Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van ezzel valami...

Szerintetek van ezzel valami baj? Kihasználja az egyik fél a másikat?

Figyelt kérdés

Adott egy család: apa, anya, 2 gyerek. Jár hozzájuk egy takarítónő 2 hetente szombaton. Ő egyedülálló anyuka. Amikor nincs kire hagyni a gyerekét, elviszi magával. Egy ilyen alkalommal a családos anyuka felajánlotta, hogy elviszik magukkal a "takarítónő" gyerekét is. Akkor éppen állatkertbe mentek. Ez már többször is megtörtént, azalatt a 2 év alatt amióta ott takarít mondjuk 6-8 alkalommal.

Nem mindig fizetős helyre megy a család: néha csak a Margit-szigetre, a Városligetbe sétálni.


Vélemények?


2012. ápr. 20. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem semmi baj nincs ezzel.

ha mindkét félnek megfelel és mindenki boldog

ez miért zavar téged?

2012. ápr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem,szerintem nincs ezzel semmi baj, ha a család ajánlja fel, hogy elviszi magával a másik gyereket is. De ne legyen ez elvárás se a takarítónő sem a gyereke részéről.
2012. ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha a 2 gyerek szereti a harmadikat,akkor még jó is,hisz hárman már jobb játszani


semmi kihasználás nincs benne,egészan addig amig az anyuka nem viteti akkor is,amikor a szülők nem ajánlják fel,vagy a szülők nem ingyenmunkát akarnak érte

2012. ápr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én a családos anyuka vagyok. Nem érzem tehernek, a gyerekeim szeretik a kislányt. Nem gyakori, nem várja el a kislány anyukája.

Ilyenkor nem adunk neki kevesebb bért, nem vonjuk le mondjuk a perec árát.


Anyósomat zavarja, szerinte a takarítónő meg tudná oldani a gyerekelhelyezést, direkt hozza magával.

2012. ápr. 20. 19:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, hát azért gondolja ezt, mert ő az anyós! :D

Szerintem rendes dolog, nem kevesebb az a nő mert takarítani jár hozzátok és nem kevesebb a gyereke sem. Miért ne segítenél rajtuk, ha ez neked nem kerül szinte semmibe, nem megterhelő számotokra? Ne érezd úgy, hogy balek vagy, mert nem vagy az, még ha anyós ezt is akarja sugallni. Nagy szíved van, örülj neki, még egy ilyen anyós-piszkálódást is elbír :D

2012. ápr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még egy idevágó bölcsesség: ki mennyit ad, annyit kap.
2012. ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyósodnak nem édesmindegy hogy valamelyik ovisvagy sulistársukat viszitek magatokkal vagy történetesen a takaritónő gyerekét? Játszópajtárs ugyanugy, a gyerekek jól érzik magukat,ennyi a lényeg.

Amig nem anyósod fizeti a belépőjét vagy a zsemléjét,addig nincs igazán beleszólása.


Könyveld el magadban úgy,hogy a napi jócselekedet megvan.

2012. ápr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!