Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat kihasználja a...

A páromat kihasználja a családja, én már nem bírom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Több, mint két éve vagyunk együtt. Így már bőven volt alkalmam belelátni a családi életükbe, tudom, hogy mennek a dolgok. Csak néhány példa, hogy érthető legyen.

Párom elköltözött otthonról, oda ahol a munkahelye van. Én ott lakom vele. A szülei háza jó 50 perces kocsiútra van tőlünk.

Hétvégére szinte majdnem mindig hazamegy, mert az anyja kitalálja hogy le kéne vágnia tyúkokat. Namost... van egy testvére is..aki otthon lakik. Most ő miért nem tud segíteni az anyjának? Párom hazamegy, levágja a tyúkokat, 4et megpucol mire az anyja egyet. Este hívom 8kor hogy hol vagy? Csúszósak az utak féltem. Azt mondja, hát még segítek anyunak elcsomagolni... Könyörgöm egy 40+os nő nem tud 6-8 csirkét egyedül elrakni a hűtőbe???


Persze én addig otthon vagyok a lakásban, mert nekem esélytelen csak így hazaugrani, mert az én szüleim 230 kmre laknak. Nem is ez bosszant, hanem az hogy mindig hazamegy. Ha anyuka azt akarja.


Volt olyan, hogy a szülei elmentek otthonról, a testvére(fiú) elment kocsmázni, mert ő meg állandóan bulizik, de azért a szüleik vettek neki egy lakást... és a párom meg otthon maradt, mert az egyik háztartási gépet be kellett szerelni.


Az anyja lusta.. ez 100%. 10kor áll neki főzni, legjobb esetben talán 2re kész van vele. 3 férfi van a családban, és éppen csak annyit főz, hogy mindenki egyszer tudjon merni... Hogy lehet valaki ilyen??


Párom azon aggódik, hogy most a testvére újítgatja a frissen kapott lakását és nem tud neki segíteni. Én teljesen tisztában vagyok vele, hogy a testvérének eszébe se jut azon aggódni, hogy ő nem tud segíteni a páromnak.

Most is van egy csomó doga, de inkább bement a testvére lakásába és ott segít neki, nem a saját dolgával halad.


Ha együtt maradunk, és összeházasodunk és még akkor is minden egyes hétvégén hazamegy, sőt van olyan hogy egyik délután is hazaugrik, akkor én ezt nem fogom bírni.


Nem veszi észre hogy kihasználják, mert hogy anyu...

az anyja el se vasalja a ruháit.

mióta velem van, azóta jár normális ruhákban. Mikor megismerkedtünk olyan szakadt cuccai voltak. Volt ami középsuli eleje óta megvolt neki. 2 pólója volt, meg egy farmerja meg két pulcsi és slussz. A zoknikról nem is beszélek.

A testvérét meg patronálják ezerrel, holott csak bulizik, nemtörődöm, gép előtt ülős, otthagyta a sulit is..


Hogyan tudnám megértetni vele, hogy kihasználják, és ne legyen már ennyire birka???


MErt ha lesznek gyerekeink, akkor is egyedül maradok? MErt anyukája nem tud levágni egy tyúkot? Vagy mi?


2013. jan. 6. 09:35
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a válaszokkal van alapvető gondom....ha szóba merek állni a családommal. Hát nem a házastársad, gyereked a családod?
2013. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
27%

"Döbbenet! Értik az emberek miről van szó? Pofánrúgnám??? Ez is jó!! És miért? Mert nem tetszik neki, hogy mindig anyádéknál vagy, és nem vele? A szenya!"


Talán mert el akar szakítani tőlük; be akarja osztani az időmet; aranykalitkába akar zárni és csak akkor és abból a célból engedne ki, ami neki tetszik; mert semmibe veszi, hogy rajta kívül is van családom és mindezt azért, mert rühelli az édesanyámat, megveti a rokonságom és baromira unatkozik. Ezért!

Tetszik, nem tetszik az embernek igenis kutya kötelessége látogatni és segíteni a szüleit; ha meg még szívesen is teszi, akkor nincs benne semmi kifogásolható.

"A páromat kihasználja a családja, én már nem bírom."

