Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha anyám gyűlöl?

Mit tegyek ha anyám gyűlöl?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. Az anyám szinte gyűlöl engem, már fiatalabb koromban is bántott, testileg és lelkileg is. Elmondott már minden utolsónak, hogy tönkre tettem az életét és hogy jobb vetetett volna el.

Folyton beleszól a kapcsolataimba is, 3 éve van párkapcsolatom egy rendes fiúval, akinek van munkája, törekvő és szeret. Ennek ellenére anyám utálja, és nem bírja elviselni hogy vele vagyok. Azt mondta amég ők (apa leginkább hiszen anyám munkanélküli)pénzelnek, addig én azt csinálom amit ő mond...de ez úgy gondolom nem igy működik.

Egyetemre járok, jól tanulok, mellette ha van valami diákmunka elvállalom, nem kellett még bennem soha csalódnia...

Már ott tartok hogy ott hagyom az iskolát és elmegyek a barátommal Ausztriába dolgozni, mert ő ha minden igaz márciustól mehetne. El akarok itthonról minél előbb menni mert nem bírom a folyamatos megalázást és bántást!

Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy egy anya hogy tud igy bánni a saját gyerekével...én a kutyámnak nem mondom olyasmit amit anyám neked és sosem ordítok vele, nem tépem és rugdosom!

Az egyik öcsém 21 éves létére érettségivel sem rendelkezik, hazudik, lop a családtól is és ráadásul folyton rendőrségi ügyei vannak...de ő a szent!

Ez hogy van?

Mit tegyek?

Van valaki hasonló helyzetben?


2013. jan. 23. 14:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ha külföldön lesz hol laknotok és munkát is tudsz szerezni (sztem igen. nem kell ahoz diploma ott) akkor menj ki a barátoddal és ne is gondolj rá többet. Nállunk is én vagyok a rossz gyereke anyámnak. Igaz testileg nem bánt de gyerek korom óta szt hallgatom h tesóm milyen okos meg ilyenek. Én 23 vagyok tesóm 25 és én mindenért baszogatva vagyok ő meg soha semmit nem csinál mégis ő a jó. Én már dolgoztam ő még össz egy hónapot sem és nem is érdekli mert anyuci kinyalja a seggét.

ha lenne rá lehetőségem, úgy mennék el itthonról h többet nem is hallana felöllem.

2013. jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Menj a pároddal Ausztriába, majd kicsivel később biztos ott is tudnál még tanulmányokat folytatni.Ott próbáld jól megvetni a lábad, hogy kialakítsd a biztonságos, független életed, mert ha visszajössz anyukád nem lesz jobb, és bár nem illik ilyet mondani, de egy kapcsolat is véget érhet sajnos.De most még szerencsére itt a párod, remélhetőleg tud segíteni.
2013. jan. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
mennyi van még az egyetemből? 23 évesen hamarosan diplomáznod kellene. ha nem sok, akkor inkább bírd ki, mert a végzettség ausztriában is jól jöhet. gonolom nem akarsz életed végéig egy hotelben takarítani / irodában kávét főzni
2013. jan. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Engem sajnos testileg is bántott már, de én soha nem ütöttem vissza. Nyáron például egy összeveszésből (ami azért volt mert el akartam menni a barátomhoz) a hajamnál fogva húzott és rugdosott a konyhában! Apám szedett ki a keze közül. Tiszta kék zöld lila volt a fél oldalam, hátam...ennek ellenére nem tettem feljelentést holott lehetett volna!

Tényleg egy őrült nő!

Az öcsém segge is ki van nyalva, annak ellenére hogy 21 éves létére se érettségi, se munka, folyton lop csal hazudik és rendőrségi ügyei vannak, amiket rendszerint anyámmal elsunnyognak! Őrület hogy miket meg nem tesz öcsémnek, ő a jó gyerek annak ellenére hogy egy haszontalan idióta! Én pedig a rossz gyerek vagyok, mert 5ös lett az érettségim, jogra járok, 3 nyelvvizsgám van és egy pszichológia diplomám!

2013. jan. 23. 14:32
 5/24 A kérdező kommentje:

A másoddiplomám csinálom, a jogon 2 éves vagyok.

Egy diplomám már van!

Gondoltam arra is hogy levelezőn csinálnám a jogot és mellette Ausztriába tudnék dolgozni! Bár már magam se tudom van e értelme tovább tanulni...

2013. jan. 23. 14:34
 6/24 poet1 ***** válasza:
Jelentsd fel! Hátha a börtönben magához tér! Te nem vagy hibás,ne rontsa az önértékelésed. Az én anyám is hasonló,csak ő skizofrén.
2013. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Már nem egyszer elgondolkodtam azon hogy öngyilkos leszek mert ezt nem bírom! De egyszerűen nem volt hozzá bátorságom! Ez még jóval fiatalabb koromban volt!

Amióta idősebb lettem, már nem akarom megölni magam, már csak azért is megmutatom neki hogy nekem ugyan nem teszi tönkre az életem és többre viszem mint ő! És ha már itt tartunk többre is vittem, mert anyámnak még egy érettségije sincs, jelenleg is munkanélküli és világ életében apa tartotta el akivel egyébként hasonló módon undorító módon viselkedik, de apám egy angyal ő inkább hallgat és dolgozik!

Nem fogom megadni anyámnak azt az örömöt hogy tönkre tegyen, lesz normális munkám, családom, gyerekem és ha majd valami kell neki mehet a bűnöző fiához! Előbb utóbb úgy is oda jut...

2013. jan. 23. 14:38
 8/24 anonim ***** válasza:

1 vagyok

Ha már van 1 diplomád akkor menj. Vissza se nézz.

Am ha velem így bánna anyám, párom és a családja azt sem hagyná h a házunk közelébe jöjjek v anyám ez enyémbe. Mondjuk hozzáteszem h 3 éve vagyunk együtt és nagyon jóban vagyok a családjával is.

2013. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Legközelebb ha hozzám mer nyúlni az lesz az első dolgom ha kikerülök a kezei közül (mert én ugyan nem süllyedek arra a szintre hogy bántsam) hogy megyek látleletet vetetni az orvoshoz és feljelentem! El fogom mondani hogy nem ez az első ilyen eset csak eddig nem tettem feljelentést!
2013. jan. 23. 14:41
 10/24 anonim ***** válasza:

Off, de egyre többször hallok hasonló sztorikat ismerősi körből, sőt pár barátnőm is hasonló cipőben jár-anyuka/apuka

kivételezik fiúgyermekkel, lánygyermek meg teljesen más elbírálást kap, hátrányára.

Egyik barátnőm példája: ott is csalós, pénzenyúlós drogozós kisöcsi, minden el van neki nézve, barátnőmnek ki kell kb szolgálnia, tanulás, munka mellett.


Én tényleg otthagynám őket, aztán idősebbkorukban támaszkodjanak csak a drága öccsre.

2013. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!