Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat kihasználja a...

A páromat kihasználja a családja, én már nem bírom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Több, mint két éve vagyunk együtt. Így már bőven volt alkalmam belelátni a családi életükbe, tudom, hogy mennek a dolgok. Csak néhány példa, hogy érthető legyen.

Párom elköltözött otthonról, oda ahol a munkahelye van. Én ott lakom vele. A szülei háza jó 50 perces kocsiútra van tőlünk.

Hétvégére szinte majdnem mindig hazamegy, mert az anyja kitalálja hogy le kéne vágnia tyúkokat. Namost... van egy testvére is..aki otthon lakik. Most ő miért nem tud segíteni az anyjának? Párom hazamegy, levágja a tyúkokat, 4et megpucol mire az anyja egyet. Este hívom 8kor hogy hol vagy? Csúszósak az utak féltem. Azt mondja, hát még segítek anyunak elcsomagolni... Könyörgöm egy 40+os nő nem tud 6-8 csirkét egyedül elrakni a hűtőbe???


Persze én addig otthon vagyok a lakásban, mert nekem esélytelen csak így hazaugrani, mert az én szüleim 230 kmre laknak. Nem is ez bosszant, hanem az hogy mindig hazamegy. Ha anyuka azt akarja.


Volt olyan, hogy a szülei elmentek otthonról, a testvére(fiú) elment kocsmázni, mert ő meg állandóan bulizik, de azért a szüleik vettek neki egy lakást... és a párom meg otthon maradt, mert az egyik háztartási gépet be kellett szerelni.


Az anyja lusta.. ez 100%. 10kor áll neki főzni, legjobb esetben talán 2re kész van vele. 3 férfi van a családban, és éppen csak annyit főz, hogy mindenki egyszer tudjon merni... Hogy lehet valaki ilyen??


Párom azon aggódik, hogy most a testvére újítgatja a frissen kapott lakását és nem tud neki segíteni. Én teljesen tisztában vagyok vele, hogy a testvérének eszébe se jut azon aggódni, hogy ő nem tud segíteni a páromnak.

Most is van egy csomó doga, de inkább bement a testvére lakásába és ott segít neki, nem a saját dolgával halad.


Ha együtt maradunk, és összeházasodunk és még akkor is minden egyes hétvégén hazamegy, sőt van olyan hogy egyik délután is hazaugrik, akkor én ezt nem fogom bírni.


Nem veszi észre hogy kihasználják, mert hogy anyu...

az anyja el se vasalja a ruháit.

mióta velem van, azóta jár normális ruhákban. Mikor megismerkedtünk olyan szakadt cuccai voltak. Volt ami középsuli eleje óta megvolt neki. 2 pólója volt, meg egy farmerja meg két pulcsi és slussz. A zoknikról nem is beszélek.

A testvérét meg patronálják ezerrel, holott csak bulizik, nemtörődöm, gép előtt ülős, otthagyta a sulit is..


Hogyan tudnám megértetni vele, hogy kihasználják, és ne legyen már ennyire birka???


MErt ha lesznek gyerekeink, akkor is egyedül maradok? MErt anyukája nem tud levágni egy tyúkot? Vagy mi?


2013. jan. 6. 09:35
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem akarom elszakítani a családjától. Vannak itt akik értik a problémát, és vannak akik engem szidnak.

Én is nagyon szívesen lustálkodnék a párommal hétvégente délig is akár, és utána állnék neki főzőcskézni, de ha már 6kor kiugrik mellőlem az ágyból, mert anyucinak kell segíteni akkor minek fetrengjek egyedül?


Le szoktam menni vele, de inkább maradok otthon.

Volt olyan, hogy lementünk, és azt mondta az anyja, hogy ha akartok enni valamit menjetek el vegyetek magatoknak...MIVAN?

Mikor hozzánk megyünk anyukám sütivel vár, süt főz, tele az asztal.


És még mielőtt valaki azt mondja hogy hisztis kövér p*csa vagyok.. egyáltalán nem. 50 kilót nyomok ruhástól.


