Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi zsebpénzt kaptok/adtok?...

Mennyi zsebpénzt kaptok/adtok? Egyszerre és gazdálkodjon vagy ha kér akkor?

Figyelt kérdés

2013. jan. 4. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
nem kap, ha valamire kell akkor arra adunk neki (13 éves fiú) ... ennek ellenére van pénze, mert szépen gyűjtöget ajándékokból
2013. jan. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, mennyi idős korra vagy kíváncsi. Én most 18 vagyok, mindig úgy volt, hogy nekem kellett beosztani magamnak amit adtak.

16 éves koromtól számlára kapom, hogy amit nem költök el ott gyűljön. Ebből fizetek mindent, veszek magamnak ruhát, vagy ha elromlik valamim (pl. nemrég a telefonom) ebből kell megvegyem. Ezt előre tisztáztuk, hogy nem kérhetek több pénzt, ebből gazdálkodjak. Vagyis kérni kérhetek, csak nem kapok :)

Havi 40-et utalnak. Ami így lehet soknak tűnik elsőre, de ha azt nézed, hogy télen egy kabát és egy csizma ára, és akkor hol a többi ruha, plusz ami naponta kell, vagy telefonszámla. De amúgy nem verem el a pénzt, már van elég szép megtakarításom is és hamar megtanultam bánni a pénzzel.

Ahhoz hogy ennyit adjanak persze kell egy jó anyagi háttér, többre is futna amúgy, de nem kapok többet, ezt felfogtam :)

Ha egyetemre megyek, plusz 20ezret kapok majd az albérletre

2013. jan. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
én sose kaptam zsebpénzt,csak bérletre adtak pénzt,de nem is bánom,legalább megtanultam gazdálkodni a pénzzel
2013. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még nem aktuális a zsebpénztéma (a nagyobb gyerek is csak 6 éves), de megvan az elképzelésünk.

Hetente kap majd bizonyos összeget, ezzel úgy gazdálkozik, ahogy akar. Ha első nap elszórja, ám legyen, de akkor arra a hétre fuccs a zsebpénznek. Össze is gyűjtheti természetesen, ha meg akar magának venni valami értékesebb dolgot.

Persze a szükséges dolgokat megkapja majd tőlünk, ételre, ruhára, fogkrémre nyilván nem kell majd költenie. :)

2013. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
14 éves koromban kaptam zsebpénzt, kb 17-18 éves koromig, akkor kezdtem dolgozni. Minden hónap 10én kaptam 5ezret, de ha elfogyott, akkor kaptam. Ezt szerintem rosszul csinálták, így nem tanultam meg a pénz értékét igazán. A fiammal máshogy csinálom majd.
2013. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
16 éves lány vagyok. Nem kapok zsebpénzt, elvileg úgy van megbeszélve, ha szükségem van valamire, akkor kapok rá pénzt anyutól. Gyakorlatilag meg ha kérek 500 forintot, hetekig azt hallgatom, hogy folyton csak pénzt kéregetek :) Épp ezért sokkal jobban örülnék, hogyha kapnék egy fix összeget hó elején, és be tudnám osztani. Egy részét eltenném a malacperselybe, egy részét pedig költhetném.
2013. jan. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi most kezdtünk csak bele a babaprojektbe, de már olvasom a gyerekneveléssel kapcsolatos cikkeket. A kiszámoló blogon találtam 2 írást is ezzel kapcsolatosan, érdemes elolvasni. Mikor tini voltam havonta kaptam pénzt a számlámra, akkor 10000 Ft-ot. Ebből kellett állnom a bérletem és az ebédem. Nagyon jó volt, mert megtanultam spórolni vele. Néhány napokat csúsztattam a bérletet (mikor nem mentem sehova és lejárt pl. nyáron, csak akkor vettem újat mikor mentem újra) így évi 1-2 bérletet megspóroltam és az iskolai kaja helyett inkább otthon ettem, mikor meg sokáig voltam iskolában vettem valamit a boltban. Elég sokat össze tudtam spórolni, amiből nagyobb dolgokat vettem. Szerintem butaság csak akkor adni a gyereknek amikor kér, így sose tanul meg bánni vele.
2013. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Kapok fix 20 ezret havonta (anyáéktól, mamámtól, keresztanyámtól összesen), ezt utalják a számlámra. Ezen kívül adnak pénzt bérletre, kajára, vagy ha kérek valamire (sminkre, tisztálkodási szerekre, apróságokra). És megveszik az olyan ruhákat is, amikre valóban szükségem van. Pl. most kaptam egy melegebb télikabátot, mert ezen kívül csak szövetkabátjaim voltak. De a 15. pár csizmámat nem veszik meg, azt a saját pénzemből kell. Fizetik még a fodrászt és a szolit. Igazából tényleg csak ruhát kell magamnak vennem, vagy olyan sminkszereket, amiket ők drágának tartanak, vagy feleslegesnek (pl.: 5. üveg alapozó, CS 88 paletta, 5 új pigment). A havi 20-ból elég jól félre tudok tenni, van, hogy a felét is. Bár azt nyáron el is szoktam költeni nyaralásra, de legalább arra sose kell kérnem külön. Mondjuk szoktak adni kimaradt étkezési utalványt, vagy Szép Kártyát vagy micsodát, de ezt sose kérem, nem is tartom számon, hogy van-e nekik, ők szokták felajánlani. 18/L
2013. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én onnantól kezdve kaptam zsebpénzt,mikor elkezdtem másik városba járni suliba - olyan kb 12 éves koromtól. Mindig hét elején kaptam és azt kellett beosztanom. Buszbérletre külön kaptam meg pl ruhára meg ilyesmire nem kellett költenem, ezt anyumék megvették. A zsebpénzből igazából csak olyat kellett finansziroznom, hogy ha akartam enni egy fagyit vagy egy pogácsát stb.

aztán mikor koleszos lettem,akkor felemelték a zsebpénzem, de szintén csak olyasmire kellett költenem, hogy kaja, üditő vagy amit meg akartam venni. Ha akartam valami olyan dolgot, amit anyumék nem finansziroztak,akkor arra nekem kellett spórolni, de szükséges dolgokat (irószer, cipő, ruha, tisztálkodószerek stb.) megkaptam tőlük.

Olyan nem volt, hogy ha kérek,akkor adnak - csak ha megmondtam, hogy erre vagy arra kellene és ők is egyetértettek, hogy az szükséges dolog, nem csak úgy szórakozásra vagy ez vagy az megtetszett dolgokra.


szerintem jó ötlet egyszerre adni - hetente vagy havonta és akkor ossza be. persze előre tisztázni kell,hogy mi az amire nem kell költenie és mi az,amit viszont magának kell finanszírozni. ja és persze ha elköltötte,akkor így járt, nincs több.

2013. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem mindenkinek ilyen jól áll a szénája. Én minden hónap elején kapok 2ezret (amikor kapok!!) aztán kész vége. Ha kérek max 500ft-ig mehetek el.Jó pár éve így megy ez...17/f
2013. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!