Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza vagy külön kassza?

Közös kassza vagy külön kassza?

Figyelt kérdés
Együtt élünk a párommal, de mi külön kasszán vagyunk. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy közös legyen. Együtt fizetünk felesben mindent, minden számlát, ha megyünk vásárolni élelmiszert, akkor felesbe fizetjük, vagy ha elmegyünk étterembe, moziba, szintén felesben, de a pénz nem közös. Így úgy takarékoskodik vagy szórja a pénzét mindenki, ahogy akarja. Ez jobb megoldás nem?
2013. febr. 20. 20:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%
Én sem tudom elképzelni a külön kasszát! Mi a kezdetektől közös kasszán vagyunk! Ha elmegyünk bevásárolni akinél épp van a pénz az fizet és mi mindent megosztunk! Pl: gyümölcsöt is párban veszünk, joghurtot, csokit is egyenlően! A spórolt pénzt is arra költjük amire épp kell! Tehát nálunk nincs olyan, hogy a másiknak kevesebb jár vagy nincs pénze! Vagy mindkettőnknek van, vagy egyikőnknek sincs!Nálunk ez jött be és nem volt vita eddig :)
2013. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
17%
EZt nem neveznem elettarsi kapcsolatnak, amit az erzelmek kotnek ossze, ez inkabb lakotarsi viszony! HA veletlenul baba lenne, akivel GYESen lennel, akkor mibol elnel, ki viselne a gyerekkel jaro kiadasokat?
2013. febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
48%

nekem meg a teljesen közös kassza elképzelhetetlen. pláne, hogy nem egyenlő arányban oszlik meg a fizetésünk. nem szeretném azt érezni, h élősködök a páromon.


a közöskasszások valami ördögi dolognak gondolják ezt, és túlzásokba esnek, mikor fikázzák a különkasszásokat.


nos, sztem minden családban kell lennie egy előre megbeszélt, és később bejáratott pénzügyi rendszernek.


nálunk ez úgy néz ki, h mivel enyém a lakás, én fizetem a rezsit, javíttatásokat, esetleges felújításokat.

hogy a párom is részt vállaljon a terhekből, így ő fizeti az étkezést, a tisztítószereket, és a saját autója költségeit. a lakás és az étkezés költségei nagyjából egyenlő összegek, és nem szoktunk fillérezni.


ami ezen kívüli kiadás: kozmetikumok, szórakozás, ruha, munkahelyi kajálás, ajándékok, apró más egyebek, azt mindenki a saját maradék pénzéből fedezi. nem szoktunk egymással kifizettetni semmit, de nem is tartjuk el a másikat a két szép szeméért.

emellett természetesen a megtakarítás is magánügy. a saját, jól megfontolt érdekünkben mindkettőnknek van takarékszámlája, amiből az esetleges és esedékes nagyobb kiadásokat finanszírozzuk. szerencsére egyikünk sem pénzszórós, de azért igyekszünk mindenből minőségit venni.

2013. febr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
23%

Nekem fura a külön kassza.házasság alatt ugyis minden közös jogilag ugyhogy felesleges én pénzem te pénzesdesdi.

De amugy én azt mondom a férfi tartsa el a nőt. A nő meg csak feleség legyen jóesetben ha keres annyit a férj.külónben meg külón kasszásoknál jó üzlet egy férfinak az összekóltözés ingyen ágyast kap. Mert kapcsiknál is a férfi mindig elviszi ide oda a csajt így meg semmibe se kerül. Ez ám az élet tudnak élni a pasik ingyen ágyast tartanak!

2013. febr. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
45%
13/14. Ez elfogadhato, viszont a kerdezo altal leirtakat ha megnezed, akkor mar egy mozijegyet is feleznek, ez elegge nevetsegesen hangzik. Hasonloan elek, mint te, tehat van kozos, s van kulon is, mivel ez igy normalis, hiszen onallo, fuggetlenek leszunk egymastol.
2013. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
77%

El se tudom képzelni ezt a mindennek a felét fizetem dolgot.

Pénztárnál 2500-öt fizettek és mindkettőtöknél csak 5ezres van,akkor megkéred a pénzárost hogy mindkettőtöknek adjon vissza 3750-et?Vagy fizet az egyikőtök és otthon odaadod a felét?


