Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konyharuhával ablakot takaríta...

Konyharuhával ablakot takarítani. B*nkó vagyok hogy rá szóltam?

Figyelt kérdés
Tudom hülyeség, de az ilyeneket nem bírom szó nélkül hagyni. A nagymamám velünk lakik. Mivel most hideg van, bepárásodott az ablak. Erre látom hogy azzal a konyharuhával törölgeti, ami jelenleg használatban van a konyhában. Egy fehérrel. Szóvá tettem, hogy mama ne konyharuhával már, ott vannak rongyok. És megsértődött. De tényleg csak ennyit mondtam. Azt mondja mennyire tudom az illemet...
2013. febr. 3. 09:23
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
most már utolsó előtti
2013. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem jogos a nagyi sértődése. Te nem tudhattad, hogy ő erre ennyire érzékeny, véletlenül belenyúltál, így jártál. Nem te vagy a hibás. Béküljetek ki valahogy, és kész.


Viszont - mivel te vagy a fiatalabb - neked kell tanulni az esetből. Legközelebb sokkal óvatosabban fogalmazz! Itt adtak jó ötleteket. Ha másodszor, ugyanígy megsérted, holott eszedbe juthatott volna, hogy hogyan lehet elkerülni, abban már te leszel a hibás.

2013. febr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
80%
Jó ez igaz, hogy vagy valakinél és rádszól, szarul eshet, meg szégyen érzet is keveredik ilyenkor, tényleg nem mindegy a hangnem, csak ez gondolom hírtelen jött ki így
2013. febr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki nagyon jól tudja, hogy a nagyi, vagy éppen a szülei mennyire érzékenyek. De akár érzékeny, akár nem, akár idősebb nálad, akár fiatalabb, ha nem tudja, hogy ti mit mivel szoktatok, akkor ne csodálkozz, hogy úgy csinálja, ahogyan ő azt otthon megszokta.


Csak a másik ember iránti tisztelet, (akár fiatal, akár nem) kérdése, hogy kihez milyen hangnemben szólunk.

2013. febr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
17%
Na jó, de ha másnál vagy akkor megkérded, hogy mivel szokták, nem pedig odanyúlsz és elkezded törölni. Most ez olyan érted... hogy ha másnál vagy, lehetsz száz évvel is idősebb, akkor is másnál vagy. Szerintem a konyharuha meg meleg fazék megfogásra, főzéskor esetleg beletorölni valamit, vagy ilyesmire használatos, nem pedig valszeg bacilusokkal teli párát törölni vele. Ez is isgaz.
2013. febr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
61%
Persze! Meg az is igaz, hogy ne hagyjuk már, hogy a nagyi egyedül talpaljon, kulizzon a konyhában, ha te, kedves kérdező szintén ott vagy vele, teszed a dolgod, akkor talán majd te fogsz hozzá az ablakot letörölni, és nem kell még a nagyinak azzal is törődnie.
2013. febr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
47%
De mi a bánatnak kell azt letakarítani róla? ha főzöl lecsapódik újra úgyis. Ezt nem vágom.
2013. febr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy másnál? Milyen családjaitok vannak?

A nagymama velük lakik, nem másnál van ,gondolom nem 1 hete van ott, szóval otthon van, ahol logikus hogy be akar segíteni úgy ahogy ő 60-70-80 évig tette azt , ez automatikus mozdulat és mivel életben van ő is, biztos nem kaptak mérgezést a konyharuhával való páratörléstől. DE! ha ez mégis akkora probléma egyszerűen orvosolható rendes hangnemmel és normális hozzáállással. Tudjuk a tinik milyen hirtelen tudnak odaszólni és mivel a nagymama régi korú ilyen gondolom valószínű nem fordult elő az ő idejükben.

2013. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
71%
Megmondanád mi a fene baja lett a konyharuhának ettől? :) megérte megsérteni a konyharuha miatt az öreget?
2013. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
43%
Kimondta, hogy a konyharuha anyagának lett baja? hm? hanem ami rákerül és utáána amire használod utána arra kerül rá. Ezt mért olyan nehéz átgondolni?
2013. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!