Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza vagy külön kassza?

Közös kassza vagy külön kassza?

Figyelt kérdés
Együtt élünk a párommal, de mi külön kasszán vagyunk. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy közös legyen. Együtt fizetünk felesben mindent, minden számlát, ha megyünk vásárolni élelmiszert, akkor felesbe fizetjük, vagy ha elmegyünk étterembe, moziba, szintén felesben, de a pénz nem közös. Így úgy takarékoskodik vagy szórja a pénzét mindenki, ahogy akarja. Ez jobb megoldás nem?
2013. febr. 20. 20:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
82%
KÖzös élet,közös jövő (jó esetben) ,közös gyerek (tervben,jó esetben) . Emellé nekem nem fér bele a külön kassza -és most bocs az érzékenyebbektől- nem szeretem a sz@rrágást. Egy család vagytok,együtt éltek,és fele-fele? nevetséges . Persze a ti dolgotok, de én közel sem tartom jónak ,hogy ilyen a viszony egy PÁR tragjai között
2013. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
9%
A válaszok alapján már le se tagadják a nők hogy a pénz mennyire fontos nekik. Hiszen ha külön kassza lenne akkor talán még valamit saját pénzből is kellene venniük de amíg ott a férfi aki jól keres és halálra dolgozza magát addig jó a közös kassza. Az meg hogy egy kapcsolatban a nő kevesebbet keres arról csakis ő tehet.
2013. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
79%
Kedvens intelligens barátom,nálunk például én másfélszer annyit keresek mint a párom ,és mégis közös a kassza..
2013. febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
79%

A válaszok alapján van itt olyan nő is, aki valószínűleg többet keres a férfinél, mivel a közös kasszát a férfi élősködésének tekintené, és nem tartja el a két szép szeméért és ő is le lett nullázva.


Én személy szintén nő vagyok és jobban keresek és ez így is fog mindig maradni, és el sem tudom képzelni a külön kasszát.



Az ő hibája, hogy keveset keres meg beszarás már bocs. Ha teszem azt óvónő vagy ápolónő vagyok, akkor az én hibám? Hát elárulom, ha mindenki úgy gondolkodna, ahogy szerinted kéne, akkor a leendő kölkeidet nem lesz aki felügyelje meg oktassa, a kórházban ellássa, a védőoltását beadja, a ruháját megvarrja, titeket a boltban kiszolgáljon, amivel a segged törlöd azt legyártsa és így tovább mert mindenki a banki helyekért nyomul majd, hogy nyugodtan különkasszázhasson a nagy fizetésével, mert nehogy már megosszon bármint is azzal, akivel elvileg az életét is megosztja.


Te egy besavanyodott 20-25 éves pasi vagy, akinek nincsenek sikerei a nőknél és mindenre próbálja rákenni csak arra nem, hogy valami baj van a saját fejében vagy mi?

2013. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
74%

#19: Eszembe jutott még egy gondolat arról, amit írtál. Csak asszociáció, nem Rátok mondom, hisz nem is tudom, Nálatok ez hogyan működik.

Ezt a megbeszéljük dolgot is lehet rosszul csinálni, amikor minden nagyobb kiadást meg kell beszélni és vétójoggal rendelkezik mindkét fél a másik ötleteivel szemben. Nekem elég természetes volt, hogy gyűjtünk házra, de ha nagyon akarok valamit, pl. egy motort, ami nem szükséges, de poén, akkor veszek. Persze nem többmilliósat, annyi pénzünk nem is volt. Nem akarnék erre engedélyt kérni, ha van annyi megtakarításom, de az is igaz, hogy nyilván beszéltünk róla és rendes, ebben is összeillő párnál nincs is semmi gond, tudomásul veszi a másik. Ha nagyon mások, akkor azért lehet ebből súrlódás... No de arra akartam kihegyezni, hogy engem nagyon zavarna, ha nem rendelkezhetnék a megtakarításom jelentős részével, a közös jövőt azért valamelyest szem előtt tartva.

Á, ez gondolatban jobban jött ki, na mindegy.

S könnyű, ha sok pénz van, de ha nincs, akkor jöhetnek ki az ellentétek... Nekünk eddig nem volt nagy gyakorlatunk a túl kevés pénz kezelésében, de mostanság arra is sor került enyhe formában. Egy építkezés sokra képes, ez pedig nincs is teljesen befejezve :D Itt szoktak szétmenni házasságok. Meg a gyerekvállalásnál.

2013. febr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
83%

22 nek

képzeld el hogy én mint nő sokkal többet keresek mint a férjem, én szereztem neki munkát az ismeretségem révén. Most már egész jól keres, de én akkor is közös kasszát akartam amikor ő nem tudott beletenni. És tudod miért? Mert lehet egyszer eljön hogy én nem tudok bele tenni.

Lehet hogy a te családodban a nők eltartatják magukat és élősködnek a férfiakon de nálunk nem így van. Mindenki igyekszik hogy jól éljünk, és ha baj van akkor egymás mellett vagyunk. Soha nem sértegettem a férjem mikor nem tudott beletenni, hanem biztattam hogy ez még fordulhat is. És attól hogy a te édesanyád és a húgaid vagy feleséged ilyen más nők nem.

2013. febr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
45%

13as vagyok.

látom nem olvastátok figyelmesen a választ. megjegyzem én vagyok a nő a kapcsolatban, és én keresek kevesebbet :)


tehát: nem várom el a páromtól, h eltartson, de én sem fogom őt, mert van végzettsége, normális munkahelye, és egyébként sem hinném, hogy itthon vakargatná a micsodáját ha ne adj isten felmondana neki a főnöke.


mindenki éljen úgy, ahogy neki jól esik, én egy példát mondtam a közös teherviselésre. nálunk nagyon jól működik, sosem balhéztunk még a pénz miatt.

2013. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!