Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat kihasználja a...

A páromat kihasználja a családja, én már nem bírom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Több, mint két éve vagyunk együtt. Így már bőven volt alkalmam belelátni a családi életükbe, tudom, hogy mennek a dolgok. Csak néhány példa, hogy érthető legyen.

Párom elköltözött otthonról, oda ahol a munkahelye van. Én ott lakom vele. A szülei háza jó 50 perces kocsiútra van tőlünk.

Hétvégére szinte majdnem mindig hazamegy, mert az anyja kitalálja hogy le kéne vágnia tyúkokat. Namost... van egy testvére is..aki otthon lakik. Most ő miért nem tud segíteni az anyjának? Párom hazamegy, levágja a tyúkokat, 4et megpucol mire az anyja egyet. Este hívom 8kor hogy hol vagy? Csúszósak az utak féltem. Azt mondja, hát még segítek anyunak elcsomagolni... Könyörgöm egy 40+os nő nem tud 6-8 csirkét egyedül elrakni a hűtőbe???


Persze én addig otthon vagyok a lakásban, mert nekem esélytelen csak így hazaugrani, mert az én szüleim 230 kmre laknak. Nem is ez bosszant, hanem az hogy mindig hazamegy. Ha anyuka azt akarja.


Volt olyan, hogy a szülei elmentek otthonról, a testvére(fiú) elment kocsmázni, mert ő meg állandóan bulizik, de azért a szüleik vettek neki egy lakást... és a párom meg otthon maradt, mert az egyik háztartási gépet be kellett szerelni.


Az anyja lusta.. ez 100%. 10kor áll neki főzni, legjobb esetben talán 2re kész van vele. 3 férfi van a családban, és éppen csak annyit főz, hogy mindenki egyszer tudjon merni... Hogy lehet valaki ilyen??


Párom azon aggódik, hogy most a testvére újítgatja a frissen kapott lakását és nem tud neki segíteni. Én teljesen tisztában vagyok vele, hogy a testvérének eszébe se jut azon aggódni, hogy ő nem tud segíteni a páromnak.

Most is van egy csomó doga, de inkább bement a testvére lakásába és ott segít neki, nem a saját dolgával halad.


Ha együtt maradunk, és összeházasodunk és még akkor is minden egyes hétvégén hazamegy, sőt van olyan hogy egyik délután is hazaugrik, akkor én ezt nem fogom bírni.


Nem veszi észre hogy kihasználják, mert hogy anyu...

az anyja el se vasalja a ruháit.

mióta velem van, azóta jár normális ruhákban. Mikor megismerkedtünk olyan szakadt cuccai voltak. Volt ami középsuli eleje óta megvolt neki. 2 pólója volt, meg egy farmerja meg két pulcsi és slussz. A zoknikról nem is beszélek.

A testvérét meg patronálják ezerrel, holott csak bulizik, nemtörődöm, gép előtt ülős, otthagyta a sulit is..


Hogyan tudnám megértetni vele, hogy kihasználják, és ne legyen már ennyire birka???


MErt ha lesznek gyerekeink, akkor is egyedül maradok? MErt anyukája nem tud levágni egy tyúkot? Vagy mi?


2013. jan. 6. 09:35
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
43%

"13, neked milyen a párkapcsolatod?"


minden rendben van nálunk, köszönöm kérdésed :) nincsenek ilyen problémáink, mert egy városban lakunk a szülőkkel. hétvégente egyik nap én szüleimhez megyünk, másik nap páromékhoz. de ha páromat felhívja az anyja, h kisfiam szeretnék elmenni nagybevásárolni, elvinnél? (mert csak nekünk van kocsink), akkor párom elmegy és szívesen segít. másban nem nagyon szokott segítséget kérni. de annyiszor megyünk, amennyiszer csak lehetséges, de sajnos hétköznap dolgozunk. meg kell becsülni a családot, a szülőket, mert nem lesznek ott örökké. számunkra a család nagyon nagyon fontos. én nagyon jóban vagyok a párom szüleivel, és párom is az enyémekkel.

