Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyi pénzt adtok/kaptok...

Ti mennyi pénzt adtok/kaptok zsebpénznek?

Figyelt kérdés
Van két lányom, egy 8 és egy 11 éves. Épp tegnap este hozta fel a nagyobbik, hogy szeretne zsebpénzt kapni, mert a többi osztálytársa kap, mire a kisebb is felhozta, hogy az ő kis osztálytársai is kapnak zsebpénzt.. Elgondolkoztam és úgy döntöttem én is adok nekik hetente zsebpénzt. Mindenük megvan, csomagolok nekik enni inni, nincs sok pénzünk sajnos. Szerintetek mennyi pénzre lenne szükségük hetente? Ti mennyit adtok vagy kaptok?
2013. febr. 15. 15:03
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Természetesen ezt a pénzt heti szinten úgy gondoltam, hogy uzsonnát meg ruhákat illetve szükséges dolgokat kapnak, viszont édességet ha szeretnének enni ebből fizetik.
2013. febr. 15. 15:35
 12/31 anonim ***** válasza:

annyi még h nekem is 8 és 11 évesek :-)

de soha nem egyformán kaptak mert a nagy az nagy neki van telcsije is (évente kb 6-8ezer amit feltöltök rá) a kicsinek nincs neki majd 9 évesen lesz

zsebpénz most ugyan annyit kapnak mert hát egy suliba járnak :-) szal a büfé ugyan annyi mind a kettőnek

2013. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

egyet gondolj át....


a 16 éves lányodat majd elengeded mondjuk egy buliba, akkor az akkor 13éveset is ??? (ez csak egy példa volt)


3 év nagy különbség nem lehet mind a kettőnek ugyan azt mert az egyik már megérett rá a másik még nem ....

pl telcsi használat önállóság felelősség vállalás stb...

2013. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
65%

Aki nem ad zsebpénzt azt le kell pontozni?

Érdekes felfogás.

Én nem adok mert soha nem kérte. Ha szeretne biztos adnék neki. De eddig nem volt rá igénye.

2013. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Én senkit nem pontoztam le :)

Köszönöm, hogy válaszoltok! Nem engedem el buliba majd azért mert a nővére megy, hiszen hétvégente ő még moziba sem mehet egyedül, meg sehova nélkülünk. :) A nagyobbikat vasárnap elengedjük, de csak akkor ha 5ig hazaér, ha tovább tart a film érte megyünk és hazavisszük a barátnőjét is. Viszont azért gondoltam hogy hisztizni fog ha kevesebbet kap, mivel ők még csokiban és chipsben, illetve matricában gondolkoznak, és így a nagyobbnak több jön ki:)

2013. febr. 15. 16:06
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 évesen havi 2000-t kaptam, ebből mentem moziba, vettem körömlakkot, stb. Uzsonnát csomagoltak nekem. Valaki írta hogy a gyerek a büfébe vesz tízórait. Ez nagyon rossz, így nem tudod ellenőrizni hogy mit eszik, sokkal jobb ha csomagolsz és akkor kevesebb pénzt kell adni, viszont abból tud venni néha csokit, üdítőt.


Nyugodtan adj nekik eltérő összeget, a kisebb biztos meg fogja érteni hogy 1000-el kevesebbet kap, viszont a tesójának 1000-t kell költeni a telefonjára, úgyhogy végül ugyanannyi marad.


Amikor 16 lettem megszűnt a rendszeres zsebpénz, és ha kértem mozira/"akármire" adtak.

2013. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 kovpet ***** válasza:

Egy kérdés kívülállóként: mi az oka a heti beosztásnak? Fizetést is havonta kap majd, miért nem havonta kapja a zsebpénzt is? A zsebpénz célja úgyis az, hogy megtanuljon a pénzzel bánni, beosztani azt. Szerintem nem jó, hogy csak egy hétre tanul meg tervezni és nem úgy, ahogy majd később kelleni fog.

Tényleg csak érdekel, nem vagyok érintett egyik oldalon sem a kérdésben és nem is értek hozzá :)

2013. febr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Igazság szerint én megkérdeztem tegnap, hogy heti vagy havit szeretnének, és ők a hetit választották :) Egyébként nem szeretnék egybe 10e forintot adni havonta a nagyobbiknak, jobb így hetente. Egyébként szülinapjukra az ajándékok mellé mindig kapnak egy kis pénzt. (2-3 ezret.)
2013. febr. 15. 16:55
 19/31 anonim ***** válasza:
Semennyit sem kaptam, és szörnyű volt. Pedig egész jó módban éltünk. Aszerint adj, hogy mire költenek, költhetnek.
2013. febr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Általában semmit sem kapok (bár nem is járok sehova). Jobb hónapokban egy ezrest esetleg.

16/L

2013. febr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!