Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy éljem túl azt, hogy...

Hogy éljem túl azt, hogy megcsalt az élettársam?

Figyelt kérdés
12 éve vagyunk együtt. Van egy 6,5 éves lányunk és egy 2,5 éves fiúnk. 4 éve voltunk együtt, amikor megcsalt egy nála 13 évvel idősebb férfival, de csak most mondta el. Akkor még nem voltak gyerekek és nem volt ház sem. Együtt kell maradnunk már csak a gyerekek miatt is, de nagyon nehéz. Van, amikor minden jól megy, de amikor rámjön ez a rossz érzés, hogy átvert az, akit a legjobban szerettem, akkor iszonyatosan rossz. Akkor úgy érzem, hogy el kellene küldenem, de tudom, hogy megbánnám, mert egyébként ő egy nagyon jó ember. Tudom, hogy én is hülye voltam, mert sokszor hazudtam neki és nem mutattam ki, azt, hogy szeretem, de én sosem csaltam meg így. Igaz 2004-ben nekem is elcsattan 2 lánynál egy-egy csók, de nem tettem velük semmi komolyat. Még szűz volt, amikor összejöttünk és nekem ez nagyon fontos volt. Azért sem akarom, hogy elmenjen, mert nem tudnám más férfival látni. Csak azt nem tudom, hogy mivel enyhíthetném egy kicsit a fájdalmamat. Ő megtesz értem most mindent, de még így is sokszor elkap ez a rossz érzés és olyankor még aludni sem tudok éjjel. Gondoltam, hogy én is megcsalom, de az nem lenne jobb. 2004. körül lett volna több lehetőségem is és már bánom, hogy akkor nem tettem meg valakivel. Meg már itt vannak a gyerekek is. Így már nem lehet játszani.
2013. febr. 5. 15:26
1 2 3 4 5 6
 41/53 Syrakusa ***** válasza:

Ismerős téma.........sztem itt a legocsmányabb egy kapcsolatban(legyen bárminemű) a hazugság........Nem kis idő telt el azóta,és ha tisztelted vagy tiszteled a párod már régen elmondtad volna,közvetlen az eset után......


Olyan mint mentség,mert,hogy nem foglalkozott Veled,nem mutatta ki nem igazolja a tetted.Miért nem ejtetted?!


Igaz nem közvetlenül(legalábbis a leírásból nem derül ki,hogy közvetlenül lett volna rá példa)de a megcsalástól az elmondásig folyamatosan hazudtál......


Megértem,hogy le akarja zárni Veled(ha hasonló az értékrendje mint az enyém akkor nem is a megcsalás végett hanem a "hazugság" miatt)Úgy érzi elárultad,és ebből akad,hogy megkérdőjelezi a gyermekek "származását"**** bocsi nem tudtam Magam kifejezni.......

Ismerős a sztori,de itt Én voltam a "vétlen"....ha gondolod írj privit ha van kérdésed avgy beszélni akarsz Róla,itt nem akarok sztorizni..........


26/F

2013. febr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak! Jól írtad...fáj neki maga a megcsalás is, de az bántja a legeslegjobban, hogy eddig többször a szemébe hazudtam, mert már többször kérdezte, hogy voltam-e mással és én mindig tagadtam. Már nem bízik bennem, ha ma szétmegyünk, akkor főleg ezért.
2013. febr. 6. 09:55
 43/53 Syrakusa ***** válasza:

Átéltem......tudom/vagyis sejtem/mi zajlik benne........kisértetien hasonlít a sztorid az enyémre......

És tényleg,mivel magyarázod ,hogy miért nem mondtad el időben?

2013. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak azért nem mondtam el idáig, mert iszonyatosan féltem, hogy mit fog csinálni.
2013. febr. 6. 12:03
 45/53 anonim ***** válasza:

Én még mindig azt nem értem, hogy miért mondtad el?! Mert ha nem mondtad el akkor, és később jól működik a kapcsolat, akkor miért kellett elrontani azzal, hogy kitálaltál?

