Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az "ideális...

Szerintetek mennyi az "ideális" összeg?

Figyelt kérdés

Havonta 2 emberre, szerintetek mennyi az az összeg amit el kellene költeni ételre? Amiben benne van az alapvető szükséglet, de mégsem sok.

Ti mennyiből jöttök ki havonta 2 emberre?


2013. febr. 5. 12:47
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
74%

Alapvető élelmiszerre kevés a 600 ft naponta két emberre.Az a reggelire sem elég nemhogy egész napra.Nekem ne mondja senki,hogy ennyiből jóllakik.Persze,ha tescos szarokat eszik akkor talán,de még akkor sem.


pl ennyiből meg tudok csinálni 2 fogásos ebédet 2 személyre :-) és jól is lehet lakni belőle :-P


ezt nem úgy kell számolni h minden nap ennyit költesz el, hanem ha olcsó valami akkor többet veszel eláll és nem kell akkor megvenni mikor drága

pl felvágott mindegyiket lehet fagyasztani, sajtot kenyeret zöldséget stb.... szintén


pl 1 kg répából 3-4 ételbe futja 1kg krumpliból simán 2-3 ételre elég 2 személynél 500g tészta szintén bőven elég 2 embernek

a levesek ált olcsó ételek érdemes minden étkezéshez enni egy-egy tányérral

2013. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
86%
Mi is inkább a 80-hoz közelítünk, bár csak most számoltam ki és csak nagyjából. Kb. heti 3-4-szer főzök, legtöbbször csirkemellből (nem szereti egyikőnk se az ilyen "hagyományos" ételeket, mint a pörkölt, gulyásleves, disznósült stb.) és rengeteg zöldséget eszünk (krémlevesek, párolt zöldség stb.). Kb. heti egyszer eszünk étteremben (persze nem 5 csillagosban) és kb. heti 1-szer rendelünk ételt. Bevásárláskor törekszem arra, hogy minőségibb ételeket vegyek és ne 150 Ft/10 dkg-s párizsit, bár sajnos nehéz kiszűrni, hogy mi az egészséges és mi az agyon feldolgozott, adalékanyagos xar.
2013. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
72%

2-es vagyok

NEKÜNK elég a kb. 40000 havonta, és hidd el, nem éhezünk. A kérdésre válaszoltam, nem hinném, hogy kötekedőknek tartoznék elszámolással...

2013. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
68%

Nem szeretnék bunkó lenni de hacsak nem kaviárt ettetek, alaposan becsaptak titeket otthon.

Gondolom volt főtt étel, nem? Hányan voltatok?

Számoljunk egy kb. 1600ft-os nagy ebéddel, az pl. 4 főre leosztva 400ft fejenként, tehát kettőtökre 800.

Az csak 24000ft egy hónapra, ehhez jön hozzá a reggeli, vacsora, legdurvább esetben is max, 40-50ezerre jönne ki normál esetben.

Rezsi 60? Atyaég!

Nálunk most 45-re jönnek ki a számlák, ebben benne van a fűtés (idebent 25fok, többi helyiség 23fok!), az éjjel-nappali számítógéphasználat és a bőséges zuhanyzás.

Albérlet, tehát mindent magunknak fizetünk.

Hacsak nem működtettek szerverparkot, mi a jófene kerül ennyibe?

Vagy ott úgy működött hogy csak ti fűtöttetek, a többiek meg nem?

2013. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
73%

Rezsi 60 rengeteg.

Tél van,fűtünk,nem fázunk,másfeles gázos lakásban a rezsink 30,lakbér 30.

2013. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Tudom, én ezt mind tudtam,mármint hogy nem csak magunk miatt fizetünk , mert itt eltartottunk pár másik nem dolgozó embert is akiknek persze igényeik voltak a semmire... hisz azért jöttünk el:)

Most sajna itt is csak 60-ért voltak lakások, van hozzá 23 nm-es kert is a rezsink így 30 ezer, szóval, ugyanott vagyunk mint otthon, de itt nyugtunk van és úgy élünk ahogy akarunk.

2013. febr. 5. 14:43
 27/36 anonim ***** válasza:
Mi 30-40 eurót költünk ételre 2 főre hetente, szóval olyan 40-50.000 ft egy havi étkezés, ebbe a munkahelyi nem számít bele (az még mondjuk havi 10-20, mikor hogy, attól függ mennyit eszünk ott, viszünk-e otthonról kaját).
2013. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
72%
Mi kb kéthetente megyünk tescoba, ált. ilyenkor egy tizest otthagyunk. De ebben pl csak kevés husi van, de benns vannak a tisztítószerek, wc papír, ilyesmi is. Ezen felül viszonylag sokat eszünk bevásárlóközpontban (este 7 után féláron van minden, 500 ft ból ketten jól lakunk, közel is van, ott szoktunk vacsizni). Plusz barátom nagyon rántottás, a tojást viszont mamámtól kapjuk a paradicsommal együtt. Meg ha elfogy vmi vagy mittudomén megkívánom a bolognait akkor még ilyen 3000 ft os vásárlások vannak néha a sparban. tehát kb 40000et költünk szerintem kajára nasistól borostól tusfürdőstől.
2013. febr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
66%

reggeli

2 szelet (magam sütöm magvas graham) kenyér 40 Ft

normális szalámi, 10 dkg 120Ft

kis jégsaláta 20Ft


ebéd

20 dkg csirkemell 300 Ft

25 dkg krumpli 20 Ft

savanyúság 40 Ft

fűszerek elenyésző összeg


vacsi

müzli 100 Ft

fél l tej 80 Ft


meg egész nap egy 2 l ásványvíz 49 Ft


csak egy példa.

ez összesen 769 Ft, pedig volt benne HÚS, és egyáltalán nem mondanám se kevésnek, se spórolósnak, se egészségtelennek.



persze lehet úgy is kajálni, hogy reggel egy 800 ft-os kávé a starbucksban, mellé 2 péksüti 500 ért a princessből, ebédre rendelt kaja 2000, vacsira meg meki 2000 vagy étterem 5000

ami ugyan 8300, de ne mondja már senki, hogy ez az alapvető szükséglet

2013. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. febr. 5. 18:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!