Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen a férjem?

Hogy lehet ilyen a férjem?

Figyelt kérdés

14 éve vagyunk együtt,van egy fiunk,akit sajnos én erőltettem,hogy legyen.A férjem állítólag szereti,de most a legnagyobb baja,hogy sikítozva ugrabugrál este,mikor ő hazajön.Mert ő fáradt.Szerinte én nem vagyok képes megnevelni.Mikor mondom neki,hogy talán neki is kellene,felkapja a vizet.Tegnap kínomban már azt mondtam neki,hogy megtanítom a gyereket,hogy békén hagyja.NEm az volt a reakció,hogy nem úgy gondoltam,hanem hogy úgysem tudod.Pedig a gyerek csüng rajta,apa gyere,apa csináljuk,ő meg lepattintja.

A másik:másfél éve vagyok munka nélkül.Mikor találok végre valamit,mindenben talál kifogást,miért nem nekem való.most behívtak egy vezetői állásinterjúra.Semmit nem tudunk a munkáról munkaidő és pénz szempontjából.Annyi baj van vele,hogy utaznom kellene és neki kellene hozni-vinni a gyereket bölcsibe.Közölte,hogy oldjam meg,mert ő nem hajlandó elvinni-elhozni.Ott megy el a bölcsi előtt,nem kötött a munkaideje.

Mikor kitalálok valamit,az nem nekem való,úgysem tudod megcsinálni,nem vagy képes rá,minek mondjam.Mindenben be akar szabályozni:minek beszélek annyit anyámmal és az egyetlen barátnőmmel,minek netezek annyit.Szerinte állandóan dolgoznom kellene,keljek reggel hajnalban főzni.De ő annyit nem tesz meg,mikor sír a fiam bemenjen hozzá.Bár igaz,odáig már eljutottunk,hogy vele nem is akar menni aludni és este nem ad neki jóéjt puszit.

És nem ilyen volt,teljesen megváltozott


2013. febr. 2. 07:01
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
23%

Ha a férjed nem akarta akkor mégis mit vársz? 25 éves vagyok nem akarok gyereket,de ha mégis teherbe esnék, és a párom kikönyörögné,hogy ne vetessük el,akkor bizony a gyerek ellátása a ő feladata lenne. Engem a munám jobban érdekel,mint egy gyerek pesztrálása,úgyhogy a gyerek nevelése bizony az ő feladata lenne.

Itt is írta a kérdező,hogy ő akarta, de ezen kívűl semmi előzményt nem tudunk. Lehet, hogy már csak akkor mondta meg a férjének,mikor már nem lehetett elvetetni, vagy megmondta ugyan de hitetgette a férjt,hogy mennyire jó lesz, nem is fogja zavarni stb. Így azért már érthető a másik fél reakciója.

2013. febr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
18%
Ja lemaradt 25L
2013. febr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim válasza:
73%

Szégyellheti magát a férjed. Egy gyerekhez mindig 2 ember kell, viselje ő is a részét! Ha meg ilyen marad, szerintem jobban jársz, ha elválsz tőle. A te és a gyermeked érdekében. Kezdj új életet. Még nem késő!

Sok sikert! :)

2013. febr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
79%
A férjed nem férjnek és nem apának való. Ebbe vagy beletörődsz vagy elválsz és keresel egy jobb nevelőapát a fiadnak, szerintem így jobban járnál. Hiszen most csak cseléd vagy!
2013. febr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
91%

Szia! A munkakeresésre reagálnék /gyerekem még nincs/.

Könnyen lehet, hogy a férjed hozzászokott ahhoz, hogy te mindig otthon vagy, te teremted meg neki a kényelmes kis fészket, neki otthon semmi dolga. És fél attól, hogyha visszamész dolgozni, az ő kis aranyéletének vége! Foglalkoznia kell a gyerekkel, részt kell vennie a házimunkában stb. Ezért ilyen lekezelő veled, mert neki így kényelmes. Főleg hogy még b@sztathat is, ha nem működnek otthon tökéletesen a dolgok:-) /Lásd: ugrál a gyerek... /

Én a helyedben nem foglalkoznék a véleményével, hanem visszamennék dolgozni és igenis megmutatnám neki, hogy eddig hiába tartott csak cselédnek, több van bennem!

Úgy tűnik, kicsit túlságosan is kinyaltad eddig a fenekét, naná, hogy nem tetszik neki, ha változik a rendszer!

