Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megyek el takarítani,...

Nem megyek el takarítani, mert nem ez a szakmám! Vélemény?

Figyelt kérdés

Párom anyja mondta ezt,amikor egy takarítói álláshirdetést mutattunk neki.

Sajnos ahol most dolgozik se bejelentve nincs, se fix fizetése. Anyagilag mi segítünk nekik nagyon sokat.

Böngészem neki az álláshirdetéseket is,segítek neki másik munkahelyet találni. Csak sajnos neki egyik se felel meg. Utána se jár, de már egyből a kifogásokat mondja, hogy miért nem lenne jó neki az a munkahely.


Nagyon sokszor mondtuk neki, hogy ez így nem lesz jó, mert nem lesznek meg az évei a nyugdíjhoz, és orvoshoz sem tud menni, mert TB-t sem fizeti évek óta.



Nagyon jól tudom, hogy nehéz a mai világban munkát találni, főleg 50 évesen. Ezért is segítünk nekik anyagilag (pedig mi is keveset keresünk 70-80 ezret).

Csak mit csináljak, ha minden munkára azt mondja, hogy oda nem megy,ide nem megy.Ő nem fog takarítani, amikor nem ez a szakmája.


Ti mit tennétek a helyünkben? Amikor próbálunk vele beszélni, akkor egyből támadásnak veszi, meg se hallgat minket. Egyből kitalálja, hogy tőlünk enni se tud.Ha evés után mondjuk neki: Tőletek még meg se lehet emészteni a kaját.

Ha pihen, akkor mondjuk neki: Tőletek játszani se lehet a gépen...stb Magyarul neki semmikor sem jó, sohasem lehet vele leülni beszélgetni.


Így sajnos a párommal nem haladunk egyről a kettőre, mert nem tudunk semmit félretenni.


2012. febr. 17. 14:58
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%
A takarítás nem szakma de nem is szégyen. Úgy látszik ő semmit nem akar csinálni és ezért nem is akar meghallgatni benneteket. Lehet, hogy ő most jól el van ezen a munkahelynek nevezett valamin, nem is érdekli a pénz addig, amíg van mellette valaki. Talán kényszerhelyzetbe kellene hozni, akkor észbe kapna.
2012. febr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%
Neked és párodnak most olyan az anyósod, mint az országnak a cigányok. Na de mindegy ez lényegtelen. Sztem küld csak el gyárba, ha nem megy akkor ne kapjon tőletek pénzt. 50éves létére, hogy lehet annyi esze, hogy belétek kapaszkodik? De ha ti ezt tűritek akkor ez lesz mindig. Ne kapjon pénzt és majd észbekap mikor már a küszöböt rágja mert nincs mit enni.
2012. febr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
0%

21 és 22 nem értem miért írtok ilyeneket.


Ti mivel foglalkoztok, és menniyt tesztek le az asztalra és milyen végezttséggel, hány évvela hátatok mögött?


Ítélkezni a legkönnyebb!

2012. febr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
12%
Hiába is pontozol le, amit írok így van, ha nem hiszed kérdezz meg néhány takarítót, vagy anyósoddal korabeli embert.
2012. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:

19-es! Én nem háborgok, csak azt akarom mindenkinek jó legyen. Azt hiszem valamit félreértesz.


1. Hidd el, tervbe van, hogy a párommal mi továbbképezzük magunkat, s előre akarunk lépni. DE! Nem tudunk egy forintot sem félretenni a közös jövőnkhöz, mert a félretett pénzt mind az anyukájáékra költjük. Magyarul sose tudunk így lakást venni, családot alapítani.

2. 50 évesen azért még nem annyira öreg, hogy mártírkodni kellene. Hidd el, ahol én dolgozok, nagyon sok vele egykorú dolgozik, van, akinek mindkét lába be van dagadva, de jön dolgozni, mert meg akar élni.

Akkor hogy van ez?

2012. febr. 17. 15:40
 26/57 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás: költözzetek az ország túlsó csücskére vagy akár külföldre, aztán maguknak kell megoldani, hogy végre ne lézengjenek, hanem dolgozzanak. Amúgy 50 évesen már nem-igen fogják sehova felvenni, tényleg, max takarítani. azért az idő is elszállt. Örülhet, ha lenne hol takarítani.
2012. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

Olvasd már el, amit írok! Nem egy vele egykorú embert ismerek, sőt idősebbet, aki gyárba dolgozik, hogy fenntartsa magát.

Unokatesóm anyósa is vele egykorú, s elment műszakba dolgozni, hogy a fiáék boldoguljanak.

2012. febr. 17. 15:42
 28/57 A kérdező kommentje:

Egyébként igen, mi vagyunk a rosszak, mert több százezret kifizettünk nekik, hogy ne lakoltassák ki őket.Nem csak most, évekkel ezelőtt sem fizette be a számlákat.


Értem amit írsz, hogy nehéz elhelyezkedni. Csak amikor látom a példákat, hogy idősen jönnek dolgozni a gyárba, jönnek 12 órát éjszakázni, hogy megéljenek, akkor nem hiszem el, hogy ő megteheti, hogy flancoljon, hogy ő sehova se akar menni, mert majd mi eltartjuk.

2012. febr. 17. 15:45
 29/57 anonim ***** válasza:
7%

25


És te ilyen sorsot kívánsz az anyósodnak?


Azt hiszed rád majd külömb vár?


Én is ismerek olyanokat akik a második infarktus után is vállalják a 36 órás vagyonőrszolgálatot.


És olyanokat is, akiknek már 2 ujját levágták, mert lefagyott.


De tudod Ukrajna mégrosszabb!!



És továbbra sem értelek, nem tudom, nem jön össze valahogy.


Ha így alig éltek meg, és még az anyós is probléma, akkor hogy képzeled majd a családot, vagy a saját lakást?


Milliókról beszéltél!

Gondolom az Anyós segítése nem ennyi összeget igényel.


Tudod a bank kegyetlen! És a legtöbbször a törvény is!


Tiszteld a családod amíg még van!


Rengetegen továbbképzik magukat, és ugyanúgy nincsenek megfizetve lásd orvosok, közalkalmazottak stb.

2012. febr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenni maga után fizetni a tb-t 6300 ft körül van havonta hogy legalább az orvosi ellátás ingyenes legyen neki.

Én megértem hogy nem akar takarítani (én is takarítottam főiskola alatt)

de ha nincs bejelentett munkaviszonya nem kap majd nyugdíjat sem én nem hiszem hogy nincs olyan eladói munka ahol bejelentenék legalább minimál bérrel.

2012. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!