Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyi pénzt adtok/kaptok...

Ti mennyi pénzt adtok/kaptok zsebpénznek?

Figyelt kérdés
Van két lányom, egy 8 és egy 11 éves. Épp tegnap este hozta fel a nagyobbik, hogy szeretne zsebpénzt kapni, mert a többi osztálytársa kap, mire a kisebb is felhozta, hogy az ő kis osztálytársai is kapnak zsebpénzt.. Elgondolkoztam és úgy döntöttem én is adok nekik hetente zsebpénzt. Mindenük megvan, csomagolok nekik enni inni, nincs sok pénzünk sajnos. Szerintetek mennyi pénzre lenne szükségük hetente? Ti mennyit adtok vagy kaptok?
2013. febr. 15. 15:03
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

17: mert még gyerekek. Úszni sem úgy tanulsz meg, hogy bedobnak a 4 méteres műugró medencébe.


Tizenévesen lehet a havi zsebpénz, esetleg több mint korábban és megegyeznek a szülőkkel, hogy maguknak intézik a ruházkodást, de a kisebbek kicsiben kezdik.

2013. febr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Én sosem kaptam, zsebpénzt. Néha kaptam mamától 2-3 havonta 1000 ft-ot, ezen felül csak névnap, szülinap, karácsony alkalmából kaptam nagyobb összeget. (5-10ezer ft) Anya sosem adott. Diákmunkából van csak zsebpénzem.

Ennyi idősnek én nem adnék zsebpénzt, max heti 100-200 forintot, mert nincs értelme többet adni. Majd 14-15 éves koruktól adnék csak kimondottan zsebpénzt, akkor már több az igény úgyis.

2013. febr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
Sohase kaptam zsebpénzt eddig és nem is igénylem. Szerencsére elég jómódban élünk, így ha szeretnék valamit vagy kérek rá pénzt vagy anyával megyek és akkor ottvan. Mindenesetre én se adnék a gyerekemnek ha lenne , ha valamit szeretne szóljon és akkor megveszem. De szertintem amit írtál az az elosztás teljesen reális , nekem is 2 tesóm el nem tudnám képzelni , hogy csak én kapjak akármit is. 15/F
2013. febr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

én sokallom a heti 1500-2500.- egy 8-11 éves gyereknek elsőre


pont akkor tanulja meg a kezelését a pénznek ha nincs sok

szerintem max 1000.- egy hétre ennyi elég ha majd nagyobb lesz akkor mehet több is de ha már most ennyit adsz akkor hamar olyan sok lesz amit már nem biztos h ki akarsz fizetni neki


mi anno heti 300.- kezdtük anno 5éve évi 100.- emeltük

2013. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, igen lehet tényleg sok, és elég lenne heti 1000-1500
2013. febr. 15. 20:10
 26/31 anonim ***** válasza:
Én körülbelül 15 éves koromig talán heti 500-1000 Ft körül kaptam és nem is igazán volt szükségem többre. Amire költöttem, ha jól emlékszem az a heti egy csomag matrica volt a papírboltból.:) Szerintem 2500 Ft túlzás, főleg egy 11 éves gyereknek. Én 18 éves vagyok és ha azt mondom hogy jól jönne egy kis pénz, akkor egy ezrest nyomnak a kezembe, pedig nem állunk rosszul. Szerintem az az 1500-2500 arány inkább havi elosztás lehetne, mintsem heti, ilyen kicsi gyerekeknél.. De ez csak egyéni vélemény.:)
2013. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

érdemes lenne megtudni h a sulibüfébe mi mennyibe kerül

és ahhoz mértem adni neki


meg kérdés a tanárok mit szólnak hozzá engedik e

2013. febr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Azt nem tartom jó ötletnek, hogy büfében vegyen reggelit, csak ha tényleg arra költi! Sok gyerek inkább nem tízóraizik rendesen, csak maradjon édességre...


Az én lányom 13 éves, úgy számolunk, hogy annyiszor száz forintot kap havonta, amennyi éves. Emellett tízórait itthonról visz, tisztálkodószereket, illatszereket megveszem, betétet megveszem neki, meg mindazt, ami a suliba kell. Plusz 3 havonta töltök a telefonjára 3 ezret.

2013. febr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Nem szeretném ha a sulibüfében vennének enni maguknak, hiszen akkor nem látom hogy mit - mennyit esznek. Én inkább csomagolom nekik. Ők nem szeretnek enni, sokszor amit csomagolok hazahozzák! Mondjuk itthon mindig reggeliznek, és a suliban kapnak ebédet, vacsora meg itthon. Üdítőket sem isznak, bár mindig van itthon, de inkább ásványvizet választják. Ők inkább az édességekre mennek. Úgy gondolom ha én nem veszek nekik semmi édességet, akkor úgyis arra költik majd, és így igazából ugyan ott vagyok.


Igazság szerint én is minden olyat megveszek nekik, amik tudom hogy szükségesek. A nagyobb már használ izzadásgátlót, még egyiknek sincs szüksége betétre de persze az is van itthon.

Gyerekparfümöket, alapsminkeket (imádják egymást sminkelni) hajdíszeket mindig születésnapjukra, karácsonyra szoktak kapni, igazából ez elég is nekik mindig egy évig. Ruha még nem igazán foglalkoztatja őket.

2013. febr. 16. 12:52
 30/31 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, mi 3an vagyunk tesók, már mindketten felnőttünk, de emlékszem, amikor bátyám könyörgött a zsebpénzért, kapott (már nem emlékszem mennyit) akkoriban anyáék még jól kerestek, minden reggel kaptunk egy-egy kindertojást. Aztán ugye bátyám megkapta a zsebpénzét, de mivel ő kapott pénzt, nem kapott kindert.

Na onnantól nem kellett neki a zsebpénz.

Kajapénzt kaptunk, mert anya hajalban ment dolgozni, nem volt ideje csomagolni, de azt be kellett osztani egész napra (olyan 500ft körüllehetett akkor,és még sokat is mondok talán.) Szóval nálunk nem vált be a zsebpénz, pedig mindhárman kikönyörögtük, de rájöttünk, hogy akkor nincs plusz nasika, vagy a saját pénzünkből van nasi, vagy nincs pénz és van nasi.

És így is megtanultuk beosztani a pénzünket.

Természetesen, ha mentünk moziba barátokkal stb, akkor kaptunk, meg ilyenek.:) De ha maradt volna a zsebpénz, abból kellett volna gazdálkodni.

És mielőtt azt hinnétek, mindent amit kiejtettünk a szánkon megkaptunk, nem így volt:)

2013. febr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!