Ebből is látszik, hogy arról szól, hogy "szegény én. mint csináljak, annyira rossz nekem?!". Hát mondjuk addig takaríts ki, főzz valami finomat, olvass egy könyvet, tegyél fel valami zenét- foglalkozz magaddal! Ne pedig azon pörögj, hogy "A szemét anyós megint kitalált valamit, biztosan el akarja szakítani. A r*hadék még csak nem is annyit főz, amennyit én gondolok és még le sem tudja egyedül vágni a tyúkokat! HOGY MERÉSZELI??!" Csak otthon ül és hergeli magát.

20N

2013. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
50%

"Hát nem a házastársad, gyereked a családod?"


A kérdező se nem házastárs, se nem anya.. Egyelőre csak reménybeli, életre szóló partner.

Amúgy nem. A családba beletartozik a feleség, gyerek, szülő, nagybácsi, nagynéni, nagymama stb.

Ez csak egyes nők vesszőparipája, hogy innentől kezdve csak Ők és a gyerek jelentse a férfinak a családot- nekik mégis szabad a szüleihez családként viszonyulni.

20N

2013. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
56%

"Persze én addig otthon vagyok a lakásban, mert nekem esélytelen csak így hazaugrani, mert az én szüleim 230 kmre laknak. "


És erről miért az anyós te te nem tudtad, mikkor odaköltöztél, hogy nem tudsz csak úgy a szüleidhez menni?

2013. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Uristen!Ekkora szemet anyost, hogy csak 10kor all neki fozni!


Amugy miert hiszed azt, hogy csak mert vagy neki te akkor meg kell szunnie anyoseknak letezni?

Ugy gondolom, hogy az anyosod barmit tehetne neked semmi nem felelne meg, mert egyszeruen nem is akarod.Elastad magadban az egesz kapcsolatot ugy ahogy van.


Nekunk van egy gyerekunk is a ferjemmel megis letezik a tobbi csaladtag is es ha kell segitunk es forditva.Kire szamitson az ember ha nem a csaladjara? Ne legyel mar ilyen rosszindulatu, mert nem ugy fog elsulni ahogy azt te szeretned.

2013. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
82%
Kedves nagyon kritizálók! Direkt nem írok számokat, ti sem vagytok különbek, mert ti sem próbáljátok meg megérteni az ő álláspontját. Az igazság kettőtök között van. Ti sem vagytok különbek.
2013. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem lennétek hibátlanok, rájönnétek, hogy baromi dühös az anyósára, azért zavarja már minden benne. (Mellesleg ez egy teljesen emberi tulajdonság.)

Szerintem az sem normális ha minden hévégi programunk anyuékhoz menni.

2013. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
76%

32, te is behergelted magad. :) Olvasd végig a válaszodat,stílusban nem különb, mint a kérdezőé, sőt!

Egyébként őszintén örülök, hogy neked a párod minden cselekedete tetszik, akkor te egy boldog ember vagy. Csak sajnos ez ritka, hisz különbözőek vagyunk.

2013. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
54%

"32, te is behergelted magad. :)"

Való igaz, mert nem bírom azokat az embereket, akik a párjukat a tulajdonuknak tartják. :D

2013. jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
86%

Látom eléggé elszabadulak az indulatok. :)

Én 38 vagyok. Higgyétek el, tényleg van, hogy nem veszi észre a család!Én is ezért váltam el. Haza sem értünk, anyja hívta, menjen át segíteni, ő rohant is. Aztán kiköttetem a vezetékest (mert az sokszor ingyen volt anyósnak), akkor hívogatta a mobilt, amit aztán mi fizettünk. (nagy üzlet volt :D )A férjem meg ment. Az tett be végül, mikor azon a karácsonyon egyedül vettem meg a fát, cipeltem, tettem be a talpba, főztem, stb., mert anyának segített. Akinek mellesleg van egy jókarban lévő férje, és jól meg is vannak. Aztán például mikor kiengedtek a kórházból - nem részletezem miért voltam bent - órákig ültem a váróban, mert anyánál volt - segített. Szerintetek én voltam önző?

Hozzátenném, anyuka egészséges, mint a makk (szerencsére).

2013. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!