégis ő az igazi, nagyon sok mindenen mentünk keresztül és végig kitartottunk egymás mellett, tudom, hogy mi összetartozunk. Van egy alapjelleme, ami sok ember számára nem tolerálható, mert tipikus helyes rosszfiú, de velem és a családjával mindig önzetlen és a szeretteiért bármit megtenne. Mostanában, mikor ránézek, arra gondolok, hogy milyen jó lenne egy közös gyerek, aki örökli a kitartását és erejét és hogy milyen jó apa lenne. De a barátaim szerint ez még korai, ne akarjam elcseszni az életemet. Most olyan jó minden, beindult a karrierem és a munkám is olyan, ami mellett a gyerek nem hátrány, még előny is származhat belőle, mert több inspirációt ad, anyagilag teljesen jól állunk, erősnek, kiegyensúlyozottnak érezzük magunkat és persze szeretjük egymást. Amíg csak szimplán éltem a nagyvilágba felelősség nélkül, úgy gondoltam, 30 éves korom előtt nem akarok családot, de most mégis annyira vágyom rá. Tényleg igaza lenne a barátoknak, még korai, vagy vágjunk bele?
2012. okt. 31. 13:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia én 26éves multam és mindenki azzal zargat,hogy vénlány leszek :D Az emberek állandóan olyanba üti az orrát amihez semmi közük.Csináld azt amit a szived diktál.Ha családot akarsz akkor legyen családod.Ne más tervezze az életed!
2012. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez az adott személyen múlik.

Nekem korai lett volna (most, 27 évesen sem vágyom még ilyesmire), neked ezek szerint nem. Nincs ezzel semmi gond, ennyi.

2012. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A barátoknak, ha jól sejtem, nincsenek is gyerekeik, valószínűleg szilárd alapokon nyugvó kapcsolatuk sem, és azért mondják ezt, ... Ha mindenetek megvan, ideális egy gyerkőc érkezéséhez, és vágytok is rá, akkor nincs ilyen, hogy korai. De ezt nyilván nektek kell eldöntenetek :)
2012. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

nem korai.

Én is 25 vagyok most volt az esküvőnk nyáron ( 7 éve után) minket meg állandóan azzal zaklatnak hogy mikor lesz már gyerek. Volt olyan kedves ismerős aki megkérdezte hogy azért házasodunk e mert jön a bébi?

én azt mondom mindenki maga érzi mikor jön el a megfelelő idő.

Mi is jól állunk anyagilag, minden adott de mi még várunk 1-2 évet, még dolgozni akarok. De ha véletlen becsúszna akkor örömmel fogadnám. Szóval másokkal ne foglalkozz.

2012. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha minden rendben van, miért akartok gátat szabni az első gyereknek? Főleg pedig miért fontos a barátok hozzáállása?

Szegény gyerek! Ha ennyit nyüglődtök miatta, inkább még maradjon ott, ahol most is van.

2012. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

A helyes rossz fiú számomra kb. az alábbiak valamelyikét jelenti:


a) vagány, domináns fazon, aki ért a nőkhöz, a nők bomlanak érte, ő ezt ki is használja, pénzét is sefteléssel, kisebb-nagyobb gengszterkedéssel szerzi.


b) az előbbi típus, leszámítva azt hogy pénzét törvényesen szerzi.


Az utóbbi típus még vállalható valamennyire, az ilyen tényleg tenyerén tud hordani, amíg úgy viselkedsz ahogy elvárja, sokkal többet költ a nőre mint egy takarékos "skandináv típusú apuka", viszont ha ellent mersz neki mondani akkor abból lehet kiabálás, pofon vagy akár verés is.

2012. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

18-20 évesen mondanám h korai. 25 évesen nem.

Mellesleg miért másokra hallgatsz magatok helyett? Te ismered a férjedet nem ők. Oké, az is jó, h figyelembe veszed más kívülállók véleményét. Hátha mondanak olyat, amire te nem gondoltáll, vagy nem vettél észre.

A párod mit szól hozzá? Ő akar gyereket? Mennyi idelye laktok egy fedél alatt?

Korban szerintem ideális a dolog. Plusz, azt írod h az anyagiak és a munka is rendben van. Nézz szét egy kicsit, más felelőtlen emberek 18-20 évesen vállalnak babát, pár hónapos kapcsolatban, a semmire. Aztán meg sír a szájuk, h egyedül maradtak és nincs hol lakniuk sem.

Ti a leírásod alapján nem így vagytok.

Viszont azt nem írtad h a férjednek mi a véleménye.

No, meg ha itt kell kérdezned, akkor még nem állsz készen rá. Inkább élvezzétek még egy kicsit a házaslétet kettesben.

2012. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tenyleg ugy donts, ahogy neked jo, akarmi is legyen az.


En 2 hete beszeltem errol a csodalatos baratnommel, amikor is kozoltem, hogy 26 evesen nem akarok gyereket, sot 2-3 evig meg biztosan. Elhagyott. Pocsek volt. Osszessegeben viszont talan megis jobb igy, mert se en nem vagyok belekenyszeritve helyzetbe, se oneki nem kell feladni a terveit.

Kar, hogy igy hozta az elet, de majd hatha a kovetkezo lannyal mas lesz..

2012. okt. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Ha úgy érzed hogy készen állsz, akkor hajrá. Ne más döntsön helyetted, bár... egy külső szemlélő mindig jobban látja. De akkor se a barátaidra hallgass, hanem inkább a szüleidre.


Aki meg megházasodott azzal, akit 17-18 évesen ismert meg... az azért elég ciki. Gyerekfejjel így összejönni valakivel.... Elég nagy naivitás szükséges hozzá.

2012. okt. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én is 25 vagyok, nyáron volt nekünk is az esküvőnk, 8 éve vagyunk együtt.

én azt mondom, nem korai, ha úgy álltok anyagilag is és ő is szeretne.

most az, hogy nem illetek össze, nem maradtok együtt, akkor is megtörténhet, ha még 3 éve vársz a gyerekkel.


mi is szeretnénk, és nem érzem magam éretlennek hozzá. mi is szeretjük egymást, házasok vagyunk, megtehetjük anyagilag is...

minek szüljek 30 évesen, ha 26 évesen is megtehetem?

nem látom akadályát.

2012. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!