Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megyek el takarítani,...

Nem megyek el takarítani, mert nem ez a szakmám! Vélemény?

Figyelt kérdés

Párom anyja mondta ezt,amikor egy takarítói álláshirdetést mutattunk neki.

Sajnos ahol most dolgozik se bejelentve nincs, se fix fizetése. Anyagilag mi segítünk nekik nagyon sokat.

Böngészem neki az álláshirdetéseket is,segítek neki másik munkahelyet találni. Csak sajnos neki egyik se felel meg. Utána se jár, de már egyből a kifogásokat mondja, hogy miért nem lenne jó neki az a munkahely.


Nagyon sokszor mondtuk neki, hogy ez így nem lesz jó, mert nem lesznek meg az évei a nyugdíjhoz, és orvoshoz sem tud menni, mert TB-t sem fizeti évek óta.



Nagyon jól tudom, hogy nehéz a mai világban munkát találni, főleg 50 évesen. Ezért is segítünk nekik anyagilag (pedig mi is keveset keresünk 70-80 ezret).

Csak mit csináljak, ha minden munkára azt mondja, hogy oda nem megy,ide nem megy.Ő nem fog takarítani, amikor nem ez a szakmája.


Ti mit tennétek a helyünkben? Amikor próbálunk vele beszélni, akkor egyből támadásnak veszi, meg se hallgat minket. Egyből kitalálja, hogy tőlünk enni se tud.Ha evés után mondjuk neki: Tőletek még meg se lehet emészteni a kaját.

Ha pihen, akkor mondjuk neki: Tőletek játszani se lehet a gépen...stb Magyarul neki semmikor sem jó, sohasem lehet vele leülni beszélgetni.


Így sajnos a párommal nem haladunk egyről a kettőre, mert nem tudunk semmit félretenni.


2012. febr. 17. 14:58
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%

egyedül lakik vagy veletek?

milyen végzettsége van?


sajnos ráerőltetni nem fogod tudni

2012. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég gyakori kifogás, hidd el! Pedig ha valaki rá van kényszerülve, akkor kénytelen lenne elmenni akár takarítani is. Én elmennék, ha nem lenne más.
2012. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Eladó a szakmája.Kis boltba dolgozik, ahova szinte inni járnak be a vevők,akik hitelre isznak, ezért sincs normális jövedelme.
2012. febr. 17. 15:04
 4/57 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell neki segíteni és akkor rákényszerül hogy elmenjen dolgozni.
2012. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám neki, hogy emelje fel a s.egét, mert ti nem tudjátok tartani, ti is munkából éltek. Nekem van takarítói szakmám is és közmunkán raktak be suliba takarítani, tehát annyit kaptam mint akinek meg sincs a szakmája, nem kaptam meg a szakmai minimál bért, mert közhasznú munka címen vettek fel, de még is muszály volt elvállalni, mert pénzből él az ember, nem abból, hogy otthon mereszti a s.egét.
2012. febr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

Sajnos én se a szakmámban dolgozom, de muszáj vagyok.


Egyébként tudom, hogy nem tudom ráerőltetni, nem is az a szándékom.Inkább segíteni akarok,hogy talpra tudjanak állni a férjével.

2012. febr. 17. 15:06
 7/57 anonim ***** válasza:
100%
Na de így csak lehúznak titeket is, amellett hogy ők sem állnak lábra!
2012. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
100%
Üzenem neki, hogy én pedig közgazdász diplomával, másodállásban takarítok családoknál. Finnyázhatnék, csak akkor nem élnék meg. (így se :D )
2012. febr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
100%

Bárhogy is szeretnéd te megoldani ezt a helyzetet, nem fogod tudni, mert egy felnőtt embert, ráadásul egy középkorú embert nem lehet az akarata ellen elrángatni egy másik munkahelyre.

Ezt neki kell akarnia.

2012. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

Tuncyy igazad van.Én is azt mondtam, hogy nem szégyen az, ha valaki takarít. Nem itthon van egyébként, dolgozik, de leírtam, hogy szinte ingyen. Minden délelőttje szabad, tudna munkát nézni, sőt bekarikáztam neki a takarítói munka telefonszámát is, hogy érdeklődjön. Mondom az nem kerül semmibe, csak kérdezze meg mennyit kell dolgozni, be van-e jelentve stb.

Erre mondta, hogy ő nem megy takarítani, mert mindig eladóként dolgozott.

Mindig azt mondja, hogy azért nem hagyja ott a mostanit, mert nincs másik munka.Amikor meg adom neki a hirdetéseket, akkor elsummákolja.

2012. febr. 17. 15:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!