Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat kihasználja a...

A páromat kihasználja a családja, én már nem bírom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Több, mint két éve vagyunk együtt. Így már bőven volt alkalmam belelátni a családi életükbe, tudom, hogy mennek a dolgok. Csak néhány példa, hogy érthető legyen.

Párom elköltözött otthonról, oda ahol a munkahelye van. Én ott lakom vele. A szülei háza jó 50 perces kocsiútra van tőlünk.

Hétvégére szinte majdnem mindig hazamegy, mert az anyja kitalálja hogy le kéne vágnia tyúkokat. Namost... van egy testvére is..aki otthon lakik. Most ő miért nem tud segíteni az anyjának? Párom hazamegy, levágja a tyúkokat, 4et megpucol mire az anyja egyet. Este hívom 8kor hogy hol vagy? Csúszósak az utak féltem. Azt mondja, hát még segítek anyunak elcsomagolni... Könyörgöm egy 40+os nő nem tud 6-8 csirkét egyedül elrakni a hűtőbe???


Persze én addig otthon vagyok a lakásban, mert nekem esélytelen csak így hazaugrani, mert az én szüleim 230 kmre laknak. Nem is ez bosszant, hanem az hogy mindig hazamegy. Ha anyuka azt akarja.


Volt olyan, hogy a szülei elmentek otthonról, a testvére(fiú) elment kocsmázni, mert ő meg állandóan bulizik, de azért a szüleik vettek neki egy lakást... és a párom meg otthon maradt, mert az egyik háztartási gépet be kellett szerelni.


Az anyja lusta.. ez 100%. 10kor áll neki főzni, legjobb esetben talán 2re kész van vele. 3 férfi van a családban, és éppen csak annyit főz, hogy mindenki egyszer tudjon merni... Hogy lehet valaki ilyen??


Párom azon aggódik, hogy most a testvére újítgatja a frissen kapott lakását és nem tud neki segíteni. Én teljesen tisztában vagyok vele, hogy a testvérének eszébe se jut azon aggódni, hogy ő nem tud segíteni a páromnak.

Most is van egy csomó doga, de inkább bement a testvére lakásába és ott segít neki, nem a saját dolgával halad.


Ha együtt maradunk, és összeházasodunk és még akkor is minden egyes hétvégén hazamegy, sőt van olyan hogy egyik délután is hazaugrik, akkor én ezt nem fogom bírni.


Nem veszi észre hogy kihasználják, mert hogy anyu...

az anyja el se vasalja a ruháit.

mióta velem van, azóta jár normális ruhákban. Mikor megismerkedtünk olyan szakadt cuccai voltak. Volt ami középsuli eleje óta megvolt neki. 2 pólója volt, meg egy farmerja meg két pulcsi és slussz. A zoknikról nem is beszélek.

A testvérét meg patronálják ezerrel, holott csak bulizik, nemtörődöm, gép előtt ülős, otthagyta a sulit is..


Hogyan tudnám megértetni vele, hogy kihasználják, és ne legyen már ennyire birka???


MErt ha lesznek gyerekeink, akkor is egyedül maradok? MErt anyukája nem tud levágni egy tyúkot? Vagy mi?


2013. jan. 6. 09:35
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sem egészsèges a hétvégét a szülőknél tölteni. Mi a hétvégét a gyerekeinkre szánjuk, a szülőket heti 3 órában látogatjuk, ha gond van, megyünk. Nem várják el, és saját bevallásuk szerint is a hétvége a saját családunké, és ha mégis elmegyünk, mert úgy jön ki a lépés, akkor sem maradunk fél vagy egy napokra. Szerintem pedig ez a normális, és így lettünk nevelve, aminek nagyon örülök.
2013. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
75%
41, végre egy reálisan gondolkodó ember!! Köszöntelek. :)
2013. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
95%
Engem megdöbbentett, hogy mennyien szidják a kérdezőt, de gondoljatok bele a helyzetébe egy kicsit és elemezzétek az esetet. Van egy anya, aki minden hétvégén ugráltatja a fiát, hogy ezt kell csinálni, azt kell csinálni, fel sem merül benne, hogy esetleg más tervei vannak a párjával, a szerelmével, mert hétvégén a taposómunka miatt talán nincs is idejük egymásra a kérdezővel. A mama valószínűleg nem kérdezi meg, hogy fiam, van programod esetleg hétvégére, ha ezen a hétvégén nem is tudsz átjönni, mondjuk jövő héten szombaton, csak pár órára,nem akarok rád erőltetni semmit, de nekem úgy tűnik szinte parancsra kell ugrania a fiának és akkor is így lenne, ha lenne gyerekük. Ami a legjobban szemet szúrt az, hogy a mamának van egy semmirekellő fiacskára, egy naplopó, aki kapott lakást és egyéb támogatást a szülőktől, miért is? A kérdező férje valaha beszélt erről az anyjával, vagy csak hagyja magát mindig ugráltatni egy köszönömért? Ez nem fair, nagyon nem. Nem arról van szó, hogy ne segítsünk a szülőknek, de azt a szülőknek is meg kellene érteni, hogy a gyerekek egy idő után új életet szeretnének élni. A kérdező, meg ha figyelmesen elolvassátok nem elszakítani akarj a kérdezőt az anyjától, hanem rávilágított az eset igazságtalan momentumaira és egy egészséges párkapcsolatot szeretne, ahol tud tervezni a szerelmével és egy olyan férjet szeretne, akire számíthat, aki nem rohan mindig az anyjához, még háttérbe szorítani a saját gyerekét is. Őszintén, közületek hányan örülnének, ha a szabad időtöket nem a szerelmetekkel, hanem nélküle kellene eltölteni?
2013. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

Eljön az idő, amikor a gyereket hagyni kell élni, s nem rátelepedni.

Van különbség a segítség, a látogatás és a kihasználás között.

Nem is beszélve arról, hogy ott a másik testvér, aki a szülőknél lakik.

A kérdező párja már önálló ember, akinek a hétköznapi hajsza után szüksége van a pihenésre, lazulásra, s a párjával való közös életre.

Az anyukának is figyelembe kellene ezt venni, s nem csak elvárni a segítséget.

2013. jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

"Az anyukának is figyelembe kellene ezt venni, s nem csak elvárni a segítséget."


Nem elvárja, megkéri. Az édes fia pedig mondhat nemet, ha akar.

2013. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
94%
Na igen. Merne nemet mondani, aztàn jön a szöveg, hogy bezzeg mi felneveltünk, iskolàztattunk, hàlàtlan vagy. Fèrjem kapta meg ezt a közelmùltban. Ő se kèrte az èletet pedig..
2013. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:
Teljesen megértelek.az én páromat a bátyja használja ki.a páromnak a telefonelőfizetése mellett van egy társkártyája,amit még anno a bátyja kapott.most az van h a párom fizeti a telefonszámlákat,a bátyja persze nem utalja a ráeső részt.és már több hónapja tartozik.egyszóval kiveszi a zsebünkből a pénzt.a párom meg vmiért nem mer neki szólni.sajnos előbb-utóbb nekem kell helyretenni a kedves rokonságot.neked is ezt kell tenned,ha a párod nem elég határozott,légy te az.a másik..mi az h 10-ig v délig alszik vki és utána főz!?nem élek a középkorban.de azért legyen mindennek meghatározott rendje.a gyerekekbek igenis 1ig meg kell kapnijuk az ebédet.
2015. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!