Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen a férjem?

Hogy lehet ilyen a férjem?

Figyelt kérdés

14 éve vagyunk együtt,van egy fiunk,akit sajnos én erőltettem,hogy legyen.A férjem állítólag szereti,de most a legnagyobb baja,hogy sikítozva ugrabugrál este,mikor ő hazajön.Mert ő fáradt.Szerinte én nem vagyok képes megnevelni.Mikor mondom neki,hogy talán neki is kellene,felkapja a vizet.Tegnap kínomban már azt mondtam neki,hogy megtanítom a gyereket,hogy békén hagyja.NEm az volt a reakció,hogy nem úgy gondoltam,hanem hogy úgysem tudod.Pedig a gyerek csüng rajta,apa gyere,apa csináljuk,ő meg lepattintja.

A másik:másfél éve vagyok munka nélkül.Mikor találok végre valamit,mindenben talál kifogást,miért nem nekem való.most behívtak egy vezetői állásinterjúra.Semmit nem tudunk a munkáról munkaidő és pénz szempontjából.Annyi baj van vele,hogy utaznom kellene és neki kellene hozni-vinni a gyereket bölcsibe.Közölte,hogy oldjam meg,mert ő nem hajlandó elvinni-elhozni.Ott megy el a bölcsi előtt,nem kötött a munkaideje.

Mikor kitalálok valamit,az nem nekem való,úgysem tudod megcsinálni,nem vagy képes rá,minek mondjam.Mindenben be akar szabályozni:minek beszélek annyit anyámmal és az egyetlen barátnőmmel,minek netezek annyit.Szerinte állandóan dolgoznom kellene,keljek reggel hajnalban főzni.De ő annyit nem tesz meg,mikor sír a fiam bemenjen hozzá.Bár igaz,odáig már eljutottunk,hogy vele nem is akar menni aludni és este nem ad neki jóéjt puszit.

És nem ilyen volt,teljesen megváltozott


2013. febr. 2. 07:01
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

azt én is mondtam neki,hogy tartson ki,pár év és nem lesz rá szüksége a fiunknak.

egyébként ha úgy tartja hangulata,akkor egy negyed órát foglalkozik vele.de már megmondta korábban,hogy ő nem tud leülni és tologatni a kisvonatot órákig.pedig eddig ment a hitegetés,hogy most még kisbaba,mit játsszak vele,majd ha nagyobb lesz.most már nagyobb,most meg nincs kedve hozzá.

tegnap is azt mondta,te akartad a játékot,játssz akkor te vele.én mondtam,vegyünk inkább kiskutyát.

2013. febr. 2. 11:29
 32/41 A kérdező kommentje:

igen,jó lenne,ha hagyhatnám,csak ő este 7-8 között ér haza,mert annyira nem siet hozzánk haza.nyáron még később.akkor pedig már nincs arra idő,hogy még egy kicsit várjunk.

mikor egyszer megkértem,hogy fürdessem meg a csemetét,addig gyorsan elmosogatok,annyi volt a válasza,majd ha elaludt a gyerek,utána elmosogatsz.mindezt úgy,hogy ő feküdt a tv előtt.ezek után nem fogom még egyszer megkérni.

mindig az a válasz,hogy anyám is meg tudta csinálni egyedül.csak akkor ő és a huga 13 és 10 évesek voltak,nagyjából önellátók,mikor az öccsük született.az anyja meg ott dolgozott,ahol a kicsi volt bölcsiben.

2013. febr. 2. 11:34
 33/41 anonim ***** válasza:

Hát, így akkor tényleg elég kilátástalan most a helyzet. Így már nem annyira van ötletem, hogy mit csinálj - ez nem az a "kisebb probléma" kategória, amit ilyen interneten keresztüli tanácsadással segíteni lehetne megoldani.


Utólag okoskodni nem akarok, hogy mit rontottál el, mert az úgysem segít a megoldásban, és már te is beláttad, megbántad. Szerintem nem a gyerek a fő ok, a férjed fejében valami alap hiba van, ami most a gyerek miatt megmutatkozott.


Nem tudom, milyenek a lehetőségeid. Mindenképp beszélgess a közeli barátaiddal arról, hogy mi a helyzet nálatok. Egyrészt lesz, aki meghallgasson, ami önmagában is nagy segítség, és ők közelebb vannak, jobban látják, mit lehet tenni. Ha pszichológus ismerősön van, az még jobb :) Semmiképp ne hagyd, hogy a férjed elvágja a baráti kapcsolataidat. Kitartás!

