Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megyek el takarítani,...

Nem megyek el takarítani, mert nem ez a szakmám! Vélemény?

Figyelt kérdés

Párom anyja mondta ezt,amikor egy takarítói álláshirdetést mutattunk neki.

Sajnos ahol most dolgozik se bejelentve nincs, se fix fizetése. Anyagilag mi segítünk nekik nagyon sokat.

Böngészem neki az álláshirdetéseket is,segítek neki másik munkahelyet találni. Csak sajnos neki egyik se felel meg. Utána se jár, de már egyből a kifogásokat mondja, hogy miért nem lenne jó neki az a munkahely.


Nagyon sokszor mondtuk neki, hogy ez így nem lesz jó, mert nem lesznek meg az évei a nyugdíjhoz, és orvoshoz sem tud menni, mert TB-t sem fizeti évek óta.



Nagyon jól tudom, hogy nehéz a mai világban munkát találni, főleg 50 évesen. Ezért is segítünk nekik anyagilag (pedig mi is keveset keresünk 70-80 ezret).

Csak mit csináljak, ha minden munkára azt mondja, hogy oda nem megy,ide nem megy.Ő nem fog takarítani, amikor nem ez a szakmája.


Ti mit tennétek a helyünkben? Amikor próbálunk vele beszélni, akkor egyből támadásnak veszi, meg se hallgat minket. Egyből kitalálja, hogy tőlünk enni se tud.Ha evés után mondjuk neki: Tőletek még meg se lehet emészteni a kaját.

Ha pihen, akkor mondjuk neki: Tőletek játszani se lehet a gépen...stb Magyarul neki semmikor sem jó, sohasem lehet vele leülni beszélgetni.


Így sajnos a párommal nem haladunk egyről a kettőre, mert nem tudunk semmit félretenni.


2012. febr. 17. 14:58
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
0%

Vagy lásd saját magad és az én példámnat! Uyganannyit keresünk, te diplomával, én meg érettségivel, és mikor melyik szakmámba megyek el melózni a pénz akkor is ugyanaz!


Alkalmazott - beosztott : Netto 80-140 ezerig


Vezető, felelős stb (legalább 5 éves eredményes múlttal) : netto 150-220 ezerig


Felsővezető: (több éves vagy évtizedes áldozatos seggnyalás és eltaposott ember után) 250e-1,5m ig



Ennyi a lehetőség itthon!

2012. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
8%

Ja és bocs kérdező, de még valami ami kicsit felnyithatja a szemed :D



Tom írtad, hogy diplomád van meg minden, de ülj már le egy kicsit matekozni!



Számold ki,


Hány évedbe kerülne és havonta ehhez tisztán mennyit kellene félreraknod a befőttesüvegbe, hogy meg tudj venni egy normálisabb lakást vagy célod elérd.


És ne feledd a bankok kegyetlenek, a törvények szintén!



Befektetés egyéb nem játszik, hisz azzal simán el is bukhatod, ennyi erővel meg vidd a kaszinóba kb ugyanaz az esélyed a sikerre.


Akkor? Hány hónap? Hány nap?


És az életedből még mennyi van hátra ugyanígy kiszámolva?


Akkor mennyit is ér egy óra az életedből?

2012. febr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

Kedves Vitapartnerem!:)


Tisztába vagyok vele mi mennyibe kerül, ezért szeretnék külföldre menni dolgozni. Csak ahhoz is félre kell tennünk egy keveset az elinduláshoz.


Nagyon pesszimista vagy sajnos. Írod mennyi egy saját lakás, család stb... Igen milliók, de amíg miattuk nem tudunk semmit félretenni, addig nem is tudunk előre lépni.


Ahhoz, meg hogy millióim legyenek, először százezrek kellenek. Nem egyből lesz senkinek milliója, hanem összegyűjti rá, gazdálkodik, kimegy külföldre.


Igen, el kell indulni egy úton, de már ahhoz az úthoz is kell félretett pénz.

2012. febr. 17. 15:58
 34/57 A kérdező kommentje:

Másik:


Amiket írsz, hogy infarktus után dolgozik stb. Sajnos nagyon sok ember betegen dolgozik.Szerinted mindenkit eltartanak? Ő nem beteg.

Ez nem életkor függvénye.Lehet valaki 30 évesen is beteges. Szerinted ha nem dolgozna, miből élne meg?

S itt most nem a halálos betegekről beszélek.

2012. febr. 17. 16:02
 35/57 anonim ***** válasza:
17%

33 válaszodra írva


Kár külföldre mennetek...


Én olaszországban dolgoztam egy évet - hazajöttem.


Egyik osztálytársam Németországban dolgozott 6 évet - hazajött, most a lehelpiacon nyomja.


Egy most 35 éves kamionszerelő ismi, 3 évet dolgozott Berlinben 2 évet Torontóban, 2 évet Kaliforniában.

Most otthon lakik az anyjánál.


Másik volt osztálytársnőm biológus, Másfél évet dolgoztak Londonba, azóta eladták a 6. kerületi családi házukat, és leköltöztek vidékre.



Azért sok sikert , hátha majd te nyarat csinálsz!

2012. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
De van ilyen szakma, hogy takarító, nekem van : takarító és takarító gépkezelő. Meg van még két szakmám ezen kívül.
2012. febr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
13%
16. kerületit akartam irni csak lemaradt az egyes.
2012. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
4%

Ha nem dolgozna miből élne meg???


Hajaj :D:D


Én mennyi mindenből "megéltem" már semmi más nem kellett hozzá csak némi alaptőke.


Meg egy jobb időszak amikor az emberek hajlandóak voltak költeni.


Most pl a legnagyobb üzlet ha van szerb haverod vagy kettős állmapolgárságú rokonod és beszélsz egy kicsit szerbül.


Csak annyit írok, hogy "külföldi utas áfavisszaigénylés"

2012. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:

Vitapartnerem!


Én is hallottam negatív példákat külföldi munkával, de annál több pozitívat is. Nem szabad úgy felfogni, hogy nem sikerült x, y, z-nek, akkor nekem se fog.


Értem én, amit írsz.Nem is haragszom érte, csak ha a Te nézeted követném, a jövőnk abból állna, hogy ne vállaljunk gyereket se, hisz ott vannak anyósék, a gyerekre szánt pénzből, őket tartsuk el.

2012. febr. 17. 16:17
 40/57 A kérdező kommentje:

Én mennyi mindenből "megéltem" már semmi más nem kellett hozzá csak némi alaptőke


Látod-látod, csak kell az alaptőke mindenhez, erről beszéltem én is. Csak ha minden alaptőkét nekik adunk, 10 év múlva is itt tartunk, ahol most, hogy azért dolgozunk, hogy egyik hónapról a másikra megéljünk.

2012. febr. 17. 16:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!