Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 16 éves fiamat kihasználja...

A 16 éves fiamat kihasználja a barátnője. Mit tennétek, beleavatkoznátok?

Figyelt kérdés
Megismert egy 2,5 évvel idősebb kislányt, nagyon szimpatikus volt, először csak képről láttam, de szép és egyetemre jár, gondoltam legalább motiválja a fiamat a tanulásban. Nem zavart abszolút, hiszen eddig sem szóltam bele a szerelmi ügyeibe. Egy ideje viszont furcsán viselkedik a gyerek, állandóan bánatos. Rákérdeztem, hogy mi a baja, azt mondta, hogy a lánynak vannak mellette udvarlói, akikkel mindig elmegy ide-oda és flörtöl velük. Az unokahúgom ismeri is a lány testvérét és valamennyire a lányt is és ő azt mondta, hogy szerinte a gyereknek nem kéne vele barátkoznia, mert "csak szexre kellhet neki, állandóan más fiúkkal kavar". Rájöttem már, hogy a fiam elkezdett nemi életet élni, vagyis voltak erre utaló jelek, de nem lepődtem meg. Azon viszont inkább, hogy a lány csak erre használja a fiamat, aki láthatóan megváltozott pár hónapja. Ti beleavatkoznátok?
2013. febr. 5. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Hát, én a helyedben beszélnék a fiaddal, hogy sajnos vannak ilyen emberek és jobban jár, ha elfelejti ezt a lányt.
2013. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Én így hogy nem a helyedben vagyok hanem kivül álló igy azt mondom hogy nem. Vannak bizonyos pofonok az életben amiket át kell essünk, hogy tanuljunk belőle.


De ha én lennék te, akkor lehet hogy én sem birnám ki hogy ne szóljak bele.

2013. febr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

felesleges foglalkoznod vele, a lányokat kell pátyolgati, nem a fiúkat.


ha már vanak érzelmei akkor kár beszélned vele, a csalódásból lehet a legjobban tanulni:)

ha nincsennek akkor meg csak jóljár:)


maximum szexuális téren világosítd fel, nehogy csináljon egy kölyköt, vag összeszedjen vmmit. de a kapcsolatba ne szólj bele

2013. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves második, valahol igazat adok, bár a véleményedet szebben is kifejezhetnéd. Pont ez a gond, hogy a fiam már szerelmes, különben nem viselkedne olyan szétszórtan mostanában. Nincs kedvem beleavatkozni, de ha még hónapokig ezt csinálja vele, közben ő meg teljesen szétesik, azt már nem tudom szó nélkül nézni.
2013. febr. 5. 16:31
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
anyaként nehéz lehet ezt látni. Kérdés, mennyire jó a viszonyod a fiaddal. PErsze ha elmondta neked, h miért bánatos, akkor gondolom viszonylag jó. Vigyázni kell, emrt ebben a korban főleg, ha élesen megkritizálod, bezárkózik és többet nem fog megbízni benned. A legtöbbet akkor segítesz, ha mindig ott vagy neki, ha beszélni akar a dologról és meghallgatod. Nem nyaggatod, de tudatod vele, h rád számíthat. Én a helyedben megkérném az unokahúgomat, h ő beszéljen a sráccal, jobban fogadja az ember az ilyet egy korabelitől, mint az anyukájától
2013. febr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, hogy aggódsz a fiad miatt, hisz ez szülői ösztön. Nem tudom milyen a kettőtök viszonya és azt se tudom pontosan mit szólna he elé állnál és ezeket elmondanád neki. Lehet nem érdekelné, lehet valamiféle támadásnak venné a részedről. Általában (szerintem) ha a kamasz gyereknek a szülő ilyen dologban (szerelmi ügyekben) ad tanácsot vagy elmondja a negatív véleményét akkor mindig a szülő a rossz és azt gondolja,hogy anya/apa nem akarja,hogy boldog legyek. Nem azt mondom,hogy ne beszélgess ilyenekről vele. De talán az célravezetőbb lenne ha nem rögtön ezzel indítanál, hanem pl. megkérneznéd tőle,hogy mi történt vele mostanában mert észrevetted,hogy megváltozott;hogy mit érez a lány iránt és hogy szerinte a lány mit érez iránta. Ha pedig nagyon rossz a helyzet (a fiad nagyon szenved) legfeljebb beszélsz a kedves rokonnal,hogy ha tényleg úgy van ahogy mondta akkor beszélgessen el a fiaddal. Bár lehetséges,hogy nem fogja zavarni a fiadat. Vagy hagyod az egészet (mert nem leszel mellette mindig,hogy felnyisd a szemét) és ha csalódás lenne akkor érezteted,hogy mellette vagy!
2013. febr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy beleavatkoznék. Ha jóban lennék a fiammal, akkor sokszor kérdezném, mi van vele. Ha elmeséli nekem a bánatát, félelmeit vagy csak szimplán beszélgetünk a témáról, akkor elmondanám, amit gondolok és ennyi. Ilyen téren úgyis a saját feje után menne.
2013. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Apja nincsen? Nekem még nincs ilyen korban a fiam, de apaként várom már, hogy előadást tartsak a női lélek rejtelmeiről.:)))
2013. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem, ha elbeszélgetsz a fiaddal azzal még nem szólsz bele! Csak FINOMAN mond el neki, hogy vannak hirtelen fellángolások amit még ha úgy is érez, hogy az szerelem nem biztos hogy az. MEséld el neki, hogy a mai fiatlok ágyból ágyba ugrálnak, mindent, és mindenkit kiakarnak próbálni stb... stb...! Készüljön fel rá, hogy az életben lesznek ilyen pofonok sajnos. És próbáljon ne olyan hamar szerelembe esni. ISmerje ki az illetőt stb. Sajnos cudar világban élünk.

Viszont egy beszélgetésnél nem kell több. Ne csesztessétek állandóan. Ne hozzátok fel mindig ezt a témát sőt ha lehet egyáltalán ne. ÉS nagyon fontos ne bántsátok a lányt, hogy r.banc és stb. még ha az is! Nem jó ilyet hallani a szerett személyről.

Biztosan nehéz megállni egy anyának de én azt mondom ennél jobban nem érdemes belefolyni. Ha látod, hogy szomorú kedveskedj neki, hogy legalább kisidőre boldog legyen. Am majd kiheveri.

2013. febr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A véleményed elmondhatod neki de a fiad is ráfog jönni hogy a lány őt nemérdekli. Mindenki a saját kárán tanul. A fiad 16 éves még kezdő megkapta az első leckét ésmég mennyi van hátra
2013. febr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!