2013. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Egy normális kapcsolatban,a munkában megfáradt férjnek kikapcsolódást kéne jelentenie,mikor végre hazaér a szeretteihez,játszhat a gyerekével,beszélhet a feleségével. Az nem megoldás,hogy hagyják békén mikor hazaér! Egy bölcsődésnek,aki várja az apját és kiugrik a bőréből örömében,ha végre hazajön apa,ezt sose fogod megmagyarázni,hogy hagyja békén apát. (megjegyezném,hogy a gyerekkel történő játék nem nehéz fizikai munka...) És ez nem neveletlenség! Ez a férj,nem örül,hogy ha hazamegy,mert nem kikapcsolódik a családjában,hanem nyűgnek érzi! Ezen nem fog a hagyjuk békén apát téma sem segíteni! Hogy mit tehetsz? Leülsz és beszélsz vele!
2013. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező,beszélj a barátnőiddel,a szüleiddel,rokonaiddal és kérd meg őket, hogy vigyázzanak a gyerekre, ha netán el kell menned egy állásinterjúra!


A férjedet meg vagy kiosztod végre, és esélyt adsz, hogy normális legyen,vagy lehet el kell gondolkozni az elhagyáson.....

2013. febr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy fogadd el,hogy rossz döntést hoztál,mikor ráerőltetted a gyereket,és most próbálj olyan döntést hozni,ami mindenkinek jó lesz.
2013. febr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlen környezetemben van ilyen házaspár. Ott is az asszonyka erőltette a gyerek témát, persze most sír fűnek-fának, hogy a férje nem foglalkozik a gyerekkel, meg már vele sem, és minden az ő nyakába szakadt. Mondjuk itt hozzá kell tenni, hogy iszonyat neveletlen a kis csaj,kész hisztérika! Nem csodálom, hogy apuka nem szeret vele foglalkozni.Többször hozzávágta már a feleségéhez,hogy te akartál gyereket. Igazából nem tudom mi lenne erre a megoldás. De ha van benne egy kis apai érzés, akkor nem csinálja ezt. Ezek szerint tényleg nyűgnek tekinti a gyereket. Viszont hogy veled is miért viselkedik így, azt nektek kellene megbeszélni. Ülj le vele, aztán beszéljétek át őszintén. Lehet nem azt fogod hallani amit szeretnél, de inkább mondja meg őszintén, minthogy ez menjen még évekig, mert arra tényleg rá fogtok menni.
2013. febr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Nagyon okos dolgokat írt a 85%-os válaszadó!Teljesen egyetértek vele.

Nálatok már tényleg több a gond, mint csak a gyerek.

Eleve veled sem kommunikál szívesen, nem akarja, hogy dolgozz, csak otthon légy,hogy neki meglegyen a megszokott kényelem.Jól írta valaki, hogy neki ez így kényelmes, s nem akarja, hogy te önállósodj.Így rá, mármint a férjedre vagy utalva anyagilag.

Én nem tudnám magam elképzelni egy olyan kapcsolatban, ahol korlátozni akarnak ilyen szinten, de mellette még le is tojnak. Nem tudom te látsz-e esélyt arra, hogy megbeszélitek? Mondtad már neki, hogy neked ez már nem működik?Mit szólna, ha választás elé állítanád?


Abban te is hibás voltál, hogy ráerőltetted a gyereket.Ha nem akart 10 év után sem, jobb lett volna különmentek. Viszont a férjed sem értem, hogy a saját gyerekéhez hogy bír így hozzáállni, hogy le se tojja. Akkor mondja meg kerek-perec, hogy magába szeretne élni.Ja, hogy akkor a kényelem megszűnne?

2013. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

30

Nem is érthettem a lényeget, mert nem olvastalak, csak az első pár kommentbe kaptam bele. Sőt, a mostani válaszod sem olvastam, nem vagyok hajlandó belemenni ilyen-olyan vitákba másik válaszolókkal, leírtam a véleményem a kérdezőnek, és pont. Ugyanezt írtam volna valószínűleg akkor is, ha azt a pár sor választ nem olvasom.

2013. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

bakker szinte mintha apamrol irtal volna, ez kesz. minden stimmel. ki volt o is szolgalva mindig, otthon semmit nem csinalt csak fekudt a tv elott, anyam halalra dolgozta magat es sose volt eleg jo. meg a szulinap is stimmel :D szegeny anyam sose volt megbecsulve, most jutott el odaig 50 felett hogy olyan emberrel el aki megbecsuli, apamnak meg uj noje van, akit erdekes modon meg tud becsulni pedig sokkal rosszabb ember mint anyam. kulfoldon dolgozom, 2 ev utan hazamentem latogatni, szabaly szeruen kirakott a hazbol ahol felnottem, merthogy o nem birja nezni hogy reggel 10kor meg alszok. mikor mondtam neki telefonon hogy megyek haza latogatni 2 ev utan, az volt a valasz hogy: igen es neked erre van penzed?

tudnek meg irni 1000 es 1000 hajmereszto dolgot amit eletem soran csinalt, de inkabb csak azt irom hogy MENEKULJ amig lehet, a 2 hitel nem fog teged szeretni, se a haz, nem ezt erdemled, se a kisfiu nem ilyen neveltetest erdemel. maradando nyomot fog benne hagyni igyis ugyis hogy az apja ilyen hozza, de szerintem a legjobb lenne ha nem vele elne hogy ne ezt elje meg minden nap. en is el vagyok rontva mar orokre emiatt, onbizalomhianyos es apakomplexusos vagyok. :)

2013. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!