Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyi pénzt adtok/kaptok...

Ti mennyi pénzt adtok/kaptok zsebpénznek?

Figyelt kérdés
Van két lányom, egy 8 és egy 11 éves. Épp tegnap este hozta fel a nagyobbik, hogy szeretne zsebpénzt kapni, mert a többi osztálytársa kap, mire a kisebb is felhozta, hogy az ő kis osztálytársai is kapnak zsebpénzt.. Elgondolkoztam és úgy döntöttem én is adok nekik hetente zsebpénzt. Mindenük megvan, csomagolok nekik enni inni, nincs sok pénzünk sajnos. Szerintetek mennyi pénzre lenne szükségük hetente? Ti mennyit adtok vagy kaptok?
2013. febr. 15. 15:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
2500-at kapok
2013. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%
9 eves, havi 5 eurot kap plusz ugyanennyit a telefonjara, ha szukseges.
2013. febr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
44%

Nekem 11 éves de nem adok neki zsebpénzt. Soha nem is kért.

Mindene megvan uzsonnát mindig visz.

Néha ha mennek valahová az osztállyal kap 600-700 Ft-ot.

Hát olyan hülyeségekre költi hogy a hajam égnek áll.

2013. febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
52%

0 ft

Alkalmakkor kapok pénzt, pl.: szülinap.

Mondjuk van 205.000 ft bankszámlámon...

17F

2013. febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%
Havonta 5000-ret.Ha dolgozok és van munkám és melózok,akkor természetesen semmit.
2013. febr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%

Heti 2500,ebből uzsonnát is vesz (arra kb ezres elég egy héten),12 éves.

Viszont így magának veszi ami nem létszükség (új telefon,gyöngyfűzős cuccok,ajándék a barátnő szülinapjára,porfogó dolgok)

2013. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

Alsós korban heti 300 Ft.

Most heti 3 eur.


Szerintem fontos a zsebpénz, hogy megtanulják a pénzt kezelni.

Néha pedig igenis lehet igénye az embernek arra, hogy olyat vegyen ami neki fontos, de mások számára hülyeség. Épp ezért jó az, ha akar akkor gyűjthet rá.

2013. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%
Én 11 évesen 1000 Ft-ot kaptam egy hónapban. Minden hónapban félretettem és számolgattam ahogyan gyűlik a pénzem, az összeg a korommal emelkedett és 17 évesen abból a pénzből tettem le a jogosítványomat. Közben költöttem is belőle, család-barátok születésnapjára, illetve karácsonyra vettem belőle ajándékokat. :)
2013. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok, természetesem jöhetnek még válaszok. Én azt beszéltem tegnap a gyerekekkel hogy átgondolom, és jövőhónaptól életbe léphet. Őszinte leszek, azért vagyok nagyon meglőve, mert úgy neveljük a két gyereket, hogy mindenből mindkettő ugyan annyira részesül, és így vita lenne ha a kisebb kevesebbet kapna, viszont ő nem nagyon megy sehova, míg a nagyobbik hétvégente moziba megy a barátnőivel, neki már telefonja is van amit időnként tölteni kell. Szerintetek "rossz" anyunak fog nézni a kicsi ha 1500-2500 arányban kapják a pénzt? És ha neki is lesz telefonja ő is 2500at kap majd? (bár itt az a rizikó hogy 9. szülinapjára telefont fog kérni)
2013. febr. 15. 15:33
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

elsős koruk óta kapnak zsebpénzt

most heti 500.- :-) és nálunk az a szabály h a perselybe pénteken be kell rakni a maradékot és kell h maradjon valamennyi !


a lányom 11éves eddig 33000.- van neki

a fiam 8éves neki 18000.- körül

nagyon ügyesen osszák be van h nem is költenek belőle egész héten semmit sem


(el van nekik téve egy számlán lekötve h kamatozzon :-)

2013. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!