2013. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
78%
Aki pedig pontozgat, annak fàj az igazsàg, mert olyan, mint a kèrdező anyòsa. Arròl màr ne is beszèljünk, hogy havi szinten megjelenik itt egy kèrdès, hogy mi lesz a gyerekkel ha felnő, pedig mèg csak pàr hònapos, de anyuka màr tudja, hogy milyen lànyok veszik majd körül ès ö ezt nem akarja, ès majd mindegyiket elzavarja a fia mellől. Ez csak egy pl., na ezekből lesznek az olyanok, akik mèrgezik a gyerek kapcsolatàt, ràngatjàk. Beteges dolgok ezek.
2013. jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
81%
13, értem, de ezek szerint ti mindketten így tartjátok normálisnak. A kérdezővel az a baj, hogy a 2 véglet. A fiúnak kevesebbet kellene menni, nem mindig ráérni, a lánynak meg ezt az anya látogatást tolerálni.
2013. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
26%

"Aki pedig pontozgat, annak fàj az igazsàg, mert olyan, mint a kèrdező anyòsa."


Én ugyan nem pontozgattam, de egyes válaszoknál igencsak nehezemre esett megállni. Azt hogy olyan lennék, mint a kérdező anyósa-pusztán mert számomra fontos a család- kikérem magamnak.

Pofán rúgnám a párom, ha megpróbálna a családom ellen hangolni, ellenük beszélni és sérelmezné, hogy egyáltalán merek segíteni a szüleimnek csak mert ő baromora unatkozik és épp nincs kihez bújnia otthon 2 órán át!

20N

2013. jan. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező egy igazi házisárkány. Unatkozol és unalmadban TE akarod kisajátítani a párod. Elszakítani valakit a családjától eléggé undorító dolog.
2013. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
38%

Na most kinek fáj az igazság, hogy az én válaszomat pontozgatják le? Talán a férjükön majomszeretettel csüngő feleségek, akik meg akarják szabni, hányszor, mikor és miért látogathatja meg, segítheti a szüleit a párjuk?

20N

2013. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
97%

Kettős érzéseim támadtak, míg olvastalak. Egyfelől megértem és egyetértek abban, hogy ne a távolabb élő testvért rángassa már a szülő, ha kell valami, míg a másiknak, aki ott lakik, még a széket is megfújják a feneke alatt, mielőtt leül. Sajnos a párod így van nevelve, ebben nőtt fel, ő volt a készségesebb gondolom, hát őt használják ki. De mivel számára ez a természetes közeg, e téren eltorzult, ellaposodott az igazságérzete, így nehéz lesz megértetni vele, hogy másképp is lehet élni. Beszéltél már vele erről?

Másrészt nem értelek. Nem értem, miért volt szükséges ilyen hosszan kifejteni, hogy hogy él az édesanyja, mikor főz ebédet, le tud-e vágni egy tyúkot... Nem teljesen mindegy? Nálatok lehet, hogy az a szokás, hogy pontban délben tálalva van, náluk nem az. Megjegyzem, nálunk is van, hogy csak kora délután lett kész az étel, mégsem haltunk még éhen és nem lett lustának kikiáltva senki. Ez nem szimpatikus a hozzászólóknak, ez a beleszólós stílus. Baromira felesleges volt szidni az anyóst még pluszban, az alaptémán felül, keresni rajta a fogást egyéb dolgok miatt.

Mondd el a párodnak, hogy egyenlőtlennek érzed a "felosztást" náluk, és hogy ez azért bánt téged, mert a ti közös életetekre is hatással van. Mondd el, hogy anyukája és a testvére nagyszerűen meg fogja tudni oldani a dolgokat az ő állandó segítsége nélkül is. Mondd el, hogy ha elutasítja őket, először valószínű, hogy le fogják támadni, hiszen borul a jól bevált rend, de utána meg fognak békélni, ha látják, hogy máshogy is lehet élni.

2013. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
68%
Döbbenet! Értik az emberek miről van szó? Pofánrúgnám??? Ez is jó!! És miért? Mert nem tetszik neki, hogy mindig anyádéknál vagy, és nem vele? A szenya!
2013. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
52%
Még annyit, hogy nem azt tartom célszerűnek és jónak, hogy soha ne segítsen a párod a családján. Ezt gondolom, te sem várnád el tőle. Csak hogy ne rángassák állandóan minden csip-csup dologért, erre kellene néha nemet mondania.
2013. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
39%
Miért nem mész te is segíteni. Nem unatkoznál otthon és előbb kész is lenne, együtt is lennétek szóval minden megoldódna amire panaszkodsz.
2013. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!