Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtartanátok a gyereket így?...

Megtartanátok a gyereket így? Félek attól, hogy egyedül maradok.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

December végén derült ki, hogy teherbe estem, de arcul ütött az egész, mert mindig védekeztünk, hideg zuhanyként és rosszul érintett. Van 3 éve egy barátom, akivel szerelmesek vagyunk, Kanadában élt gyerekkora óta, a családja is kint van (magyarok), szóval miattam költözött csak vissza, azóta 2 havonta ingázik hosszabb-rövidebb időkre Budapest és Toronto között. Jó a kapcsolatunk, de még eddig sosem gondoltam bele a jövőbe, hogy mi lenne, ha gyerekünk születne, én nem terveztem még pár évig.

Nem volt időm felkészülni és túl hamar jött, félek a jövőtől, hogy hogy lesz kivitelezve. Mikor megtudtam, felhívtam, hogy jöjjön haza, titkon reméltem, hogy ő sem akarja, de meglepett a reakciója, mert örült neki. Nem néztem volna ki belőle és ez nagyon összezavart. Most már tervezget, hogy mi hogy lesz, teljesen odavan.


Van bennem egy rossz érzés, félelem, hogy ez nem fog működni így, a szüleim ugyanígy váltak el, pedig először nekem is örült az apám. Rettegek attól, hogy egyedül maradok egy gyerekkel a rendszeresen utazgatás miatt. Eddig minden jó volt, de csak ketten voltunk és így könnyebb volt minden. Nem tudom, hogy jó ötlet-e megtartani, az is benne van, hogy 24 vagyok, pár évet még várni akartam. Mikor elmondtam neki, akkor elmeséltem a félelmeimet is és részletesen kikérdeztem, hogy ő hogy képzeli el ezt az egészet, de akkor megnyugtatott, hogy minden oké lesz.

Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tennétek a helyemben? Nyilván nem ez alapján fogok dönteni, de szívesen venném kívülállók véleményét.

Köszönöm szépen annak, aki elolvassa.


2013. febr. 7. 16:46
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
42%

Én a gyereket megtartanám, de fix., hogy nem élnék ilyen kapcsolatban.


Kapcsolat ez egyáltalán?


Neki ott az élete, neked itt az életed és ezen egyikőtök sem akar változtatni.

Egy ilyen "viszonyba" tényleg nem szabadna gyereket vállalni.


De a gyerek már jön, szóval ideje döntened.

Vagy a karriert választod, vagy a gyereket.

De a gyereket csak úgy vállald, ha valamelyikőtök költözik.

A két hely közül egyértelműen Kanada az élhetőbb.

Ha a gyerek mellett döntötök, az az ésszerűbb, ha te mégy ki, mivel a te karriered úgyis egy időre parkolópályára kerül, és ha ő jön, nem biztos, hogy egyből kap olyan állást, amivel elboldogultok.

A gyerek pedig pénzbe kerül.

2013. febr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó, miért a Kérdező hagyja itt az életét? Gondolom, a pasi is csinál itt valamit és nem vízen, meg napfényen él. Én nem mennék ki az ismeretlenbe, főleg ha jó munkám van.

Ő akarja a gyereket, akkor mondjon le pár dologról.

2013. febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
82%

persze, én se élnék ilyen kapcsolatban, de ez nem reménytelen helyzet, főleg, ha az apa annyira boldog most.

Itt igenis van megoldás, szeretik egymást, össze lehet költözni, elfelejteni az ingázást és így tovább.

A kérdés, fel van - e már erre készülve?

Ezt neki kell eldöntenie és talán még az is lehet, hogy nincs is köze az ingázásnak a babához.

Lehet, hogy egész egyszerűen nincs még kész rá és megijedt, hogy ezt később tervezte, mi lesz az álmaival stb.

Én nem pártoltam soha az abortuszt, de addig döntsön, amíg még lehet, mert ha megszületik a baba, nincs többé visszaút, vállalni kell mindent.

2013. febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
17.Amikor szerelmes vagy,szeretsz valakit azt te nem tudod megítélni,hogy jöttment -e,másképp látsz mindent.Amikor szétválik 2 ember,akkor mondják ezt a másikra,amikor elmúlnak az érzelmek,a vágyakozás,stb.Tudod,ha előre tudnád,hogy elesel,akkor leülnél.Ha sok ember tudná,hogy elfog válni,nem szülne gyereket,mert mi lesz ha..blablabla!?De ebből kiindulni is butaság.
2013. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
10%
Na várj, várj. Egyáltalán mi a csoda ez a fickó, ha így ráér idejárogatni? Csak nem ő is egy életet élvező tanuló, aki hol itt van, holott van, aztán most neki szülnél?
2013. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
57%

hiszek abba egy gyerek soha nem veletlenul fogan meg celja van.

Vagy az hog yegy kapcsolatot megersitsen vagy hogy befejezzen.

Egy elet ami utban van mar csak rajtad mulik megtartod hiszen a tied el benned novekszik naponta.

En anno 23 eve ugy dontottem apa nelkul is de megtartom. Nem bantam meg lanyom okos tanult no lett aki sok szep percel gazdagitott engem.Az eletet valasztottam az apja nem akarta es eltunt a suru kodben.

Ha nem igy dontottem volna akkor megbantam volna.

Valaszd a gyereket a tobbi rendben lessz nyugi miondenki beparazik ha teherbe esik.

2013. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Számomra Budapest is élhető, jól élek és szeretem. 2 évig LA-ben tanultam, aztán hazajöttem és elkezdtem megismertetni a munkáimat a magyar művészekkel, élem az álmaimat, most még nem szeretnék itt mindent félbehagyni, max pár év múlva. Neki a magyar barátai által sikerült elhelyezkednie a fotós világban, elég sok munkája van itthon is.
2013. febr. 7. 18:46
 28/36 anonim ***** válasza:
44%
Én úgy gondolom, hogy valami oka van annak, hogy védekezés mellett lettél terhes. Talán ez így van elrendelve, hogy a Ti kisbabátoknak meg kell születnie. Nem hiszek a véletlenekben, de akármi is lesz, a legjobbakat kívánom és boldog éveket!
2013. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
25%

"élem az álmaimat, most még nem szeretnék itt mindent félbehagyni, max pár év múlva"


És az álmaidba belefér egy gyerek?

2013. febr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
46%

Kívülállóként egyértelműen azt mondom, hogy nem tartanám meg.

Nem csak a párom ingázása miatt, hanem magam miatt sem.

Ahogy nézem a leírásodból, annyi minden vár még rád az életben, amiről le kellene mondani, mert jön a gyerek.

Biztos jó dolog az anyaság, nem mondom, hogy tutira nem az, de nem adnám fel az álmaimat egy véletlenért.

Eléggé olyannak tűnsz, aki előre tervez, szerintem megszenvednéd a rengeteg lemondást.

A karrier és iskola helyett jöhet a bezártság, az örökös felelősség, nem biztos, hogy neked ez annyira jót tenne.


Persze, ha szívből kívánod a baba világrajövetelét, vagy úgy érzed, hogy később megbánnád az abortuszt, akkor tartsd meg, csak tényleg mérlegelj, ahogy teszed is.


A párod mit mondott arra, hogy ideköltözne?

2013. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!