Nekünk bár külön kártyánk van meló miatt még mindig,de mindkettőn levő közös,párom ugyanugy kifizeti a kocsim szervizelését,ahogy én elutalom az ő neten megrendelt 100ezres telefonjának az árát (én tudok neten utalni,ő eltud menni napközben szervizbe),lényegtelen melyikünk fizet,közös minden.

2013. febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

" de nem is tartjuk el a másikat a két szép szeméért. "


A közös kassza, amibe mindketten keresnek az miért lenne bármikor a másik eltartása a két szép szeméért? Azért az erős túlzás azzal ideologizálni, hogy sajnálod a másiktól, ha neked több pénzed van, hogy ti nem tartjátok el egymást a két szép szemetekért. Meg, hogy "nem szeretnéd úgy érezni, hogy csak élősködik?" Bameg, ha dolgozik és keres, mi az, hogy élősködik? Aki kevesebbet keres, az csak élősködhet?


Én nem csodálom, hogy annyi házasságnak válás a vége manapság, hát ha így indulnak neki az emberek, hogy juj nehogy már megosszam a pénzem vele, rajtam ne élősködjön, meg "nem tartom el" (holott ő is keres). Az enyém, az enyém, az ENYÉM nem a miénk.


Amúgy nagyon le lett pontozva az ágyasos válaszoló, de van benne igazság fordítva is.


A 8-as válaszban felvázolt kapcsolatban pedig dehogy nem én legszívesebben fejbe verném valamivel, mert nagyon durva, egy évfordulós vacsorát is felezni kell, a háromszáz forintos tusfürdőt is ki kell neki fizetni, ha a pasi kocsijával mennek valahova, ki kell fizetni a fél benzint, vagy ha csak a csajnak van dolga, és a pasi viszi, akkor az egész benzint ki kell fizetni.


A gyerekről meg annyit, hogy már évekkel ezelőtt megkérdezte, hogy mennyi pénzt is fog kapni mikor a gyerekkel lesz otthon? Hogy ebből mit számolt ki, azt azóta se lehet tudni, de mindenki mondja a csajnak, hogy fusson és vissza se nézzen, ez nem normális.

2013. febr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
A közös kassza ott működik, ahol azonosak a költési / spórolási szokások. Ahol nem ott következetesen havi költségvetést kell(ene) csinálni és így lehet a közös kasszát csinálni.
2013. febr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Csinalunk havi koltsegvetest onmagunktol is. Sot eves szinten is...

Nem tudnam elkepzelni a kulon kasszat.

Mindenkinel mas mukodik, de en igy latom at hanyadan allunk hiszenhazassagot tervezunk, latnom kell mennyi azannyi a befektetesekkl, mikorra jon ossze hogy nagyobb helyre koltozzunk.

Nalunk van amiben masok a koltesi szokasaink, de megbeszeljuk. Errol szol a kapcsolat. Marmint nekem nem annyira fontosaka muszaki cikkek, neki igen, ezpedig azert koltseges. Ha nagyobb osszeget akar kiadni, akkor azt megbeszeljuk (ujfenykepezo, telefon...stb) nekem az auto volt fontos...1 evig csak beszeltunk rola, hogy miert szeretnem,osszeraktuk ea a penzt megvettuk....

25/n

26/f


3 eve elunk egyutt mukodik...

2013. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk közös kassza van.

Mikor házat vettünk és elkezdtük felújítani egyszerűen nekem nem fért volna bele, hogy drágám most te veszed a cementet én pedig a sódert. Valahogy úgy éreztem hogy ez a közös ügyünk. Most is állandóan új terveink vannak amiket szépen lassan sikerül is megvalósítani. Nekem a házasságomba az sem férne bele, amit az utolsó mondatodban írtál kedves kérdező. Mindenki úgy takarékoskodik vagy szórja a pénzét ahogy akarja. Nekem a férjem ne szórja a pénzt, nálunk csak gyűjteni lehet.Én szeretem megalapozni a jövőt ha bármikor munkanélküliek lennénk, vagy közbejönne egy műtét vagy bármi akkor igenis tudjunk perkálni. Mi minden kiadást megbeszélünk és általában ugyanazt is akarjuk és gondoljuk a dolgokról. Így ilyen téren nincsenek súrlódásaink sem.

2013. febr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!