Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megyek el takarítani,...

Nem megyek el takarítani, mert nem ez a szakmám! Vélemény?

Figyelt kérdés

Párom anyja mondta ezt,amikor egy takarítói álláshirdetést mutattunk neki.

Sajnos ahol most dolgozik se bejelentve nincs, se fix fizetése. Anyagilag mi segítünk nekik nagyon sokat.

Böngészem neki az álláshirdetéseket is,segítek neki másik munkahelyet találni. Csak sajnos neki egyik se felel meg. Utána se jár, de már egyből a kifogásokat mondja, hogy miért nem lenne jó neki az a munkahely.


Nagyon sokszor mondtuk neki, hogy ez így nem lesz jó, mert nem lesznek meg az évei a nyugdíjhoz, és orvoshoz sem tud menni, mert TB-t sem fizeti évek óta.



Nagyon jól tudom, hogy nehéz a mai világban munkát találni, főleg 50 évesen. Ezért is segítünk nekik anyagilag (pedig mi is keveset keresünk 70-80 ezret).

Csak mit csináljak, ha minden munkára azt mondja, hogy oda nem megy,ide nem megy.Ő nem fog takarítani, amikor nem ez a szakmája.


Ti mit tennétek a helyünkben? Amikor próbálunk vele beszélni, akkor egyből támadásnak veszi, meg se hallgat minket. Egyből kitalálja, hogy tőlünk enni se tud.Ha evés után mondjuk neki: Tőletek még meg se lehet emészteni a kaját.

Ha pihen, akkor mondjuk neki: Tőletek játszani se lehet a gépen...stb Magyarul neki semmikor sem jó, sohasem lehet vele leülni beszélgetni.


Így sajnos a párommal nem haladunk egyről a kettőre, mert nem tudunk semmit félretenni.


2012. febr. 17. 14:58
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
85%

Azért tanult az ember hogy takarító lehessen.

Aki takarító meg csak néz hogy túlképzettek meg diplomások dolgoznak helyettük. :( Ez senkinek se jó. Ez a baj az egész országgal ,senki nem ért ahhoz amit csinál de mindegy erről viccek is vannak.

2012. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

8-as! Akkor kezet foghatunk. :) Nekem is az a végzettségem, s több műszakba dolgozom egy gyárba. Amíg nincs jobb, addig is meg kell élni valamiből. :)


Másik: Elmeséltem neki, hogy unokanővérem anyósa is egy gyárba dolgozik több műszakban 54 éves létére. Amikor Unokatesóm összejött a párjával, megállapodtak, hogy különköltöznek, egyik szülőhöz sem fognak. A párja anyja elfogadta, nem tartotta vissza őket, pedig egyedül él, egyedül fizeti a rezsit, s igen elment dolgozni több műszakba.

A párom anyja erre azt mondta: Ő nem megy oda az biztos, nem fog éjszakázni, inkább kiugrik az ablakon.

2012. febr. 17. 15:15
 13/57 anonim ***** válasza:
95%
A válasz egyszerű, csak gondoljatok bele: minek dolgozzon, ha eltartja más? Anyám is ilyen.
2012. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
13%

A takarítók 95% a szntén nincs bejelentve, és megfizetve sincs.


Igaza van anyádnak, én se mennék el.


Amit most csinál legalább még működik és eddig bevált.


Nameg kitudja milyen okosságot tud amit nem köt az orrotokra.

És 50 évesen ne is várjátok már el, senkitől se, hogy majd rugalmasan fog ide oda pattogni! Én még csak 30 vagyok, de ha tehetném már én is beleszarnék!


Nem viccelek eddig 18 melóhelyem volt és sehol sem voltam rendesen megfizetve, fekete munkával, meg seftelgetéssel sokkal többet kerestem eddig mindíg mint bármiylen munkahelyen. Ha valaki nincs megfizetve, és mégis ottmarad ahol van akkor annak két oka lehet, vagy már belefáradt az ugrálásba, vagy tud valami okosságot!

2012. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
13%

Ja és hozzátenném, hogy érettségivel technikusi bizonyítvánnyal, angoltudással meg 2 másik OKJ végzettséggel.


Előző voltam

2012. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként álljatok a sarkatokra, nem kötelességetek eltartani egy munkakerülő, viszont munkaképes embert, még akkor sem, ha az a párod anyja. Ha velem így viselkedne az anyósom, biztosan otthagynám faképnél, aztán keressen másik balekot. Embereljétek meg magatokat, különben ez a nő teljesen tönkretesz titeket.
2012. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:

14-es: Igen amit eddig csinált az bevált! A párom fizeti nekik a rezsit, minden félretett pénzét arra költötte, hogy az anyjáék elmaradt rezsijét tisztázza ki.


Igazad van, jól teszi az anyja, hogy kihasznál minket. Végülis mi vagyunk a hülyék.

2012. febr. 17. 15:20
 18/57 A kérdező kommentje:

14-es! Nekem meg diplomám van, és több műszakban dolgozom minimálbérért. Nem fogok itthon ülni, mert várom, hogy az álom munka megtaláljon.


Még valami: Szerinted mit csinál jól a párom anyja, ha

1. nincs bejelentve

2. 1-ből következtetve nem tud orvoshoz menni, mert nincs fizetve a TB

3.Nincs fix fizetése se, néha-néha kivesz 1-2 ezret.

2012. febr. 17. 15:22
 19/57 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező!


Ne háborogj hanem csak próbáld átgondolni, hogy mennyire fizetnek meg majd egy 50 éves nem agyoniskolázott embert, amikor a legtöbbet már fel sem veszik 45 után!


Bizonyos kor után már nem kellesz! Akármit is tudsz!


Azért nem kellesz, mert már van tapasztalatod, nem tudnak átverni a munkáltatók, és a halálba hajszolni, bocs ők motiválásnak hívják!

Ami közel sem arányos a fizetésemelésükkel!


Ne bsztassatok egy 50 éves embert, örüljetek, hogy még él!


Ha ennyire okosak vagytok, lehet bizonyítani!


Tegyetek szert nagyobb fizetésre tessék!


Neki sem sikerült, nekem se, és nektek se fog, mert ez az ország nem úgy van kitalálva, hogy a munkásosztály meggazdagodjon!


Úgy van kitalálva, hogy urak, és szolgák.

2012. febr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
8%

Na, de látod kérdező ezt magyarázom, neked diplomád van, nekem nincs aztán kb ugyanannyit keresünk.


És anyósodnak sem fognak többet fizetni akármit is csinál.


Ha fejen áll akkor se. Hidd el semmin nem segít majd, ha munkát vált.

2012. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!