Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konyharuhával ablakot takaríta...

Konyharuhával ablakot takarítani. B*nkó vagyok hogy rá szóltam?

Figyelt kérdés
Tudom hülyeség, de az ilyeneket nem bírom szó nélkül hagyni. A nagymamám velünk lakik. Mivel most hideg van, bepárásodott az ablak. Erre látom hogy azzal a konyharuhával törölgeti, ami jelenleg használatban van a konyhában. Egy fehérrel. Szóvá tettem, hogy mama ne konyharuhával már, ott vannak rongyok. És megsértődött. De tényleg csak ennyit mondtam. Azt mondja mennyire tudom az illemet...
2013. febr. 3. 09:23
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Tudom örüljek hogy még ennyire jól van, meg ilyesmi, de nálam ez már nem fér bele. Mert az nem arra való..
2013. febr. 3. 09:24
 2/43 anonim ***** válasza:
27%
szerintem nem vagy bunko de az öregek ahogy kezdenek meghülyülni mindent bemagyaráznak.
2013. febr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
58%

Néha jobb lenne ha megtanulnál időben bölcsen hallgatni.

Mennyiből állt volna miután végzett, gyorsan szennyesbe tenni, és cserélni egy tiszta ruhára-mint itt dohogni..őt megsérteni..

2013. febr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
29%

Jogos valamilyen szinten. Volt barátnőm ismerőse meg a szennyessel együtt mosta, a bugyikkal együtt.

Meg amit nem szeretek keresztanyám ha bármit főz, ugye sokszor meg kell kavargatni a fakanállal, mindig lenyalja. és nekem ez olyan undorító. szeretem amúgy őt, de ez hülye szokás nagyon.

2013. febr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
91%
Idősebb korban hajlamosak koloncnak érezni magukat az emberek a család nyakán. Ne tegyél rá erre az érzésre azzal,hogy ilyen piszlicsáré dolgokba belekötsz. Örülj,hogy még le tudja törölni a párát az ablakról. Az meg különösen érthetetlen számomra,hogy a pára letörlése miféle helyrehozhatatlan kárt tett a konyharuhában?
2013. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
50%

Ha a mama rugalmas, friss, tanulékony, akkor megpróbál alkalmazkodni. De rettenetes nehéz a megszokott cselekvéseket elhagyni. Mondta valaki egyszer, hogy meglátták, a mama azzal a törölközővel törölgette a nunáját, amivel ők a kezüket. Az sem volt semmi.Én sem ettem-ittam vendégségben, ahol kéthavi zsír volt a poháron, tányéron, mert a mosogatási technika tragikus volt.

Tapintat kellene, de én is örök harcban álltam a mamámmal. Talán a fiatal a hangnemen változtathat.De ha a mama magát tökéletesnek érzi, ott nehéz alkalmazkodni egymáshoz.

2013. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak hangnem kérdése. Mennyivel jobban lagzik az, hogy "figyu mama, mi nem a konyharuhával szoktuk ezt csinálni, hanem vannak erre külön rongyok, tök jó , hogy segítesz, megmutatom, hogy legközelebb hol találod őket, ha ilyen van."

Egyébként nem szégyen szólni, hogy nem okés, amit csinál, nagyanyám pl. nekiállt szidollal ablakot pucolni (az a fémek tisztítására való, és minden ablak átláthatatlan lett tőle), és ezzel megcsinálta a fél napos munkát másnak, mert minden újra kellett pucolni, s a vegyszeres, rászáradt szutymót sokkal nehezebb szépen lemosni, mint a sima koszt.

2013. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
32%
Nah de lehet, ők a párát nem is takarítják amúgy sem akkor mit mutogasson. És a felnőttek, nem szeretnek sokszor újjat tanulni, inkább megsértődnek, ha rájuk szólnak, ez az igazság. mert ő az idősebb és kioktatja a fiatal. ez egoizmus is amúgy, ez létező dolog. De vannak ilyenek. Van akinek ez semmiség, de van akinek nem. Nemtom mert valaki kézzel törli, attól hagy szóljon már a másikra, hogy náluk papírral szokás.....
2013. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
55%
Igen,lehet hogy elvileg igazad van,de a 3-al értek egyet! Néha tudni kell hallgatni!
2013. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó, nem érted, hogy nem a szólásról van szó hanem a hangnemről és a modorról?

Talán te is besértődnél, sőt biztos, mivel nő vagy, ha rád szólnak, hogy hé, nem azzal kéne....tuti nem azzal lenne a bajod , hogy szóltak, hanem ahogy szóltak.

Ez a " ne konyharuhával MÁR" ez eleve bunkó szólás , mert ugye ez amúgy is akkora élet tragédia, hogy rendesen már nem is lehet megemlíteni...

2013. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!