Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat kihasználja a...

A páromat kihasználja a családja, én már nem bírom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Több, mint két éve vagyunk együtt. Így már bőven volt alkalmam belelátni a családi életükbe, tudom, hogy mennek a dolgok. Csak néhány példa, hogy érthető legyen.

Párom elköltözött otthonról, oda ahol a munkahelye van. Én ott lakom vele. A szülei háza jó 50 perces kocsiútra van tőlünk.

Hétvégére szinte majdnem mindig hazamegy, mert az anyja kitalálja hogy le kéne vágnia tyúkokat. Namost... van egy testvére is..aki otthon lakik. Most ő miért nem tud segíteni az anyjának? Párom hazamegy, levágja a tyúkokat, 4et megpucol mire az anyja egyet. Este hívom 8kor hogy hol vagy? Csúszósak az utak féltem. Azt mondja, hát még segítek anyunak elcsomagolni... Könyörgöm egy 40+os nő nem tud 6-8 csirkét egyedül elrakni a hűtőbe???


Persze én addig otthon vagyok a lakásban, mert nekem esélytelen csak így hazaugrani, mert az én szüleim 230 kmre laknak. Nem is ez bosszant, hanem az hogy mindig hazamegy. Ha anyuka azt akarja.


Volt olyan, hogy a szülei elmentek otthonról, a testvére(fiú) elment kocsmázni, mert ő meg állandóan bulizik, de azért a szüleik vettek neki egy lakást... és a párom meg otthon maradt, mert az egyik háztartási gépet be kellett szerelni.


Az anyja lusta.. ez 100%. 10kor áll neki főzni, legjobb esetben talán 2re kész van vele. 3 férfi van a családban, és éppen csak annyit főz, hogy mindenki egyszer tudjon merni... Hogy lehet valaki ilyen??


Párom azon aggódik, hogy most a testvére újítgatja a frissen kapott lakását és nem tud neki segíteni. Én teljesen tisztában vagyok vele, hogy a testvérének eszébe se jut azon aggódni, hogy ő nem tud segíteni a páromnak.

Most is van egy csomó doga, de inkább bement a testvére lakásába és ott segít neki, nem a saját dolgával halad.


Ha együtt maradunk, és összeházasodunk és még akkor is minden egyes hétvégén hazamegy, sőt van olyan hogy egyik délután is hazaugrik, akkor én ezt nem fogom bírni.


Nem veszi észre hogy kihasználják, mert hogy anyu...

az anyja el se vasalja a ruháit.

mióta velem van, azóta jár normális ruhákban. Mikor megismerkedtünk olyan szakadt cuccai voltak. Volt ami középsuli eleje óta megvolt neki. 2 pólója volt, meg egy farmerja meg két pulcsi és slussz. A zoknikról nem is beszélek.

A testvérét meg patronálják ezerrel, holott csak bulizik, nemtörődöm, gép előtt ülős, otthagyta a sulit is..


Hogyan tudnám megértetni vele, hogy kihasználják, és ne legyen már ennyire birka???


MErt ha lesznek gyerekeink, akkor is egyedül maradok? MErt anyukája nem tud levágni egy tyúkot? Vagy mi?


2013. jan. 6. 09:35
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
58%

Ha ennyire aggaszt ez, ami érthető, akkor szerintem ülj le vele beszélgetni, és közöld vele, hogy ez így neked nem jó, mert ha ez a jövőben is így megy, akkor nem lesz közös életetek. De egyébként miért nem mész vele, vagyis visz magával? Hétvégére ott marad? Ha nem mondod el neki, nem is tudhat róla, hogy Te mit gondolsz erről. Ő még mindig anyuci pici fia, és talán még el tudna szakadni az anyukájától.

Én ezt így gondolom, lehet hogy rosszul, de nálunk egyik részről sincs ilyen, már külön család vagyunk, tehát egymásnak vagyunk az elsők és utána jönnek a rokonok.

2013. jan. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
81%
Hát vannak ilyenek. most figyi az otthol lakó fiu meg ha nem csinál semmit nem lehet kényszeríteni, viszont az anyjának meg segítségre van szüksége. Ez a mama hibája, mert neki kéne kapcsolni, hogy hoppá már új élete van, a fiának, nem hivosgálja. Csak lehet úgy gondolja, hogy heti egy nap belefér. Csakhogy gondolom akkor lehetnétek együtt ti is. Barátod meg segítőkész, ilyen fajta. Ez jó tulajdonság, csak sajnos ilyenekre szállnak rá saját családtagjaik is.
2013. jan. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
13%
Te a férfi vagy?
2013. jan. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim válasza:
49%
Érzelmileg nem független a szüleitől. Költözzetek messzebb, váltson állást.
2013. jan. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
61%
Párodnak ideje a sarkára állnia. Az anyja csicskáztatja mert látja hogy mindig ugrik és mivel a pici fia fáj neki hogy már nem lakik ott pedig ahogy írtad nem sokat törődik vele. Sajnos itt ez a baj, a párod meg csak tűr meg tűr. Neked beszélned kéne vele hogy ne hagyja magát, mert így totál kifog fulladni, nem fog tudni nagyon pihenni sem, meg élete végéig nem rohanhat haza mindenféle apróság miatt amit szerintem az anyukája is képes megcsinálni. Mivel az anyukája 40 feletti ahogy írtad még nem hiszem hogy olyan idős ahhoz hogy ne tudna megcsinálni 1-2 dolgot, oké hogy a csirkevágáshoz lehet nincs idege mert szereti az állatokat de megpucolni, elrakni, nem nagy dolog. Meg ugye a párod a fiú tesójának nem kötelessége segíteni csak ha kéri maximum de akkor sem mert ő semmit nem csinál otthon és mivel ő a nagy tesó mondani kéne neki hogy addig ne várja el a segítséget ameddig ő nem segít.
2013. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
45%

"Az anyja lusta.. ez 100%. 10kor áll neki főzni, legjobb esetben talán 2re kész van vele"


magyarázd már el h ebben mi a lustaság :D én hétvégén dél-1 körül kezdek el főzni kb, mert addig alszunk. nem mind1 h mikor van ebéd??

sztem te egy nagyon hisztis és idegesítő lány lehetsz, és egyáltalán nem adok neked igazat.

2013. jan. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
41%

Az legyen a legnagyobb bajod, hogy lojális, segítőkész és önzetlen! Amíg SZÁMÁRA ez nem teher, ne hisztizz.

Te vagy az, aki ki akarja sajátítani!

2013. jan. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
67%

Itt olyan okos válaszolók tudnak lenni... Borzalom.


Szerintem is az a megoldás, hogy leülsz vele komolyan és elmondod neki, hogy mit látsz, hogy kihasználják stb. Igyekezz ne veszekedni vagy mérges lenni, hanem csak kedvesen mondd el neki ezeket.

2013. jan. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
66%

"Ha együtt maradunk, és összeházasodunk és még akkor is minden egyes hétvégén hazamegy, sőt van olyan hogy egyik délután is hazaugrik, akkor én ezt nem fogom bírni."


Hidd el, nem lesz ebből házasság, el fogod érni.. Attól, hogy ott vagy neki, még nem szűnik meg a tágabb értelemben vett családja. Szomorú is lenne, ha mégis; Te pedig erre gyúrsz.

2013. jan. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
83%

"Persze én addig otthon vagyok a lakásban, mert nekem esélytelen csak így hazaugrani, mert az én szüleim 230 kmre laknak."

Az a te bajod, hogy egyedül unatkozol otthon és nem tudsz magaddal mit kezdeni, csak felhergelni magad.

2013. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!