Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös életet tervezünk,...

Közös életet tervezünk, hazudott, és szörnyű dolgok derültek ki. Úgy érzem hatalmas csalódás ért. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok együtt a párommal, az eljegyzést tervezgettük.

Tudtam, hogy van lakáskölcsöne, az előző kapcsolatból fizeti, tehát látszata nincs, de keményen dolgozik, hogy fizetni tudja. Közben kiderült még ez-az, áruhitel, amiből a szüleinek vett hűtőszekrényt, mert ők nem tudtak volna, ilyesmi.

Külföldön van jelenleg, erre ma jön a telefon az anyukájától, hogy ha tudom, mindenképp beszéljek vele, mert a Behajtó cég fenyegetőzik, hogy elindítják az ingatlanfelszámolást.

Azt hittem a munkahelyemen, ott fogok elájulni. Szóltam neki, később jött az sms, csörögjek rá, ha van időm.

Kiderült, 5-6 évvel ezelőtt felvett egy kölcsönt egy barátjának, hogy az be tudja indítani a vállalkozását. Fél millió forint volt az összeg, azt mondta a srác, ő fizeti. Ez két évig így is volt, aztán abbamaradt. Nem tudom, mi úton jutottunk ehhez az állapothoz, de most ezt az összeget kamatostól (1 millió Ft) követeli a behajtó cég. Vagy horribilis összegekben törleszt, vagy elárverezik az ingatlant (a szülei házát!!!).

Egyszerűen, egy világ omlott össze bennem. Az elején is elmismásolta a lakáskölcsönt, az áruhitelt, de ez...

Kétségbe ejtő, hogy nem tudom, ilyen feltételek mellett lehet-e közös jövőnk, illetve miért titkolta el ezidáig?

Tudtam volna segíteni, ügyvédet ajánlani, papírokat intézni, mégsem mondott semmit.

Úgy tűnt, van egy szuper kapcsolatom, ahol teljesen egy hullámhosszon vagyunk, nincsenek titkaink, és mindent meg tudunk beszélni.

Mit tegyek? Persze, támogatom (nem anyagilag), de legszívesebben jól felképelném, akkorát csalódtam benne.

Te, Ti mit tennétek?



2012. aug. 6. 17:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
Nem az zavarna, hogy ennyi adóssága van, a mai világban kinek nincs? Hozzád hasonlóan, én is támogattam volna, amiben csak tudom. DE. Azzal, hogy eltitkolta, nálam szépen elvágta volna magát. Mi lehet, amiről nem tudok? Nem terveznék vele közös jövőt, mert nem őszinte,és mert a jelek szerint elég kis naiv is. Nekem nem hiányzik egy ilyen élet. Nálam szakítóok.
2012. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
35%
Én,berugnék mint egy állat
2012. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
43%
Lehet lepontoztok, szerintem nem olyan szörnyű dolgok ezek, ennyi hitele mindenkinek van. (nekem még sokkal több is). Félt szerintem elmondani valamiért neked, vagy mivel jó állása van, nem tulajdonított neki akkora jelentőséget, mint Te. Úgy írod, mintha 20 milliót titkolt volna el... Én nem hagynám ott a helyedbe, megkérdezném, miért nem mondta el. Még csak egy éve vagytok együtt, az nem hosszú idő....
2012. aug. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%
Előző vagyok, szörnyű dolognak azért nem nevezném, nem gyilkolt meg senkit....
2012. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Fizet még havi 180 CHF-t a lakástörlesztésre, még kitudja mennyit a Provident hülyeségre, meg most jön ez, ahol havi százezret követel a behajtó cég.

Kérdem én, mi ez, ha nem szörnyű? Ez egyáltalán nem biztos alap egy közös jövőhöz adott esetben. Most már ott tart majd, hogy annyit sem keres, hogy a hiteleket fizesse.

Nem azt várom el, hogy eltartsanak, félre ne értsük a helyzetet. De azt igen, hogy lehetőség szerint közösen vállaljuk azt a terhet, amit egy családalapítás jelent. Ez pedig most nem úgy néz ki, hogy így fog alakulni.

Azért bosszantó, mert milliókat fizet úgy, hogy semmi látszata nem marad majd!

2012. aug. 6. 17:33
 6/27 anonim ***** válasza:
71%
Én valószínűleg elhagynám, nekem nagy törés az ha valaki hazudik. Ma már alig van olyan ember akinek nincs hitele, nem értem miért nem vállalta fel. Biztos hogy állandóan azon gondolkoznék mit titkol még el vagy miben hazudik...
2012. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
45%

Ne dőlj a kardodba ez nem a világ vége.Lehet tényleg nem merte elmondani.Nem szoktak dicsekedni az emberek,hogy milyen hiteleket vettek fel.Igaz igy a segítséget is elszalasztotta,amit Te tudtál volna nyújtani(ügyvéd stb..)...,ez pech.De még nincs veszve semmi,ülj le vele és beszéljétek át töviről hegyire és a megoldáson agyaljatok,a veszekedés már nem vezet sehova.

Mondjuk egy kapcsolat alapja az őszinteség és a bizalom többek között,ezért megértem hogy tombol benned a düh...,keverj le neki egy hatalmas pofont,és utána beszélgessetek.

2012. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
15%

Valószínűleg a reakciód miatt nem mondta el.


Szerintem sem olyan vészes ez.

2012. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

6. és 7. válaszoló!

Igen, körülbelül ilyen érzések kavarognak bennem főleg...

2012. aug. 6. 17:36
 10/27 anonim válasza:
17%
Szerintem egy jó nagy hp vagy. Már bocs. Ezen ennyire kiakadni... azt hittem minimum van még vagy két felesége, eltitkolt családja, tudomisén -.- Oké, gáz, de ennyire azért nem...
2012. aug. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!