2013. febr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
80%

Sajnálom, hogy ilyen a férjed, de nem véletlenül mondják, hogy egy gyerekhez két ember kell, a másik meg, hogy senkitől nem lehet elvárni, hogy gyereket vállaljon, ha nem akar.

Te rontottad el első körben, mert valami olyat akartál, amit a férjed nem. De te addig addig rágtad a fülét, míg belement. Nagyon rossz döntés volt. Be kellett volna akkor látnod, hogy a férjed nem akar gyereket sem akkor, sem később, mert nem tudja elviselni, nem apafajta, így ha te mégis gyerekre vágytál, bizony el kellett volna gondolkoznod, hogy van-e keresnivalód mellette.

A következő kör pedig teljesen az ő felelőssége, az ő hibája. Ha ő nem akart gyereket, akkor ahhoz tartania kellett volna magát és nem belemenni a te unszolásodra. De ha mégis belement, mert belement, nem véletlenül fogant meg a gyereketek, akkor meg nem értem, hogy hogy lehet ilyen szívtelen. Nyilván azért ilyen, mert nem apának való. Nincsenek apai érzései, ami nagyon nagy baj, mert van egy gyereketek és ennek szegény gyereketek issza meg a levét. Az én férjem is sokszor iszonyatosan fáradt, de imádja a kisfiát és ha sokat nem is mindig, de foglalkozik, játszik vele és tudom, hogy az életét is odaadná érte.

Én azt gondolom, hogy neked is és a gyereketeknek is az lesz a legjobb, ha egy olyan környezetben nő fel, ahol szeretik és becsülik őt, hogy a világra jött és törődnek vele. És ez nem a férjed mellett van.

2013. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabadott volna úgy gyereket vállalni, hogy ő nem akarta. Ebből a szempontból tök lényegtelen, hogy 1 vagy 10 éve voltatok-e együtt.


Ülj le a férjeddel beszélni, mert ez tönkre fogja tenni a kisfiadat. Ha nem tud változni a férjed, akkor inkább váljatok el, mielőtt a gyereketek jár rosszul. Azt elég nehezen tudom elképzelni, hogy a gyerek előtt minden jó volt. Ha a férjed ennyire alábecsül, azt nem hiszem, hogy a kicsi előtt ne ilyen lett volna.

2013. febr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
35%

17


"egy fiunk,akit sajnos én erőltettem,hogy legyen."


A kérdező pontosan leírja, hogy a pasi nem akart gyereket, hanem a kérdező volt az aki szó szerint rá eröltette a gyereket a pasira. Szerinted melyik pasi lesz ezek után jó apuka? Mikor ha ránéz a gyerekre más nem jut róla eszébe-mint a kudarc.

2013. febr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
75%
Na ez tipikusan az a párkapcsolat, amibe hiba volt gyereket csinálni, mert csak vele szúrtok ki. Csak gratulálni tudok hozzá mindkettőtöknek! Apukának azért, mert véletlenül sem alkalmas családfőnek, neked pedig azért, mert beleerőltettél egy gyereket ebbe a kapcsolatba!
2013. febr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
58%

# 17: Egy kulturált, normális hangvételű választ láthattunk, köszönjük..

A nő van otthon, akkor csinálja csak a házimunkát és nevelje a gyereket, azért van otthon és arra kap az államtól pénzt. Az más kérdés, hogy nem sokat. Ami nem azt jelenti, hogy ki kell nyalni apuka fenekét, de azért a munka oroszlánrészét illene megcsinálnia.

Valószínűleg itt az a probléma, hogy az apa nem akarta a gyereket, csak azért ment bele, mert szerette a nőt és nem akart tőle elválni. Most rájött, hogy ez egy rossz döntés volt. De nem csak az apa hibázott, hanem az anya is, amiért erőltette és választás elé állította a férfit. Ha rád erőltetnek egy kiskutyát, akkor te mosolyogva fogsz vele játszadozni? Hát nem hiszem. És mielőtt nekem ugranál, hogy egy kiskutya nem gyerek: képzeld el, tudom. Ez egy sarkított példa, de a lényege ugyan az.

Szerintem az a megoldás, hogy a kérdező és a férje elválnak. Hoztak egy hülye döntést, most egyék meg, amit főztek. A gyerek sínyli meg, ha azt látja, hogy az apja nem szereti, és lehet, hogy ha az apa hétvégi apuka lenne, akkor sokkal értékesebben tudnák eltölteni az együtt töltött időt.

2013. febr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!