Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös életet tervezünk,...

Közös életet tervezünk, hazudott, és szörnyű dolgok derültek ki. Úgy érzem hatalmas csalódás ért. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok együtt a párommal, az eljegyzést tervezgettük.

Tudtam, hogy van lakáskölcsöne, az előző kapcsolatból fizeti, tehát látszata nincs, de keményen dolgozik, hogy fizetni tudja. Közben kiderült még ez-az, áruhitel, amiből a szüleinek vett hűtőszekrényt, mert ők nem tudtak volna, ilyesmi.

Külföldön van jelenleg, erre ma jön a telefon az anyukájától, hogy ha tudom, mindenképp beszéljek vele, mert a Behajtó cég fenyegetőzik, hogy elindítják az ingatlanfelszámolást.

Azt hittem a munkahelyemen, ott fogok elájulni. Szóltam neki, később jött az sms, csörögjek rá, ha van időm.

Kiderült, 5-6 évvel ezelőtt felvett egy kölcsönt egy barátjának, hogy az be tudja indítani a vállalkozását. Fél millió forint volt az összeg, azt mondta a srác, ő fizeti. Ez két évig így is volt, aztán abbamaradt. Nem tudom, mi úton jutottunk ehhez az állapothoz, de most ezt az összeget kamatostól (1 millió Ft) követeli a behajtó cég. Vagy horribilis összegekben törleszt, vagy elárverezik az ingatlant (a szülei házát!!!).

Egyszerűen, egy világ omlott össze bennem. Az elején is elmismásolta a lakáskölcsönt, az áruhitelt, de ez...

Kétségbe ejtő, hogy nem tudom, ilyen feltételek mellett lehet-e közös jövőnk, illetve miért titkolta el ezidáig?

Tudtam volna segíteni, ügyvédet ajánlani, papírokat intézni, mégsem mondott semmit.

Úgy tűnt, van egy szuper kapcsolatom, ahol teljesen egy hullámhosszon vagyunk, nincsenek titkaink, és mindent meg tudunk beszélni.

Mit tegyek? Persze, támogatom (nem anyagilag), de legszívesebben jól felképelném, akkorát csalódtam benne.

Te, Ti mit tennétek?



2012. aug. 6. 17:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó...,de ha ezt eltitkolja,akkor ki tudja,hogy még mi van a háttérben..

Ilyenkor mikor megégeti magát az ember,nehéz újra bízni valakiben,akiről azt gondoltad,hogy mindent elmond és megoszt veled,hisz a párod.

2012. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Nem azért nem mondta el, mert tartott a reakciómtól. Nem azért mondom ezeket, mert hp vagyok.

Soha egy szóval nem bántanám, nem sérteném meg, és nem fogok ordítozni vele, hogy mekkora butaságot csinált.

Bánt, hogy nem mondja el. Bánt, hogy felelőtlen, hogy nem tudja kifizetni, mert egész egyszerűen nem keres annyit, és lehetetlen helyzetbe hozza szegény szüleit, akik egész életükben azért kapartak, hogy mire felnőnek a gyerekek nyugtuk lehessen. Most meg olyanokon kell aggódniuk, hogy fogják fizetni a kölcsönt, vagy el kell-e adni a házat...

Ő meg nem merte, vagy nem akarta elmondani, mert "azt hitte meg tudja egyedül oldani"... Közben meg kicsúszik a keze közül minden, mikor segíthettünk volna neki! Ez bánt. Nem az, hogy kölcsöne van. Nekem is van. Annyi, amit feltétlen muszáj volt felvenni, és amit biztosan rövid időn belül vissza tudok fizetni.

2012. aug. 6. 17:42
 13/27 anonim ***** válasza:
24%
Lehet, hogy csak félt, hogy elveszít téged, ha elmondja, amit a kiakadásodból ítélve- jogos félelem volt. Ez a "látszat" szöveg- ne haragudj, nem akarlak megbántani, ettől rosszul vagyok, az anyósomtól is állandóan ezt lehet hallani, hogy nincs látszatja, hogy dolgozunk, pedig elég sok mindenünk van... Szerintem kicsit túl kiakadtál, azért nem erőszakolt meg senkit, nem olyan szörnyű dolog ez, a miértjét kell megtudni a titkolózásának.
2012. aug. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem az életben nem minden fehér és fekete, vannak árnyalatok is. Valamiért nem mondta el, nem hiszem, hogy szándékosan be akart csapni.
2012. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
31%
Nem az a gáz, hogy mi derül ki, hanem hogy egy évig titkolózott és hazudott neked. Nálam ez abszolút kiábrándító, vajon később miket fog a hátad mögött csinálni?
2012. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem adj még egy esélyt, megmondod, ha mégegyszer nem lesz őszinte, akkor elhagyod. Egy esély mindenkinek jár. (szerintem)
2012. aug. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
57%
Én is azt mondom,hogy adj még 1(!) esélyt,és próbáljátok közösen megoldani ezt a problémát valahogy!De légy résen!!!
2012. aug. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
51%
Gyanítom azért nem mondta el neked, mert ő abban a hitben volt, hogy a barátja fizeti a tartozást, így az nem is létezik.
2012. aug. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%

Ő vett fel hitelt a barátjának? Akkor nem értem, hogy kerül képbe a szülei háza. Itt valami sántít...

Ha ő vette fel, és a ház a szülei nevén van, azt nem árverezhetik el. Valaki kamuzik.

2012. aug. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
61%

A páromnak is vannak hitelei..Elejétől kezdve tudtam..

De ha most derült volna ki,kiakadtam volna,de azért el nem hagynám..(hazugság)

2012. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!