Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös életet tervezünk,...

Közös életet tervezünk, hazudott, és szörnyű dolgok derültek ki. Úgy érzem hatalmas csalódás ért. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok együtt a párommal, az eljegyzést tervezgettük.

Tudtam, hogy van lakáskölcsöne, az előző kapcsolatból fizeti, tehát látszata nincs, de keményen dolgozik, hogy fizetni tudja. Közben kiderült még ez-az, áruhitel, amiből a szüleinek vett hűtőszekrényt, mert ők nem tudtak volna, ilyesmi.

Külföldön van jelenleg, erre ma jön a telefon az anyukájától, hogy ha tudom, mindenképp beszéljek vele, mert a Behajtó cég fenyegetőzik, hogy elindítják az ingatlanfelszámolást.

Azt hittem a munkahelyemen, ott fogok elájulni. Szóltam neki, később jött az sms, csörögjek rá, ha van időm.

Kiderült, 5-6 évvel ezelőtt felvett egy kölcsönt egy barátjának, hogy az be tudja indítani a vállalkozását. Fél millió forint volt az összeg, azt mondta a srác, ő fizeti. Ez két évig így is volt, aztán abbamaradt. Nem tudom, mi úton jutottunk ehhez az állapothoz, de most ezt az összeget kamatostól (1 millió Ft) követeli a behajtó cég. Vagy horribilis összegekben törleszt, vagy elárverezik az ingatlant (a szülei házát!!!).

Egyszerűen, egy világ omlott össze bennem. Az elején is elmismásolta a lakáskölcsönt, az áruhitelt, de ez...

Kétségbe ejtő, hogy nem tudom, ilyen feltételek mellett lehet-e közös jövőnk, illetve miért titkolta el ezidáig?

Tudtam volna segíteni, ügyvédet ajánlani, papírokat intézni, mégsem mondott semmit.

Úgy tűnt, van egy szuper kapcsolatom, ahol teljesen egy hullámhosszon vagyunk, nincsenek titkaink, és mindent meg tudunk beszélni.

Mit tegyek? Persze, támogatom (nem anyagilag), de legszívesebben jól felképelném, akkorát csalódtam benne.

Te, Ti mit tennétek?



2012. aug. 6. 17:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
Melyik behajto ceg? Lehet tudok segiteni.
2012. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
24%

Hagyd ott!

Csak jót teszel a pasival!!

2012. aug. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

A behajtó a Dunacorp.

Az a legnagyobb problémám ezzel kapcsolatban, hogy csak dobálóznak az információkkal, egyetlen hivatalos levél sem érkezett... Ezen kívül is hallottam hajmeresztő dolgokat a telefonos ügyintézéssel kapcsolatosan is, bár nem tudom, lehet az anyuka reagálja túl. Szülők-gyermek közt viszem az információkat, de hol innen, hol onnan kapok egy-egy információfoszlányt.

A behajtó cég munkatársa szabta ki feltételül ezt a horribilis törlesztő összeget, illetve a foglalást. Mivel a fentebb említett lakáskölcsön viszont a szülői házra lett felvéve, ebből gondolom, hogy a páromnak van tulajdonrésze, de erről infót nem kaptam.

2012. aug. 6. 19:22
 24/27 anonim ***** válasza:
80%

nekem volt egy pasim, kicsit hasonló sztori. együtt voltunk már 2 éve, sokat melózott, látszólag voltak céljai. aztán belevágott egy olyan vállalkozásba, ami a kezdettől halálra volt ítélve, csak a hülye haverjai annyira beleduruzsolták, h van jövője a dolognak, h belement.

felvett 1 milla kölcsönt, amiről egy árva szót nem ejtett nekem. aztán pár hónap múlva láttam rajta, h idegbajos. kérdeztem mi van, kb elküldött a bús fenébe válasz helyett.

később kiderült a turpisság, és az is, hogy abból az 1 misiből egy büdös fillér nem maradt, se melója, se pénze, csak tartozása.

na akkor mondtam azt, h nekem ilyen fickó nem kell, így nem lehet jövőt építeni, nem lehet előre haladni.


fájt, h hazudott.


azóta van egy teljesen normális párom, akinek még csak egy 10 000res tartozása sincs, valós céljai vannak, és tesz is értük. jó úgy felkelni reggel, és lefeküdni este, hogy nem azon megy a görcs, h mikor viszi a bank a lakást vagy az autót.


amúgy aki nem érti, h miért a szülői házat vinné a behajtó: sztem jelzálogot vett fel rá... mondhatom nagyon szép dolog más kukijával verni a csalánt. meg az is nagyon szép gondolat, hogy másnak veszem fel a hitelt a saját nevemre.

nem csak naiv a párod, hanem ostoba is. már bocs.

2012. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
18%
Tehát a szülői ház volt a fedezet.A behajtó cégek m.cskok,egytől egyig!Nem tudtok ismerőstől,baráttól kölcsön kérni,és neki megadjátok több részletben az 1 milliót?Az mégis csak más,mint egy behajtónak tartozni,aki a 200%-os hasznát is ráteszi....
2012. aug. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Nem-nem. Két kölcsönről beszélünk.

Adott egy 3 milliós lakáskölcsön (bővítésre), amit a párom vett fel, és a szülői házat bővítették/újították fel. Ebből feltételezem, hogy van tulajdonjoga a házon, és így a DC elvileg élhet azon lehetőségével, hogy ha pénzben nem, ingatlanban hajtja be azt a kívánt személyi kölcsönből adódó adósságot.

2012. aug. 6. 19:34
 27/27 anonim ***** válasza:
71%
Ha hivatalos ertesito nem jott, ne ijedj meg. A behajto cegek, ezeket az adossagokat megveszik a bankoktol. Ha tovabb adjak a vegrahajtoknak nekik abbol nem lesz sok nyereseg, ergo a cel, maguknal tartani az ugyet, es presszionalni teged, hogy minel hamarabb fizess. Kezdj el alkudozni veluk, valoszinuleg csak megfelemliteni akarnak, es el is ertek. Ill. ne te alkudozz, hanem a parod, vele pedig beszeld ezt at...alaposan.
2012. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!