Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 16 éves fiamat kihasználja...

A 16 éves fiamat kihasználja a barátnője. Mit tennétek, beleavatkoznátok?

Figyelt kérdés
Megismert egy 2,5 évvel idősebb kislányt, nagyon szimpatikus volt, először csak képről láttam, de szép és egyetemre jár, gondoltam legalább motiválja a fiamat a tanulásban. Nem zavart abszolút, hiszen eddig sem szóltam bele a szerelmi ügyeibe. Egy ideje viszont furcsán viselkedik a gyerek, állandóan bánatos. Rákérdeztem, hogy mi a baja, azt mondta, hogy a lánynak vannak mellette udvarlói, akikkel mindig elmegy ide-oda és flörtöl velük. Az unokahúgom ismeri is a lány testvérét és valamennyire a lányt is és ő azt mondta, hogy szerinte a gyereknek nem kéne vele barátkoznia, mert "csak szexre kellhet neki, állandóan más fiúkkal kavar". Rájöttem már, hogy a fiam elkezdett nemi életet élni, vagyis voltak erre utaló jelek, de nem lepődtem meg. Azon viszont inkább, hogy a lány csak erre használja a fiamat, aki láthatóan megváltozott pár hónapja. Ti beleavatkoznátok?
2013. febr. 5. 16:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne avatkozz bele! A barátommal másfél éve vagyunk együtt de az apja szentül hiszi, hogy fűvel-fával megcsalom, mert vannak fiú barátaim is. Mindkettőnket rettenetesen idegesít.


Persze nem ismerem őket, lehetséges, hogy ott más a helyzet. Mindnesetre megkérdezném a fiadat, hogy minden rendben van-e velük, boldog-e, miért is szomorú gyakran? Beszélgettek minden nap? Ha megvan köztetek a jó viszony akkor lehet, hogy magától is elmond dolgokat amiknek a fényében már jobban tudsz segíteni indirekt módon.


21/L

2013. febr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
2.vagyok! Sztem semmi csúnya nem volt abban amit és ahogy írtam! De ha szted igem akor sajnálom :-)
2013. febr. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igaz, én lány vagyok, de 19 évesen jártam hasonlóan. Ellepett a rózsaszín köd, rajtam kívül mindenkinek nyilvánvaló volt, hogy kihasznál a párom, csak szexre kellek neki. Én addig azt hittem, hogy ilyen csak a filmekben van, ha azt mondja, hogy felhív, miért ne hívna... Egyszer aztán nem hívott... Lógtam az óráimról, mocskosul szenvedtem, aztán csak túltettem magam rajta. Viszont hiába mondta nekem bárki, szüleim, nagymamám, barátnőim, hogy jobbat érdemlek, nem szeret úgy, mint én őt, stb., egyszerűen nem hallottam meg. Szóval ebből a szempontból szerintem felesleges megközelíteni a problémát. Viszont legyél a fiad mellett, ha beszélni akar erről, hallgasd meg. Nem kell tanácsot adni, meg okoskodni, felesleges, ezt neki kell megtapasztalnia, de tudja, hogy rád bármikor számíthat. Ha pedig a sulival is gondok vannak, kérdezd meg, hogy segíts-e, bár egy tininek ciki lehet az anyukájával tanulni, családja válogatja. Ha pedig elmondja a bajait, tényleg ne adj tanácsot, csak akkor, ha kifejezetten kéri. A legtöbb gyereknek bőven elég, ha van, aki meghallgatja és megérti.
2013. febr. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!