Bár azt sem értem, hogy hogy voltál képes ennyi éven keresztül elviselni ezt a folytonos bizalmatlanságot.

Én 1 évig sem bírtam volna, hogyha valaki folyton azzal jön, hogy de biztos megcsalom, vagy legalábbis folyton kérdezgeti. Mivel ezt csinálja, ezért feltételezem előfordult többször, hogy "nem is értem miért vagy velem", "nem vagyok elég jó neked, biztos meg fogsz csalni", bla bla. Nekem volt már ilyen kapcsolatom és brr. Ráadásul én nem voltam szűz, a srác se, de ő ennek ellenére utálta annak a gondolatát, hogy előtte már más is hozzám ért. Hát könyörgöm akkor keressen magának mást... Jó persze értem, azért ez a része itt nem teljesen ugyanaz, de akkor is ha valaki ennyire betegesen féltékeny, és ennyire kevés önbizalma van, akkor én at nem bírtam volna.


De a kérdés ami foglalkoztat továbbra is:Miért mondtad el neki?

2013. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 Syrakusa ***** válasza:

Miért mondta el?

Itt nem az a kérdés!Miért most mondta el,itt az volt a kérdés,vagy,hogy miért csinálta?!

Én a pasit sem védem,mert Ő is hibázott ez tény,de tényleg itt a sok jóember írkálja,hogy a csók is megcsalás.....

Szó - szó,de azért az mégsem egyenrangú azzal,hogy k...lek is vkivel......

Igazából Én is otthagynám a kérdezőt.....és nem azért amit tett,hanem azért ,mert nem ismerte el akkor közvetlen utána,hogy hibázott........

Nálam ebben a kérdéseben nem volt hazugság,másnap beismerte....kivertem a balhét de meg tudtam akkor bocsátani......Az más kérdés,hogy a bizalom java része elveszett,de sztem egy ilyen szitunál semmis az a fogalom a pasi részéről,hogy bizalom és így sztem kevés ember aki folytatni tudná/akarom mondani marha/,mert ez nem egy megbotlás,hiba ami hirtelen megtörténik a pillanat hevében stb.....hanem folyamatos hazugságban éltek!

2013. febr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

Syrakusa, nagy ívből leszarom, hogy te mit gondolsz! NEm téged kérdeztelek, meg ne a te véleményedre vagyok kíváncsi, illetve ne javíts ki, hogy mi a kérdés. Köszi!


Az én kérdésem továbbra is az kérdező, hogy milyen indíttatásból mondtad el most? Komolyan kíváncsi vagyok, és nem háborogni akarok, hanem egyszerűen csak nem értem, mert én biztosan nem így tettem volna.

Vagy elmondtam volna akkor(bár ha nagyon szánom bánom, és úgy döntök nekem a barátom kell, akkor valószínű nem mondom el), vagy pedig hallgatok örökre és az én büntetésem, hogy megküzdök a saját lelkiismeretemmel. Ha minden jól működik, akkor miért hárítanám át másra a bánatot?! Amiről nem tud az ember, az nem is fáj.

ehát ezért nem értem, hogyha nem mondtad el neki akkor, miért tetted meg most?


Syrakusa, rád pedig nem vagyok kíváncsi, megköszönném ha nem reagálnám erre a kommentemre. :)

2013. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 Syrakusa ***** válasza:

Akkor ne ilyen hangnemben címezd Nekem a kérdést Te büd.s paraszt!Anyukáddal otthon beszélj így.......gyökér!!!!

Ha nem tudsz normális hangnemben írni ne menj emberek közé......barom!

2013. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 Syrakusa ***** válasza:
***Akarom mondani, nem a kérdést,hanem a megjegyzést.....
2013. febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
És még én beszélek csúnya hangnemben. ;) Kár fortyogni emiatt, pusztán nem rád voltam kíváncsi, hanem a kérdezőre.
2013. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!