Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a gyerek...

Mi a véleményetek a gyerek örökbefogadásáról?

Figyelt kérdés

(Ha rosz kategóriába írtam, bocs..)


Igaz, még csak 15 vagyok, de annyira szeretem a kisgyerekeket. Mivel teljesen bizalmatlan vagyok emberek terén, így lehet, hogy az életben nem lesz normális kapcsolatom, pláne nem férjem vagy ilyesmi (mondjuk nem is akarok..) És ha betöltöm a 28-at, de még mindig nincs férjem, viszont házam, és pénzem megvan hozzá, akkor örökbe szeretnék fogadni egy kisgyereket(Jobbadon kislány párti vagyok..:))


Nektek mi a véleményetek arról, ha valaki örökbe fogad egy kicsit?


Apám intézetben nőtt fel, és mesélt arról, hogy milyen rossz volt neki, hogy nem voltak ott a szülei, nem volt kinek beszéljen a problémáiról, vagy megkérdezzen valamit, ha nem tudja.. Kutyát már fogadtam örökbe, és jó érzés volt(bár ez messze nem olyan.. de akkor is)


Köszi!:)


2013. febr. 1. 18:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%

Hasonlóan gondolkodok mint te (bár én inkább egy kisfiút szeretnék :) )

Szerintem az örökbefogadás pozitív dolog, még akkor is ha "csak" egy anyukája lesz a picinek. Ha van türelmed a gyerekekhez akkor teljesen jó. :)

2013. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nagyon van kedvem:)

Együtt játszani, tanulni, ha nagyobb lesz fiús bajokat megbeszélni..:)

Szerintem is nagyon jó dolog:)

2013. febr. 1. 18:27
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
totál núb vagyok a zacis gyerekek terén, de egyedül is örökbe fogadhatsz itthon?
2013. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%
Az örölbefogadás szép dolog, de egyedülálló szülő szàmàra szinte lehetetlen. A gyerekekért évekig àllnak sorban a szülòk, plusz nulla jövedelemre nem adnak oda gyereket, te meg hogy dolgozol egy kicsi mellett? Arra sem adják oda òket, ha utána egyből bőlcsibe adod.
2013. febr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

utolsó hozzászóló.

leírásában ott van, hogy nem most 15 évesen, hanem majd ha 28 lesz, és olyan lesz az élete! lakás, pénz..

2013. febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Fantasztikus dolognak tartom az örökbefogadást, én is szeretnék majd később.

"Együtt játszani, tanulni, ha nagyobb lesz fiús bajokat megbeszélni..:)"-ez pedig mind szépen is hangzik,de ne felejtsd el,cserélni a kakis pelenkát, hogy betegen ülni az ágyat mellett, aggódni érte ha bulizni megy, a fejébe verni a tanulást...

2013. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Csak akkor vállalok majd gyereket, ha lesz is rá pénz. Nem lesz gond megvenni neki a szükséges dolgokat, vagy kaját tenni naponta az asztalra. Ha egyedül fogadom örökbe, úgy rendezem majd, hogy legyen annyi, hogy amíg nem jár oviba, otthon tudjak vele lenni.


Igen, betegen ápolni, buliba megy, aggódni. Ez természetes dolog, ezt nem lehet kikerülni, viszont amennyi örömet tud adni egy kisgyerek, elfelejtjük ezeket.:)

2013. febr. 1. 19:18
 8/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, nem érted a problémát.

Bankban fèlretett pénzre NEM adnak oda gyereket, hacsak nem kb. 40 millióról van szó, hisz nem fix, állandó jövedelem. Ezt elvárják.


Plusz, mèg mindig nagyobb probléma, hogy egyedülálló vagy, tehát a lista leghátuljáról indulsz. Szinte lehetetlen, hogy neked ítéljenek egy gyereket, ha közben 500 pár is jelengkszik érte. Az egyszülős örőkbefogadás gyakorlatban csak úgy mùkődik, ha egy rokom gyerekét veszed magadhoz.

2013. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ez nem így működik. Magyarországon a házaspárokat előnyben részesítik az örökbefogadásnál, és még nekik is éveket kell várniuk, mivel a közhiedelemmel ellentétben nagyon kevés az örökbe adható baba (az intézetben élők túlnyomó többsége nem az). Egyedülálló csak olyan gyereket kaphat, aki a házaspároknak nem kell, vagyis beteg vagy cigány babát, esetleg idősebb gyereket.

Az meg, hogy milyen nemű legyen, végképp nem kívánságműsor.

2013. febr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem ismétlem a többieket hogy miért lesz lehetetlen neked az örökbe fogadás.

Viszont egy valamit nem értek.

Ha annyira akarsz kisgyermeket akkor miért nem szülsz?? Ha mindenend meglesz 28 évesen akkor még bőven szülhetsz is egy gyermeket. Így tuti előbb lesz gyereked mint az örökbefogadásnál.

Amúgy meg nem kell férjhez menned, vagy együtt élned férfival, elég ha lefekszel valakivel és teherbe esel.

Kizártnak tartom hogy nem találsz olyan férfit aki egy jót kefélhetne csak úgy..

2013. febr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!