Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtartanátok a gyereket így?...

Megtartanátok a gyereket így? Félek attól, hogy egyedül maradok.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

December végén derült ki, hogy teherbe estem, de arcul ütött az egész, mert mindig védekeztünk, hideg zuhanyként és rosszul érintett. Van 3 éve egy barátom, akivel szerelmesek vagyunk, Kanadában élt gyerekkora óta, a családja is kint van (magyarok), szóval miattam költözött csak vissza, azóta 2 havonta ingázik hosszabb-rövidebb időkre Budapest és Toronto között. Jó a kapcsolatunk, de még eddig sosem gondoltam bele a jövőbe, hogy mi lenne, ha gyerekünk születne, én nem terveztem még pár évig.

Nem volt időm felkészülni és túl hamar jött, félek a jövőtől, hogy hogy lesz kivitelezve. Mikor megtudtam, felhívtam, hogy jöjjön haza, titkon reméltem, hogy ő sem akarja, de meglepett a reakciója, mert örült neki. Nem néztem volna ki belőle és ez nagyon összezavart. Most már tervezget, hogy mi hogy lesz, teljesen odavan.


Van bennem egy rossz érzés, félelem, hogy ez nem fog működni így, a szüleim ugyanígy váltak el, pedig először nekem is örült az apám. Rettegek attól, hogy egyedül maradok egy gyerekkel a rendszeresen utazgatás miatt. Eddig minden jó volt, de csak ketten voltunk és így könnyebb volt minden. Nem tudom, hogy jó ötlet-e megtartani, az is benne van, hogy 24 vagyok, pár évet még várni akartam. Mikor elmondtam neki, akkor elmeséltem a félelmeimet is és részletesen kikérdeztem, hogy ő hogy képzeli el ezt az egészet, de akkor megnyugtatott, hogy minden oké lesz.

Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tennétek a helyemben? Nyilván nem ez alapján fogok dönteni, de szívesen venném kívülállók véleményét.

Köszönöm szépen annak, aki elolvassa.


2013. febr. 7. 16:46
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértem, hogy a szüleid rossz példája alapján nem akarsz felelőtlenül szülni.

Nem értek egyet azzal, aki szerint ne agyalj. Igenis agyalj, hiszen ez nem egy "csokit vagy kekszet vegyek a boltban?" jellegű döntés.

Ha itt van mindened, akkor ne költözz sehova, ha Ő akarja a babát, akkor viselje el, hogy ezentúl saját családja lesz, akikről gondoskodni kell és nem fog hetekre eltünedezni, miközben Te terhesen itt vergődsz.

2013. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető, hogy a rossz élmény miatt félsz, de ami a szüleiddel történt, arról a párod nem tehet, nem kell rá kivetítened. Másrészről meg ha egyszer úgy szülsz gyereket, hogy tervezted, vagy neki, vagy másnak, akkor sem tudhatod biztosra soha, hogy nem maradsz-e egyedül. Millió oka lehet. Az élet hozza.
2013. febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
54%

Csak úgy tartanám meg, ha hazaköltözne, viselné a gondomat és nem telefonon kéne megdumálni a fontos dolgainkat. Ha örül, hogy gyereke lesz és rábeszél, hogy tartsátok meg, akkor fejezze be az ingázást, mert most már a saját családjáért felelős és nem anyucit, meg az ottani haverokat kell látogatnia.

Ő hány éves?

2013. febr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
26. Bármi megtörténhet bármikor, de nem lennék ennyire bizonytalan, ha tudnám, hogy mellettem fog állni végig és nem csak az izgalom kedvéért akarja a gyereket, aztán mikor jönnek a gondok, akkor lelép. Nem akarok olyan életet a gyerekemnek, mint amilyen nekem volt.
2013. febr. 7. 17:40
 15/36 A kérdező kommentje:

Azért írtam le most ezt, mert egy konkrét dolog gondolkodtatott el. Napok óta állandóan rosszul vagyok, alig tudok enni, de persze nem panaszkodtam. Örültem, hogy végre együtt vagyunk, de múlthéten felhívta az anyja, hogy utazzon ki, Ő megmondta neki, hogy oldja meg, most velem akar lenni, erre az anyja addig patáliázott, míg visszament.

Nem igényelek napi több óra felügyeletet, teljesen jól elvagyok, de ha gyerek lesz, akkor sem fog tudni akkor ugorni, mikor az anyja akarja, mert ezt közösen kell vállalnunk és nem csak nekem egyedül.

2013. febr. 7. 17:56
 16/36 anonim ***** válasza:
80%
Ebben az életben csak a halál biztos! Arra sincs garancia,ha most ide költözik,hogy 50 évig együtt fogtok boldogságban élni! De ha más lesz a párod,akkor is ugyanez a helyzet és igen,sokat agyalsz.
2013. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó, bárcsak ilyen sokat "agyalnának" sokan és nem szülnének mindenféle jöttmentnek, felelőtlenül.
2013. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
27%
Nem bántásból de ennek az egész kapcsolatnak semmi értelme. Ő ide nem jön, te oda nem mégy, mert mindkettőtöknek jó, ahol vagytok, csak néha összejöttök 2 havonta.. Nem is értem, miért nem hagyjátok egymásnak, hogy találjon valakit, akivel haladhat is valamerre a kapcsolat... Most meg még egy gyerek is becsúszik.
2013. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Nem 2 havonta, de nekünk eddig ezzel nem volt gondunk, akkor nem volt itthon, mikor én is elfoglalt voltam vizsgák vagy munkák miatt, de előre mindig megbeszéltük. A cuccai a lakásomban vannak, együtt élünk. Féltem tőle, mikor 3 éve megismerkedtünk egy hazai koncerten, azt terveztem, hogy egy pár napig tartó szép kalandnál nem lesz több, de aztán jött a vallomás, hogy nélkülem már nem akar sehova menni innen, én meg idővel teljesen belezúgtam.
2013. febr. 7. 18:30
 20/36 anonim ***** válasza:
47%

Ha az ingázás folytatódna, semmiképpen nem tartanám meg a gyereket.

Mivel te nem szeretnél kiköltözni, hátra van még a suli stb, ezért neki kell idejönnie.

Ha nem akar, akkor részemről nem lenne miről beszélni.

Én is örülök, hogy megfontolod és nem csak úgy beleszülöd a vakvilágba biztos alapok nélkül.

Egy gyerek tényleg nem egy cukorka, ami elfogy, örök életedet végig kíséri, amíg élsz, felelősséggel tartozol felé és igen sok lemondással is jár.

Egy időre felejtsd el a szórakozást, a barátokat és az alvást is, illetve lehet, hogy olyan is lesz, amikor el kell döntened, meg tudod - e engedni magadnak másfél havonta a fodrászt, mert sajnos ilyen világot élünk.

Nem ellene akarlak beszélni, anyának lenni a legjobb dolog a világon, de csakis akkor, amikor úgy érzed, hogy képes vagy a fentebb leírtakat elfogadni és fel vagy készülve rá.

Van még egy kis időd átgondolni, hogy mit szeretnél, de ez az ingázás nekem sem tetszene.

2013. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!