Csak annyira bosszant az, hogy látom a páromat, mennyit dolgozik a munkahelyén, tök fáradt, és akkor az anyja nem képes egyedül olyan alapvető dolgokat megcsinálni, hogy már röhögnöm kell rajta..


Én is imádom az állatokat, sosem vágnám el egynek sem a torkát...De az anyjának a szomszédjában lakik az anyósa. És nem képes őt áthívni, hanem ilyen benzinárak mellett menjen haza a fia... Na most ez hiszti??????


Azt ti is beláthatjátok, hogy ez nem állapot.


A kisebbik gyereknek mindent megadnak a semmiért a nagyobbik meg szakadjon meg otthon a (talán) köszönömért?


Mondtam neki, mi lesz ha messzebb költözünk, akkor is mindig hazamész?


Egyáltalán nem akarok vele veszekedni, mert ő az életem, nagyon szeretem őt. De egy két év év babát szeretnénk. Akkor is egyedül hagy majd a gyerekünkkel? Mert haza kell ugrania segíteni?

2013. jan. 6. 10:50
 12/47 A kérdező kommentje:
Én azt egy szóval nem mondtam, hogy unatkozom!!
2013. jan. 6. 10:51
 13/47 anonim ***** válasza:
45%
egy unatkozó kis pi.csa vagy, aki csak magának akarja a párját. ne haragudj, de a család nagyon fontos, és ha ő szeretne hazamenni segíteni anyukájának, akkor hadd menjen. ettől még nem anyuci pici fia. nem tudom mennyi idősek vagytok, vagy anyuka mennyi idős, de nem lesz ott örökké, és addig kell menni hozzá, és látogatni, amíg lehetséges. szerintem ez inkább becsületreméltó dolog.
2013. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar segíteni, nemet mond. Eddig nem mondta, tehát szívesen segít a családja tagjainak, akkor is, ha fáradt.
2013. jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
48%
Tudom miről beszélsz. Nálunk a férjem dolgozik, tanul, vizsgázik. Én is csinálom a dolgomat. És nagyon hiányzik, hogy alig találkozunk. Ünnepek alatt is anyunak kellett segíteni, a hétköznapokról ne is beszéljünk. Ha meg nem tanul vagy dolgozik és nincs is anyunál, akkor pedig alszik. Amit nem is csodálok.
2013. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
54%
Nem segít szívesen, csak nem mer ellentmondani. Nem ugyanaz.
2013. jan. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
22%
13, neked milyen a párkapcsolatod?
2013. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Hasonló cipőben vagyok én is, csak az én páromat anyagilag használják ki! Több testvére otthon lakott, párom külföldön melózik, és az anyuka sír hogy nincs fára pénz nincs erre meg nincs arra, párom mindig megszánta.De mivel engem nem tudnak orromnál fogva vezetni közbe léptem hogy elég volt, a párom nem a lottón nyerte a pénzt, és nélkülöznünk kell nekünk egymást, ő is azért ment ki hogy nekünk legyen és nem az hogy anyuka, testvérek nagynénik unokatestvérek kéregessenek.Szerencsére párom is észbe kapott.Elnézést az offért, azt tudod tenni hogy megbeszéled vele, de gondolom beszéltél már csak süket fülekre találtál. Ha kell mond el ezerszer és majd csak rákapcsol a párod, hogy neked van igazad és jót akarsz! Sok sikert!!
2013. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
78%
Na megjött a sok fiùs anyuka :D èn se kultivàlnàm, ha ràngatnàk. Sok fiùs anya nem tudja elfogadni, hogy a gyerek felnőtt, külön hàztartàsban èl, ezèrt jön mindig valami, ami miatt haza lehet ràngatni. Biztos vagyok abban, hogy ha anyuka megkèrnè a màsik fiàt, hogy segìtsen, nyilvàn megtennè. De neeem, az kell, aki tàvol van, ès mivel anyuci kicsi fia, aki ugrik, persze hogy kihasznàlja! Szìvből örülök, hogy lànyos anyòs vagyok :)
2013. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
70%
Nem lehet kihasználni a párodat, ha nem hagyja. Minden rajta áll. Szerintem is túlzás, amit csinál. Nem tud leválni otthonról.
2013. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!